Reklama

Reklama

VOD (1)

Bláznivá komedie se satirickými a parodickými prvky Divoká stvoření má leccos společného s vyhraněnou poetikou legendární skupiny Monty Python. Jeden z předních členů tohoto seskupení, John Cleese, je ostatně spoluautorem scénáře, spoluproducentem a protagonistou bizarního příběhu, v němž ošetřovatelé jedné anglické zoologické zahrady musejí čelit novému vedení, dosazenému nabubřelým miliardářem Rodem McCainem. Nový ředitel Rollo Lee a McCainova manažerka Willa Westonová však postupně přecházejí na jejich stranu a pomáhají jim bojovat proti šéfovi a jeho nepoctivému synovi Vincemu. Všemi silami a s pomocí nejrůznějších lstí se brání záměru zoologickou zahradu zlikvidovat... Snímek těží ze situační komiky, dané zejména prostředím, z dobře vypointovaných gagů, z různých záměn a dvojsmyslů a v neposlední řadě i z černého humoru. Při jeho natáčení se sešli tvůrci a herci z velmi úspěšné britské komedie Ryba jménem Wanda (1988). Po prvních testovacích projekcích John Cleese přepracoval některé scény a režiséra Roberta Younga nahradil při dotáčkách Fred Schepisi. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (125)

Matty 

všechny recenze uživatele

Ztřeštěná komedie, které by víc slušela forma několikadílného televizního seriálu - sitcomu. Jednotlivé vtipy jsou bravurně (leč předvídatelně) vypointované, ale není jich příliš. Hereckým výkonům pak dominuje Kevin Kline v dvojroli. Ostatní nepředvádějí víc než očekávaný komediální průměr. A k němu se ostatně řadí i celý tento film. 65% Zajímavé komentáře: Jeanne, JohnnyD, d-fens ()

UnholyEvil 

všechny recenze uživatele

Objektivně si Fierce Creatures zaslouží pravděpodobně o hvězdičku víc, nicméně v důsledku mých velkých očekávání se nevyhnutelně muselo dostavit i lehké zklamání a toto hodnocení je pak především vyvrcholením onoho pocitu. !SPOILER! Nejlépe to vystihuje scéna, kde J. Cleese svérázně a velice zábavně povraždí všechna ta roztomilá zvířátka jen aby celý vtip následně zkazil. Začátek navnadí a člověk pak doufá v erupci kreativní geniality tam, kde je mu naservírován "pouze" pěkný komediální film. ()

Reklama

d-fens 

všechny recenze uživatele

Vtipná paródia na "americké" videnie sveta cez peniaze, zvyšovanie zisku, minimalizáciu nákladov, ekonomickú optimalizáciu a nevkusnú vtieravú reklamu, miestami dotiahnutá ad absurdum (ošetrovatelia zvierat vo zvieracích prevlekoch, "kancelária" v nevyužívanej klietke, riaditeľ zoo so sakom oblepeným reklamami...) ()

Bernhardiner 

všechny recenze uživatele

Nechápu, proč se dobré a vtipné momenty tohoto filmu rozhodli tvůrci vykompenzovat těmi navýsost trapnými. Je to sice strašná sranda, když se někdo přefik..přeřekne, ale když se to přehání, tak to diváka spíš otravuje. V některých momentech mi příjde, že se scénáristi inspirovali Zdeňkem Troškou. Strašná škoda, tohle téma se dalo zpracovat určitě vtipněji a kultivovaněji. Ale Američané vyžadují jednoduchou zábavu, a tohle je přesně pro ně jak dělané. 50% ()

filmmovier 

všechny recenze uživatele

První polovina je sympatická komedie, která se tváří, že se v ní nic "divokého" dít nebude. Omyl! Druhá polovina naprosto otočila, a to, co v ní tvůrci předvádějí, je neskutečný nářez! Nejvíc se rozhodně vyřádil Kevin Kline, ale naprosto geniální jsou tu samozřejmě i John Cleese a Jamie, která je navrch ještě tradičně sexy. Naprosto boží krásně ujetá geniální komedie s fantastickým obsazením a originálním prostředím (co si budem) v mých očích naprosto předčila taktéž skvělou Wandu, ale tohle je prostě úplně jiný level humoru. Paráda! 85 %. ()

Galerie (45)

Zajímavosti (10)

  • Film naráží také na jednu z nejslavnějších skečí Johna Cleese a Michaela Palina "Dead Parrot Sketch (Mrtvý papoušek)" ze seriálu Monty Pythonův létající cirkus (1969). Ve scéně s lachtany se dva muži baví: "Pozoruhodná zvířata, ti lachtani." "Ano, nádherné peří." Je to odkaz na scénku, kde Palin říká o papouškovi: "Pozoruhodní ptáci, tihle norští modří, že? Nádherné peří." (HappySmile)
  • Na filmu pracoval stejný tým jako na snímku Ryba jménem Wanda (1988). Oba filmy mají společných víc než 20 herců a členů štábu včetně hlavních představitelů z předešlého filmu (někteří z nich zde mají ale jenom malé roličky). (HappySmile)
  • V Rybě jménem Wanda (1988) se hlavní představitelka Jamie Lee Curtis jmenuje stejně jako ryba. V tomto filmu se postava Johna Cleese jmenuje Rollo stejně jako lemur. V závěru filmu osloví Rollo omylem postavu Jamie Lee Curtis jako Wandu, což je odkaz na vzpomínaný film. Pravděpodobně to má odkazovat na scénu, kde Cleesova postava omylem osloví svou manželku Wendy jako Wandu. (HappySmile)

Reklama

Reklama