Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Animovaný
  • Akční
  • Komedie
  • Horor
  • Drama

Recenze (525)

plakát

Městečko South Park - Umučení Žida (2004) (epizoda) 

Ze všech dílů South Parku mám tento nejraději. Má skvělé tempo, dobré vtipy, a skvělý příběh. Utahování si z Mela Gibsona, že je to šílený masochista, mu naprosto sedí. A skoro bych tomu i věřil, že je takový i v realitě :D. A ke všemu na konci epizody hezké poselství, že když někdo chce být věřící, měl by se řídit Ježíšovým učením, a ne tím jak byl zabit.

plakát

Lindemann: Ach so gern (2019) (hudební videoklip) odpad!

Kdybych měl hodnotit " One shot " verzi, tak dám 5*, protože je naprosto luxusní, vidět Lindemanna trpět. Ta plná verze mi ale nic neříká, a příjde mi taková, no.... Nevím.

plakát

Mezi živly (2023) 

Byl to sice výborný film, ale oproti filmu " Proměna " je tohle neskutečně nadhodnocené. Animace se mi líbí, i ten nápad, tempo je sice rychlé, ale prostě už jde vidět, že americká kinematografie postupně upadá, a netýká se to jen Marvelu. Tenhle film je prostě výborný, ale není mistrovský, jako např. Coco, Luca, Toy Story 2, a mnoho dalších....

plakát

Monty Python a Svatý Grál (1975) 

VIDĚNO V KINĚ 18.3.2024 S ČESKÝMI TITULKY. POZOR! MOŽNÉ SPOILERY. Přemýšlím, jestli z tohoto filmu budu mít hezké vtipné sny, a nebo totální noční můry. V tomhle filmu je doslova všechno. Bombardování dobytkem, vražedný bílý králík, animované potvůrky, sexychtivé sestřičky, nepochopitelný čarodějný dědek, rytíři říkající ,, ŇY!" a.... Policie. Ona se mi do hlavy asi nejvíce zafixovala scéna se zničenou svatbou, scéna s nezastavitelným černým rytířem, a... Scéna s nebezpečným mostem. I když Život Briana je sice lepší film, než tenhle, tak jen opravdu o trošku. Tohle byla mistrovská komedie, prostě naprosto boží film. Smál jsem se, a nebyl jsem v sále jediný. To něco svědčí o tom, že tohle je opravdu mistrovská komedie. Akorát jsem byl velice nervózní, když jsem měl pocit, že film by už měl skončit, a skončil v nesprávnou dobu. Sice to byl vtipný, ale přece jen provokativní konec. Nechci to tady moc odhalovat, co se stalo. Ale vzhledem k věcem, které jsem tu vyjmenovával, vás to asi napadne, co se stalo v závěru filmu. Co bych rád podotkl, tak mám takový pocit, že tenhle film má takový Asterixovský háv. Pusťte si to sami, a pochopíte.

plakát

Halloween (2018) 

To byla teda šmakuláda. Hlavně pro všechny sadomasochistické fetišisty. Jak bych vám mohl popsat děj vtipnými slovy? Asi nějak takto: Nenasytný sadomasochistický dědek se rozhodne, že si bude svou seniorskou agresivitu vybíjet o Halloweenu na puberťácích, protože na psychiatrii mu jeho doktor nedovolil si dostatečně vy**nit svého brachiosaura. Dědka však povzbudila vzpomínka na jeho mladší sestru, a vzpomínal, jaké to bylo, když si jako malí hráli na pískovišti a zaráželi si plastové lopaty do pr*ele. A tak při nehodě autobusu, který řídil jakýsi čmok, který si plete řízení lodě, s řízením autobusu..... Ne. Kadím na to. Už mi došly nápady :D. A teď rozumně. Ten film je sice přehnaně brutální, ale jaksi to do toho dobře zapadá, narozdíl od filmu Halloween, který točil Rob Zombie. To byl hodně špatný film. A teď nevím, jestli to bylo tím, že jsem měl sluchátka, ale dost často jsem se u tohoto filmu lekal. Film byl podle mě hodně napínavý, a bavil mě. A i když nejsem moc fanouškem Slasher hororů, tenhle byl parádní, a klidně bych si ho pustil znovu.

plakát

Kung Fu Panda 4 (2024) 

Pokud se nic v průběhu tohoto roku nezmění, tak tenhle film bude pro mě ten nejlepší, na jakém jsem v roce 2024 byl v kině. Viděl jsem Madam Web, ten film kde Jolanda bojovala proti pedofilnímu Spider-prdovi, a to byla fakt sračka. Ale tohle je vyloženě spása. Můžete tento film kritizovat tím, že je strašně jednoduchý, ale jak se občas říká: ,, I v jednoduchosti je krása". A tady to funguje. Jednoduchý děj, který ale strašně baví, má rychlé tempo, a má hrozně skvělé postavy, a u mě předčil první díl. (Dvojku a trojku jsem zatím neviděl). Tady prakticky až na jednoduchost, a za možná moc jednoduché vyřešení finálního souboje, není co vytknout. A mám takový pocit, že Dreamworks za chvíli sesadí z trůnu jak Disney, tak Marvel, a on bude na vrcholku.

plakát

Madam Web (2024) odpad!

