Reklama

Reklama

Epizody(13)

Obsahy(1)

V celé Velké Británii byla v poslední době zaznamenána znepokojivá aktivita nových umělých upírů, takzvaných "freaks", kteří jsou stvořeni pomocí biomechanického čipu. Organizace Hellsing, pojmenovaná podle starého britského šlechtického rodu, která si už od nepaměti klade za úkol svět od upírské hrozby chránit, se bude s tímto problémem muset velice rychle vypořádat. Naštěstí má prastarou zbraň. Jmenuje se Alucard a sám je upírem. Důvod, proč slouží lidem, je zahalen tajemstvím, stejně jako fakt, kdo a proč čipy vyrábí.

Seriál má stylovou atmosféru, která překvapí atypickou hudbou, která by se k němu za běžných okolností vůbec nehodila, a syrovostí podání. Mezi fanoušky anime je veskrze velice kladně hodnocen, již delší dobu patří mezi "must see" tituly a jeho soundtrack je bez nadsázky legendární. (ČSFD)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (161)

Fingon 

všechny recenze uživatele

Na Hellsingovi mě nejvíce mrzí jakási těžko definovatelná nedotaženost či spíše nevyužitost jeho potenciálu. Seriál velice slušně ubíhá (a ani animace není nejhorší, ale to se po pouhých dvou anime seriálech neodvažuji příliš odhadovat), hudba je poněkud zvláštní a Dracula... pardon, Alucard je cool, stejně jako ostatní hlavní postavy (u ženských postav se nějak nemohu rozhodnout meze Victorií a Integrou). To všechno tu je... ale dalo se to udělat ještě lepší (což je trošku s podivem, uvážíme-li, že Hellsing je v současnosti (8.10.2007) nejlépe hodnoceným Anime seriálem na ČSFD). Snad se čekalo na další řadu, ale možná jsem jen příliš náročný. ()

swed 

všechny recenze uživatele

Podle mého názoru hodně rozporuplné anime. Problém jsem měl hlavně s dějovou nedotažeností, příběh je totiž jen hrubě načrtnut a obsahuje mnoho děr a to už vůbec nemluvím o tom, jakým způsobem je seriál ukončen. Co naopak chválím, je způsob animace (tady by se spíš hodilo použít slovo malování) a rockový soundtrack (úvodní funky opening nemá chybu). Seriál se vyznačuje velkou "šíleností" a to především v akci a v postavách - takový Alucard je psychopat k pohledání. Tahle přestylizovaná ujetost mě na Hellsingovi hodně bavila. Jako celek je tohle anime nedotažené, jeho jednotlivé detaily a scény jsou však jako lahodné jednohubky, které sice nezasytí, ale určitě si na nich pochutnáte. Amen. 7/10 ()

Reklama

Starletka 

všechny recenze uživatele

Skvělá atmosféra, podtržená úžasným soundtrackem a syrově laděnou animací, super opening, akce, krev, upíři. Z postav vede jasně Alucard, Integra byla taky fajn, ale zbytek nic moc. A děj upřímně taky, protože po perfektním prvním díle jde kvalita prudce dolů a občas přichází dost velká nuda. Stylovost se tomuto kousku ale upřít nedá. 6,5/10 ()

Prochy38 

všechny recenze uživatele

Po Claymore další parádní seriál. I když se spolu moc srovnávat nedají, jde u mě o další parádní anime, chcete-li manga, který stál za to. Alucard byl dokonalý a Victoria Ceras natolik sexy, že jsem si tento seriál falk užíval a 13 dílů zmizelo jako nic. Pokračuji v OVA, ale už to není ono! Chválím myšlenku i provedení. Jasně zasloužené plné hodnocení! Rád bych se pozastavil nad hudbou, protože s tímto "stylem" jsem se ještě nesetkal. Jak zde už někdo psal. Často natolik nevhodně volený typ hudby pro určité situace z tohoto seriálu dělá kult a něco úplně nového. Nemělo to chybu! ()

Paldini 

všechny recenze uživatele

Nekonzistentní, neatmosférické, neakční, nudné, spousta keců o ničem, bez uspokojivého závěru. Vždy, když už jsem se těšil, že veskrze nesympatičtí hrdinové umřou nepřijemnou smrtí, zjevil se jako deux ex machina všemocný Alukard, což je ta nejlevnější scénaristická berlička, a všechno během chvíle vyřešil, tedy nulová invence. Zápletka s umělými upíry by mohla být zajímavá, kdyby úplně nepopírala samotnou podstatu upírství, takže v tomto směru jsem také nespokojen. Je to ve všech směrech sračka. ()

Galerie (272)

Zajímavosti (5)

  • Postava paladina Alexandera Andersona je založená na Edwardovi Van Sloan, ktorý hral Prof. Abrahama Van Helsinga vo filme Dracula (1931). (Flipper)
  • Seriál se drží své předlohy jen do sedmého dílu, čili do druhého dílu mangy. Dále se již rozvíjí samostatně. (Hem.m)
  • Dracula v seriálu používá své jméno obráceně, tedy Alucard. Důvodem je fakt, že v případě, že by někdo znal pravé jméno upíra, mohl by z něj vyhnat démona a vymítit jej. (Rimer545)

Reklama

Reklama