Geniální specialistka na boj proti teroru nedůvěřuje umělé inteligenci, ani co se za nehet vejde. Při zoufalém honu na zlotřilého robota ale možná změní názor. (Netflix)

Johnny.ARN

Toto prečo nebolo lacné Cčko s noname hercami? Efekty sú pekné, ale čo z toho, keď dej je úplna kokotina? K tomu všetkému, Stargate mala lepšie lode, zbrane, Stvoritel lepších AI robotov, dokonca aj sto ročný Matrix predbehol dobu s nadrozmernými strojmi ovládanými ľuďmi. JLo môže vyzerať ako chce, toto nedokáže zachrániť ani ona. 1 z 5 ()

Untentrauer

Další efektně efektivní srajda se skvělými triky, zvuky a obrazem. Lahůdková jednohubka pro ty, kteří mají domácí kino se vším všudy. Očekávejte však trapné, zdlouhavé rozhovory Jennifer  s bojovým mechem a jejich budování vzájemné důvěry + neustálou synchronizaci. Jennifer je pěkná ženská, ale už má svůj věk a tak mi záběry na její obličej střídající jednu grimasu za druhou přišli, jako nekonečné a nudné. Obecně většina mechxteriérových scén byla absurdní. Závěrečnou defibrilaci bych tedy ocenil spíš já. Jako gamer si radši dám nějakou hru, než abych koukal na film, který je v podstatě cut herní scénou. Nadruhou stranu se rád koukám, jak někdo hraje, obzvlášť, když dělá pořádnej bordel! A tady ho sem tam dělali, pokud zrovna nesynchronizovali. 2,5* P.S. Kdyby tomu mechovi přidělali výkoný dildo vyspala by se s ním? A pokud ano bylo by to sebeukájení, nebo soulož? P.P.S Mají bojový mechové záchod? ()

HAL

Dal jsem Atlas aspoň rychloposuvem, protože "velcí roboti dělají bum" - a je z toho pak docela ok díl Love, Death & Robots. CGI vypadá VELMI jako by bylo vyrenderované v Unreal Enginu, což by byl od Netflixu dost rozumný krok, takových filmů by si mohli s vyhaslými hvězdičkami jako JLO levně vychrlit dvacet za rok a vytěžit nenáročné předplatitele co chtějí jen po práci u něčeho zabít čas - když to funguje Asylu, proč ne jim. No ale když vidím ten rumored rozpočet 100+ mega, tak to asi jako takovou lacinou výplňovku úplně nemysleli... ()

sedm.1

Atlas je zde zkrátka jen dalším ukázkovým příkladem zcela nesmyslně a přehnaně kritizované podívané, s hromadou mnoha uživateli naprosto zbytečně dehonestujících komentářů, většinou samozřejmě pocházejících z řad klubových a festivalových diváků, kteří se odmítají filmem bavit a chtějí od tohoto média jen umění,umění a umění. To ovšem Atlas očekávaně nenabízí, a proto ty drsné hejty, které jsou možná oprávněné, nicméně zároveň zcela nemístné. Atlas je totiž film, který je točený z důvodu cílového diváka pobavit a oslovit ho způsobem, který se opravdu neztotožňuje s potřebami intelektuálů a erudovaných filmových kritiků. Toť asi tedy k té všeobecně hloupé kritice a nyní již k filmu samotnému. Ano, Atlas skutečně nenabízí nic převratného, kvalitního, či v jakémkoliv ohledu výjimečného, na druhou stranu ale v ohledech, který by měl od takovéhoto typu filmu potencionální divák očekávat, tak v těch funguje více než spolehlivě, zábavně a přesvědčivě. Zápletku tak lze označit za opravdu svižnou a nenudící, jednotlivé tuctové postavy pak působí sympatickým způsobem, i když o věrohodnosti prdelaté Jennifer Lopez v ústřední roli by se nejspíš diskutovat dalo, ale že by vyloženě filmu ublížila, tak to ne, atmosféra a vizuální podoba filmu též vypadá dost slušně, no a co se týče toho nejdůležitějšího, tedy akce a efektů, tak je tedy poznat, že využití CGI tu sehrálo dominantní roli, nicméně alespoň pro mě rozhodně ne rušivou, navíc je důležité i zmínit, že vše po této stránce působí poměrně přehledně a dynamicky, a akce je vážně hodně a v závěru se to celé rozjede do vážně slušného inferna, které mě upřímně sakra bavilo. Abych ale zas jen nechválil, tak časté pokusy o emoce se zcela minuly s účinkem, no a pár vyloženě do očí bijících nelogičností se tu bohužel též vyskytuje, ovšem za mě ani jedno z těchto nepopiratelných negativ nemělo stejně nějaký zásadní vliv na můj výsledný dojem, který označím za velice uspokojivý. Atlas je prostě zábavná, efektní jízda, co sice příliš rozumu nepobrala, nicméně svůj cíl alespoň pro mě splnila na jedničku. ()