Doslova nejhorší film, který jsem měl kdy tu čest vidět v kinech. Pitomá vykradačka Morbiuse a Terminátora. Pedofilní spandexový Spider-man, který se rozhodne, že za doprovodu (na dnešní dobu) špatných CGI efektů (Jeho pohyby vypadali velmi levně) zabije, v horším případě znásilní tři 13 leté holky, které " údajně " v budoucnu mají býti super hrdinkami, v typickém hrdinském uplém obleku. K tomu se ale připlete paní pavouková, s tím, že měla ze svého fetování jakousi po*ranou vizi, a chce toho pedofila zabít, což je opravdu zdraví prospěšné. Jak duševně, tak fyzicky. Lepší hrdinkou by byla i Jolanda. Omlouvám se, že v této recenzi zním neprofesionálně, a spíše si z filmu dělám srandu. Tento film byl ale opravdu nudný, dokonce jsem u něj málem usnul, když jsem ležel na dvojsedadle. Byl jsem na tom v kině, a v sálu bylo pouze sedm lidí, včetně mě. Herci sice nebyli špatní, ale nebyli opravdu nějak moc výrazní, takže na ně snadno zapomenete. Efekty chvílemi působili opravdu trapně, a celkově byl film totálně nezajímavý, a neskutečně nudný. Ano, tohle sice narozdíl od " Marvels " z roku 2023 má nějaký děj, ale ten děj co tu je, je úplně k ničemu. Odmítám už chodit na Marvel filmy do kina. Za ty peníze jsem si mohl koupit nějaké skvělé jídlo, a nebo si je prostě šetřit na nějaké CD, nebo prostě na cokoliv jiného, co mi buď přinese radost, a nebo to bude v životě užitečné.

plakát

Zůstat naživu (1983) 

Přál bych si, aby Horečka Sobotní noci nikdy nevznikla. Protože to byl pěkně špatný film, a tady je jeho vylepšená verze. A kdyby neexistovala Horečka Sobotní Noci, určitě bych k Tonymu Manerovi cítil větší sympatie. Takže hezky si to shrneme: ani na chvilku jsem se u filmu nenudil, a docela mě bavil. Má úžasné písně, a i když je kultovní píseň od Bee Gees " Stayin' alive " na konci filmu, soundtrack který byl zde v tomto filmu byl o dost lepší, než ten co byl ve filmu Horečka Sobotní noci. První půlhodina filmu atmosféricky vzdáleně připomínala nějaký Grindhouse film, což se mi trošičku nelíbilo. Pak se ale ta " Grindhouse " atmosféra vytratila, a stal se z toho výborný taneční snímek, který má super herce, super hudbu, a rychlé tempo. Proč ale dávám 3*? Bude to asi nespravedlivé, když se dozvíte proč, ale já jinak jednat prostě nemohu. Neustále v hlavě si vybavuji, jak se Tony Manero choval v jedničce. Chtěl znásilnit svou holku, pak se jí jen tak omluvil, a vše bylo v pořádku. Nejhorší je, že u první Horečky Sobotní Noci bylo strašně divné tempo (Chvilkami to bylo lehce dobré, ale většinou jsem se nudil), a také velice nesympatické postavy. Navíc jsem tam nikde neviděl žádné správné poselství. Pardon, já zapoměl. Můžete znásilnit svou holku, pak se jí stačí omluvit, a ona vás políbí. Že? Proč jí tohle nedělat. Vždyť ona je stejnak kus hovna, tak proč bych měl myslet na to, co ona chce. Hlavní je to, co já chci. Anebo, proč myslet na to, kdy moji kamarádi potřebujou pomoc? Na to se já můžu vy*rat. Znělo to dost hloupě, co jsem teď napsal, že? Jenže takhle přesně vypadalo ono poselství z celého filmu. Jak vidíte, mám dost dobrý důvod, proč Tonyho nemám rád. A teď se podívejte, je tu úplně stejná osoba. A ano, i tady se chová jako idiot. Ale o dost jinak, než v prvním filmu. Tady mě ho jaksi bavilo sledovat. Problémem je, že když jsem myslel na to, že tohle je pokračování filmu, který nemám rád, tak jsem měl takovou tendenci si ten film neužívat. Takže bych byl moc rád, kdyby tohle byl film úplně o jiné osobě, a hned bych byl spokojen. Pochopte. Film si máte užívat, aniž byste museli pořád myslet na něco, co vám jeho sledování znepříjemňuje. Takže jako samostatnému filmu bych mu klidně dal 4*, takhle jako pokračování mu dávám 3*.

plakát

Marvels (2023) odpad!

Myslím si, že ten odpad je zasloužený. Sice bych mohl pochválit výkony a některé hlášky Samuela L. Jacksona, ale kvůli tomu jednu hvězdičku dávat nebudu. První polovina filmu mi spíše lezla na nervy, než abych se u ní nudil. No, ale v druhé polovině filmu jsem se začal hodně, ale opravdu hodně nudit natolik, že jsem si do ruky vzal telefon, a surfoval jsem po Googlu a Instagramu. Vlastně jsem měl potom v tom filmu guláš, když jsem byl na mobilu, ale pořád lepší mít ve filmu guláš, než o něm nevědět ani prd. Jenže o tomhle filmu vlastně není třeba co vědět. Tímto filmem nám Marvel definitivně na*ral do ksichtu, a modlím se, aby Marvel rokem 2024 skončil, a dále už nenatáčel další filmy.