Cizinci: Kapitola 1

• USA The Strangers: Chapter 1 (více)

Film sleduje mladý pár, který cestuje napříč zemí, aby spolu začal nový život. Cestou se jim porouchá auto a jsou nuceni strávit noc v odlehlé chatce v lese, kde se stávají kořistí tajemné skupiny maskovaných cizinců. Režisér Renny Harlin představuje novou hororovou trilogii, která vychází ze snímku Oni (2008), inspirovaného skutečným příběhem. Hlavní hrdinka se stane obětí bez jakékoliv zjevné příčiny, nejspíš proto, že byla ve špatný čas na špatném místě. Jak se s tím vypořádá a kdo jsou ti maskovaní cizinci a jaká je jejich motivace, to nám postupně odhalí tato napínavá hororová série. (Donart Film)

Baru.Class

Nic převratnýho...divno-vesnický vidláci, jeden zamilovanej páreček v chatě v lese, úchyláci co je začnou obtěžovat a pak až znepokojující počet nelogickejch rozhodnutí, co vedou k celkem předpokládanýmu zakončení...a ne díky, Chapter 2 co se chystá vidět nemusim ()

jara12

The Strangers Rennyho Harlina je remake hororu z roku 2008, který se snaží navázat na atmosféru domácího teroru, ale přináší málo nového. Film sleduje mladý pár  v opuštěném domě, kde jsou pronásledováni třemi maskovanými vrahy. Zatímco originál vynikal plíživou atmosférou a anonymitou útočníků, remake trpí nedostatkem logiky a zbytečnými rozšířeními zápletky. Herecké výkony jsou solidní, ale film postrádá hloubku a inovaci, což vyvolává obavy, že plánovaná trilogie bude jen opakováním toho, co už jsme viděli. ()

JohnDark

The Strangers: Chapter 1, Horor, USA, Španielsko 2024, R: Renny Harlin, H: Madelaine Petsch, Froy Gutierrez, Gabriel Basso, Ema Horvath, Ella Bruccoleri, Richard Brake, Brooke Johnson, Rafaella Biscayn, Matúš Lajčák, 60% ()

dimas1902

Toto by mohlo byt blbí a blbsi...a ešte najblbsi policajti....to dvaja dementi ktorích chce zabiť ešte väčšia banda dementov...okrem toho ze majú minimálne oci prešmirglovane lebo sa všade potkynaju...čajka nevidi 5 metrový klinec...tak všetko okolo robia nezmyselne...a typek keď dostal brokovnicu tak sa vie trafiť na 5 metrov bez toho aby sa pozrel kde mieri ale nevie sa trafiť z 30 cm na človeka ktorého vidí a to nehovorím o tom ze sú všetci hluchí..cavo poleje motorku s benzinom a ta vybuchne bez toho aby knej vôbec išiel plameň...a tých nezmyselností je tam toľko ze keby to tu mam menovať asi mam recenziu na 5 a 4riek.....jedine co sa nedá vytknúť je kamera...inak je to škoda času.. ()

Caviar

První část filmu celkem ujde i když předem tušíte, kde se kdo objeví, zbytek je slabší vyvražďovačka bez jakéhokoliv děje. Vysvětlení, že vraždí, protože jsou obětí na nesprávném místě, je dost laciná zápletka.Armosféru kazí i kamera, která najiždí na předem očekávaná místa a schválně zaostří, nebo naopak mlží, aby jste se připravili na to, že zrovna tam bude někdo stát a čekat. Ještě musím podotknout, typické debilní chování postav, které se absolutně liší od chování zdravého člověka v napjaté situaci. Jedno za všechny : jedna z obětí tuší, že v opuštěné chatce uprostřed lesů není sama, nicméně si v klidu zahulí jointa, poflakuje se tam jen v kalhotkách a aby toho nebylo málo, jde se ještě vysprchovat. ()

lubosco

Párik na výlete zle odbočí a dostane sa do vidlákova, kde sa všetci chovajú divne. Ešte k tomu sa im pokazí auto a musia prenocovať v airbnb chatrči, ide si ich ide podať partička miestnych. Nič originálne, pozrel som si to preto, že to vraj bolo natáčané v lokáciách neďaleko môjho bydliska, tak reku tomu treba dať šancu. Slušné atmosféra ale chovanie hlavných postáv očakávane stupídne, skrývacka, naháňačka, nemastný záver. Vraj to bude mať pokračovanie, uvidíme. Úplne nenadchlo, je to niekde na hranici ochoty pozrieť si to pokračovanie. ()