Tiché impulsy

všechny plakáty
Krátkometrážní / Dokumentární
Česko, 2023, 3 min

JesterKruger

Kdyby to byl Janův první film, neřeknu ani slovo, ale po defektu, který se mi hodně líbil, je tohle velký pokles dolů. Nápad sice nebyl špatný, příběh o ženě, která má dvě části sebe, jenž vznikly pomocí porna a hororu. Bohužel to je provedeno dokumentárním stylem (Který by ději prospěl, ale vzhledem k délce je k ničemu.) a dost zvláštním výkonem Karolíny Kostkové. Hodně mě tento film nudil, a vadili mi v něm ty neustálé anglické výrazy typu " for ríl " a " nevrhéd ", jako by paní Kostková neovládala svůj rodný jazyk. A nebo je ta Karolína nějáký kouzelník (Do komentáře pod film na YouTube napsala anglický výraz ,, Im loving it!" . Možná je to angličanka co umí výborně česky natolik, že má české jméno a příjmení.) Mauzoleum. ()

Kaleidoskop

Po zhlédnutí filmů Defekt a Dentální disforie, jsem možná konečně našel něco, co dělal Patzak a mě se to líbí. Autor si našel zajímavé téma pěkně ho zpracoval, takhle má mladá "umělecká" (případně studentská) tvorba vypadat! Jen škoda, že informace, které se ve filmu dozvíme nejsou zasazené do nějakého širšího kontextu, třeba do života hlavní protgonistky. Za mě je to tedy poměrně slušný film, který budu z dosavadních Patzakových filmů hodnitit asi nejvýše. ()