Lenka.Vilka

Hlavním problémem filmu Atlas není fakt, že od první minuty víte, co se přesně všechno stane. Na nějakou nepředvídatelnost si tady ani nikdo nesnažil hrát. Nenastane žádná zvratová situace, která se pokouší diváka šokovat. Aby potom ve vedlejším efektu působila směšně. A to je vlastně nakonec i dobře. Atlas je totiž film natočený za jediným účelem: udržet bavícího se diváka dvě hodiny u televize. Ale nemá na to sílu. Především poslední půl hodina, kde jsem se několikrát musela podívat, kdy už konečně bude konec. Finále se nekonečně táhne a je to škoda, protože první hodina je sice tupá zábava, ale pořád je to je v přijatelných mezích pojmu zábava. A pokud od tohohle filmu nechcete víc, tak je to v pořádku. A pokud by se o to stejné snažili i tvůrci, tak by to bylo dvojitě v pořádku. Jenže Atlas se tak nějak o víc pokouší a rozhodně to tady nefunguje. Nebo nefunguje jenom Atlas samotná? Atlas Shepherd je nám na začátku slovně představená jako postava, která všechno ví, je dokonalá, na špičce ve svém profesním oboru, ale taky že jí dost lidí bere vážně pouze kvůli její minulosti. Zároveň si má divák mezi řádky přečíst, že je pod tou svou antisociální slupkou jenom vystrašená malá holka s traumatem a výčitkami. A čekat jak jí nastalá situace změní. Začátek je ještě na úrovni, kdy je její osobnost uvěřitelná. Nenávidím technologie, umělá inteligence je peklo, podívejte, kam nás to dovedlo minule, a kam nás to dovede teď znovu. Dokud vzdoruje nutné synchronizaci se svým novým AI kamarádem Smithem, aby přežila, je to sice strašně hloupoučké, ale ještě vlastně v pořádku. A některé z jejich rozhovorů jsou sice fajn, ale nemá to sílu udržet pozornost na opětovné těšení na další rozpravu. Jenže potom se to začne rozpadat tak rychle, že nejde už dál ignorovat ty slabé základy, na kterých byla postavená první polovina filmu. Možná kdyby se Atlas nesnažil být něčím víc, něčím s přesahem. Kdyby se jednalo o klasickou mlátičku, asi bych byla vstřícnější. Funguje Atlas alespoň na té rubací rovině? Dokud je na scéně jenom Atlas a mech, je to fajn. Proto je ta první polovina snesitelná. Vizuál tady je ještě realtivně povedený a na věčně uječenou a naštvanou Atlas, která neustále pohazuje svýma kudrlinama se dívá docela dobře. Jenže potom přijde ta horší část. Digitálno je v téhle části filmu prostě špatný. A najednou začne štvát i to, do jakého stylu bylo tohle celou dobu vedeno. Už to nevypadá jako dobrá počítačová hra. Vypadá to jako hodně špatná a nepřehledná počítačová hra, kde kolikrát ani nevíte, kde je nahoře a dole. A nepřidává to napětí. Je z toho naprosto jasné, že být tohle hra, už dávno jedete na nový život. Nebo jste v realitě dávno po smrti. Ale všechno, co film nabízí celou dobu, je nic oproti úplnému závěru. Finální zúčtování je dějová nuda, vizuálně velký špatný a nedává to vůbec