Dve rakúske sestry Dagmar (Stefania D'Amario) a Ursula (Barbara Magnolfi), stále smútiace po smrti svojho otca, prichádzajú do luxusného talianskeho prímorského hotela. V tom istom čase začne tajomný vrah vraždiť promiskuitné ženy v okolí. (Bilkiz)

tenebrae86

Pro mě lehce nadprůměrné sleazy giallo, výrazně zaměřené na samoúčelnou nahotu a množství erotiky. Dialogy mě moc nebavily, děj trochu skřípal, ale atmosférou, přímořským prostředím, scénami vražd a oběma sestrami jako hlavními postavami mi film přišel zajímavý. Líbila se mi i závěrečná pointa, takže celkově 3,5*. ()

Karlos80

Neobvyklá vražedná zbraň v giallo cinema, podobně jako ve filmu "Enigma rosso", pokud si dobře pamatuji, nikde jinde divák tento nezvyklý vražedný prvek nemohl vidět. "LA SORELLA DI URSULA" je ale jinak chromé pozdní giallo, tragicky špatné, nevýrazné, absurdní a nudné. Více soft-core film (opravdu málo chybělo aby to bylo téměř regulérní harcore porno, pro mne tý, možná až překvapivě graficky zobrazované nahoty, všech druhů sexu a všemožné oplzlosti zde bylo na můj vkus až příliš, byl to zde jednoznačně převládající prvek), než klasický "žlutý" thriller, divákovi v téměř neměnné formě známý nejlépe z období let 70-75. Toto tzv zlaté období "žluté", bylo již téměř minulostí, jedna velké éra byla nenávratně pryč, což potvrzoval nejen tento film, dále třeba podobně zaměřený - zvrácený a špinavý "Play Motel" (79) či extrémně špinavé a graficky sadistické "Giallo a Venezia" (79). Inspirace Francem ale byla zjevná (to mohu potvrdit, nakoukáno od něj mám už celkem dost), ale i přesto že Franco byl ultra-trash-majstr, tak tuto látku by možná dokázal zpracovat a natočit daleko lépe a hlavně zábavněji, tohle tedy zábava moc nebyla, a už vůbec nic vzrušujícího (nemám teď na mysli erotiku, ale film jako celek spolu s nějakým napětím a atmosférou). Dokonce ani ta všechna nahota a sexuální scény na mě z mého pohledu nepůsobili tak dráždivé a smyslně jak by tomu asi mělo být, tedy až na malé výjimky. Pouze krásná Barbara Magnolfi ("Suspiria") a prakticky nepřetržitě nahá Stefania D'Amario občas. Přesto úplný odpad si toro Eurosleazy či Eurotrash zase nezaslouží, jako fanoušek je za prvé nedávám, a za druhé, ocenit musím alespoň dobrou práci s osvětlením a kameru a nádhernou scenérii Středomoří, krásné prosluněné pobřeží (Amalfi nedaleko Capri) kde je přímo luxusní výhled na mořské útesy. Jinak spíše pro maniaky žluté a kompetisty. ()

kaylin

„La sorella di Ursula“ nemá příliš dobrý scénář, což je jeho hlavní nedostatek. To, co budete sledovat, vás nebude držet v napětí. Milioni používá až příliš jednoduché prvky gialla a filmu noir, nestaví z nich skutečně strukturu strachu a děsu. Jde spíše o chtíč, který je ještě kořeněný trochou krve a dostává tak méně přirozený rozměr. Jako erotický film celkem fajn, ale jako giallo spíše špatné. ()

giallo

No hned na začátek musím zmínit, že pokud nepatříte mezi skalní fanoušky gialla a nebo milovníky "soft lechtivých filmů" dejte ruce pryč, protože vás film bavit nebude. V rámci giallo žánru totiž jde o okrajový snímek, vyznačující se dlouhými rozhovy a pomalým dějem, který nemusí každému sednout. Hlavními postavami příběhu jsou dvě sestry Uršula a Dagmar, které cestují po Itálii a ubytují se v malebném hotelu. Uršule se ihned po příjezdu hotel nezdá a nelíbí se jí. Začíná také tpět nočními můrami a hrůzu ji nahání i místní playboy. Uršulin stav se začne postupně zhoršovat i díky přítomnosti maniakálního vraha, který sadisticky vraždí na první pohled náhodné oběti..... Giallo La sorella di ursula musím zařadit mezi průměrné kouseky. Příběh je velice slabý a vyplněný nudnými rozhovory již zmíněných sester. Ani režisér, bohužel, není žádný Argento a v jeho rukách je všechno průměrné a fádní i přes velice pěkné exteriéry. Jak už zmiňuje Pepua níže film se opravdu nese v duchu filmů Jesuse Franca (něco už mám od něj nakoukáno) a i díky tomu je zde mnoho eroticky odvážných scén. Divák se tak dočká mnoha koziček a bobrů. Tyto scény vidím rozhodně jako plus filmu, přičemž první "erotická vražda" měla povedenou atmosféru a velice se mi líbila. S celkovým hodnocení jsem trochu na vážkách, ale po více násobném shlédnutí (tvorba titulků) se přikláním ke třem hvězdičkám. Nevím sice proč, ale tak nějak se mi film začal líbit.... ()

pepua

Údajně se má jednat o film inspirovaný Jesusem Francem a jeho tvorbou v raných sedmdesátých letech, což já nepotvrdím, neb jeho filmy prakticky neznám, no pro někoho to může být impulsem film shlédnout. V podstatě se jedná o soft porno s kriminálním příběhem a některými typickými znaky žánru gialla. ()

• Herečka Barbara Magnolfi vyjadrila svoje sklamanie s finálnou verziou filmu. Uviedla, že bola sklamaná, že zmenili film z vážnejšieho psychologického thrilleru na viac erotický thriller. (Bilkiz)