Seishun Buta Yarou wa Ransel Girl no Yume o Minai

• Japonsko Seishun Buta Yarou wa Randoseru Girl no Yume wo Minai (více)

Jeoffrey

Pro mě osobně určitě záživnější film než ten předchozí se sestrou, ale na těch 5* to podle mě stejně zase není. Nadpřirozený aspekt (adolescent syndrom) tu opět hraje důležitou roli, takže je to celé hned zajímavější, problém ale je, že je to vlastně celé tak trochu variace na to, co už jsme v rámci seriálu a prvního filmu viděli. Příběh by se též dal snadno nacpat do jedné věty, která by vyzněla asi takhle „Sakuta si řeší mommy issues…“, na druhou stranu zpracované to není vůbec špatně a samotný závěr mě dokázal dojmout. Co však táhne celý seriál, filmy, zkrátka celou tuhle „Rascal Does Not Dream…“ franšízu, je vztah mezi Sakutou a Mai, a i zde bylo hned několik moc hezkých a zábavných okamžiků a skvělých vzájemných dialogů. Flirtování a škádlení pořád funguje na výbornou, Hadžime Kamošida umí psát dobré dialogy, které jsem si užil a díky nim i film. Samotné tempo vyprávění bylo opět pomalejší, ale tak na to už jsem u téhle značky zvyklý. Animace solidní, ale tak CloverWorks – na to už jsem u tohoto studia zvyklý… Za mě převládá spokojenost, byl to super film, příjemně strávená hodinka a něco a díky potitulkové scéně jsem zvědavý na další pokračování. 8,4/10 ()