smysl. Funguje v tomhle filmu vlastně něco? *****  Ráda bych se vrátila k větě, že se na samotnou Atlas dívá docela dobře. To je pravda. Ale tím pozitiva přínosu Jennifer Lopez tomuhle filmu končí. Posledních třicet let se nás J.Lo snaží přesvědčit, že je dobrá herečka. Ale je to jednou nahoře, jednou dole. A tady je to neskutečně dole. A důvod je poměrně jednoduchý. Celý film vlastně stojí a padá právě na jejím výkonu. Škoda, že jí nikdo neřekl to velké tajemství, asi měli strach: pokud jsi průměrný herec, není snazší dobře zahrát něco, kde jsi skoro celou zavřený na jednom malém kousku prostoru. Tohle jsou role, kde se ukáže, jestli na to máte nebo nemáte. A mám špatný pocit, že kdyby tuhle roli hrála nějaká neznámá začínající herečka, možná by byl výsledek o trochu lepší. Stejně jako Simu Liu v roli Harlana Shepherda, asi toho nejvíc generického záporáka za poslední dobu. Ten měl alespoň od své ženské kolegyně jednu velkou výhodu. Nemusel zase tolik moc předstírat snahu o víc výrazů. Protože všechno ostatní bylo přesně podle příručky Záporná postava 101. A jako bonus s neskutečně nelogickým chováním. Takže by jeden skoro řekl, že všechno dopadlo na jedničku. Úkol zahrát nevýraznou plochou zápornou postavu, aby hlavní hvězda, i v tom svém prapodivném výkonu, mohla o to víc vyniknout vyšlo na jedničku. Jenom je otázkou, zda to byl původní záměr. A zda to stačí k umělému ocenění. Ostatní postavy tady jsou jenom aby dělali křoví a možná vás i částečně nalákali na jejich jména. Ale pokud se tady objeví, je to jenom na pár minut, doslova víc než pět to není. A to docela štve, protože každý z nich má mnohem míň prostoru i než pravá ruka Harlana, který je otravný od první vteřiny. Takže asi taky gratulace k dobré práci(?). ***** Atlas je film, který Netflixu jednoznačně udělá dobrá čísla, protože vytvoří na dva týdny uzavřený kruh sledovanosti. Kdo si nebyl jistý, zda to chce vidět, stejně koukne (nebo alespoň stáhne), protože je to film v Top 3, a tím uměle přispěje k tomu, aby si jeho tvůrci mysleli, že to je vlastně fajn snímek. Nejde přece o kvalitu, ale o minuty. Pokud máte slabost pro Jennifer Lopez, podívejte se na to. Pokud si chcete udělat svůj vlastní názor, taky se nic nestane, když film zapnete. Ale už vůbec se nestane nic, pokud Atlas úplně přeskočíte. Žánr nabízí mnohem lepší kousky. Ale nelze ubránit dojmu, že to Netflixu na téhle frontě poslední dobou prostě nevychází. () (méně) (více)

• QR kód na „psích známkách“ Atlas Shepherd obsahuje číslo 12761760 (kód je vidět a lze načíst v čase 01:47:41). (jDanek)
  • Natáčalo sa v Los Angeles a na Novom Zélande. Natáčanie začalo 26. augusta 2022 a skončilo po troch mesiacoch 26. novembra 2022. (Arsenal83)
  • Rekvizita Harlanova (Simu Liu) procesoru je ve skutečnosti stará elektronická cigareta připojena modelářským konektorem dean-T. (UncleMorty)