Rebelové se připravují na bitvu proti nemilosrdné armádě Mateřského světa a přitom mezi nimi vznikají pevná pouta a rodí se noví hrdinové i budoucí legendy. (Netflix)

Enthlon

Dobre Zack, stačilo, už je načase sa prestať trapošiť a točiť pre Netflix (alebo točiť filmy obecne). Od kvality to malo ďaleko, ale bolo tam pár vecí, ktoré sa mi páčili. Napríklad to ako rozprávač na začiatku zhrnie, čo sa stalo v minulom filme, lebo si z toho nepamätám ani kkt. Ďalej, tá všetkými spomínaná scéna kosenia obilia v spomalenom zábere, z pohľadu kinematografie, to bola scéna hodná zachovania pre ďalšie generácie, ani Martin Scorsese nedal do všetkých svojích filmov dokopy toľko citu, koľko dal Snyder do záberu, ktorý zachytáva detail tej vesmírnej pšenice, bravo maestro 👏. Taktiež musím oceniť tú flashback scénu, kedy si záporák (neviem ako sa už volal) priniesol svoj vlastný mini orchester aby podtrhol dramatickosť svojej zrady voči tomu kráľovi či čo to bolo, nakoľko hrali hudbu na základe toho, čo sa okolo nich dialo, geniálne. Nejako nerozumiem tomu prirovnávaniu k filmu Sedem Statočných, neviete rátať, je ich tam len šesť, takže to je tým pádom úplne iné, šach mat Snyderhaters. Snyderovi neprajníci budú taktiež poukazovať na to, ako môže vesmírne plavidlo fungovať na princípe, že v kotolni spaľujú uhlie, nevzdelanci, Titanic tiež fungoval na rovnakom princípe a bola to loď, tak prečo tak nemôže fungovať aj vesmírna loď, huh? Na záver poviem len to, že keď hľadáte priemernú bojovú scénu s veľa CGI a nezmyselným množstvom spomalených záberov, tak si tento film pretočte o cca 65 minút a dostane nie jednú scénu, ale takmer celú hodinu a v podstate o nič dôležité neprídete. ()

JamesBlack00

Rebel Moon číslo 2 ??? To byl jen ocas jedničky. Měli slepit oba díly a bylo by to docela cajk. Takhle? Tam kde jsem přidal po dvou hvězdách prvnímu dílu, tak tady jsem ubral. Kdo by neviděl jedničku, úplně by se ztratil. Co jednička úspěšně rozjížděla, jako postavy, příšerky, dravce, kolohnáta-autokrata, příběh, efekty, dvojka total zazdila. Jak jsem se těšil, tak nic. 2 hvězdy s odřenýma ušima ()

batmancz

Nudné, neskutečně dlouhé (o dvojdíle nemluvě), ploché, bez scénáře, herecky otravné. Jedním slovem - zbytečné. Takové plýtvání penězi na triky, masky a vůbec celého universa. Stejný pocit jako u Batman vs Superman. Ta hvězda pro ty, co odvedli dobrou práci. Děsím se co bude další Snyderův film.. ()

ReichelTomas

No to je neštěstí, tam bylo tak strašně vidět, kolik ten film musel stát peněz. A přitom taková blbost. Horší než jednička, na kterou podle mě mimochodem klidně mohli dát nějaké připomenutí (v minulém díle jste viděli…). U mě hodnocení zachránily jedině ty nádherné vizuální efekty (bitva, loď, vesmír) a dabing. Hodně slabé tři hvězdy. ()

Chystá se Snyderův návrat ke Sparťanům

Chystá se Snyderův návrat ke Sparťanům

02.06.2024

Když to s originalitou nevyšlo, je potřeba se vrátit k osvědčeným postupům. Právě tak asi přemýšlí Zack Snyder (Armáda mrtvých), který se po nepříliš vřele přijatých dvou dílech své vysněné sci-fi… (více)