Reklama

Reklama

Dramatický příběh o překonání lidského zla, o přátelství a zrodu lásky
Erikovi je 18 let a jeho životem se táhne linie násilí a konfliktů. Po vyhození ze školy, je poslán na internátní školu Stjärnsberg. Ta má být poslední šancí jak jej odtrhnout od starého života a vrátit zpět ke studiu. Na internátě se ale dá zlu těžko uniknout - panuje zde systematický teror páchaný na mladších studentech. Dokáže Erik zlu čelit, aniž by porušil pravidla a riskoval tak své vyloučení a celou budoucnost? Zlo mezi námi je dramatický příběh o mezilidském násilí, ale také o opravdovém přátelství a zrodu lásky. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (753)

Niles 

všechny recenze uživatele

Kvôli Zlu by som sa chcel naučiť po švédsky, aby som nemusel čítať titulky a mohol sa plne sústrediť iba na film. Film presne podľa môjho gusta, nemám čo vytknúť. Vynikajúce herecké predstavenie všetkých zúčastnených (hlavne Andreas Wilson a Gustaf Skarsgård boli skvelí), perfektná hudba, kamera, všetko môžem len chváliť. Niekoľko scén, z ktorých nabiehajú zimomriavky, priateľstvo, láska, hlavná postava, ktorej musí fandiť snáď každý, bojovnosť a zlo, ktoré je všade okolo nás. ()

H34D 

všechny recenze uživatele

Hned na úvod musím zdejší nadšence schladit - tento film není reálný! Ukazuje těžce vykonstruovanou situaci v pochybném prostředí, která by ve skutečnosti nikdy nastat nemohla a každý, kdo pracuje ve školství by to určitě potvrdil. Ovšem, připouštím, že pakliže člověk na fiktivní pravidla přistoupí, film mu dokáže prezentovat šikanu velmi drsným a sugestivním způsobem, dobře vzbouzí negativní emoce bezmoci a opovržení a postará se o hutný divácký zážitek. Já ale nemohu úplně překousnout pár nelogičností a záhadnou proměnu charakteru hlavní postavy z pouliční mlátičky na morálního chlapce, pro kterého je škola vším... Celkově ta velká hra na efekt na mě nepůsobila víc než na lepších 6/10 ()

Reklama

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Tak jak začít. Velmi mne idivilo, že sám POMO měl problém se identifikovat v období, ve kterém se film odehrává... Vždyť je to zcela jasný začátek šedesátých let ve Švédsku! Auta, obleky a i účesy , vše sedělo... Hlavní hrdina má velký idol Jamese Deana a poslouchá Elvise... Z elpíček na pokojích ze starých gramofónů se ještě pořád linou spíše taneční šlágry doznívajícíh padesátek, ale už je nabourává dravý rytmus rokenrolu... V zasazení filmu od nějaké ,,timeline'' jsem problém neměl. Problém jsem měl s hlavním hrdinou. Nepochopil jsem jak největší tvrďák třídy, se kterým si neví rady ani školní rada a který knokautuje kohokoliv koho chce, se nechá doma až mučednicky řezat... Nepochopil jsem proč po opuštění první školy a nástupu na internát v kurzu sebeobětování pokračuje. Jen z důvodu hrozby z vyloučení a poslední možnosti dokončit studia? Jen kvůli matce? Když už se dal na cestu odporu proti zažitému trendu šikany starších, proč něco akceptoval a něco ne? Nechává si říkat Krysa, akceptuje práce za trest a nucené víkendové pobyty ve škole, ale nevyčistí mazákům boty? Tohle bylo strašně nevyvážené a až ke konci se konečně začne chovat normálně. Stejně tak hlavně závěrečný způsob šikany už byl málo uvěřitelný. Jistě se po válce šikanovalo na intrech a dalších místech kde se točila mládež... Jsem si jist, že někde to určitě bylo drsné a že tam šlo i o život. Ale zrovna internát z filmu, kde část studentů byla dokonce šlechta... Tomu přezírání vedení školy těchto věcí prostě nelze věřit. To by si škola nemohla dovolit. Obzvlášť po tom co je Erikovi zmrzačen kamarád, jehož bohatí rodiče jej nakonec ze studií dokonce stáhnou... Erik řeší ztrátu kamaráda, jeden z kantorů vyčítá žákům hrubé chování na jehož základě nejlepší student odešel (a není jediným kdo ví jak to u mazáků chodí) a jinak nic.... žádná žaloba školy, žádné vyšetřování.. nic. SPOILER !!! Proto závěrenčný vstup Erikova právníka a Erikovo náhlé uvědomnění si porušení zákonů vyznívá jak ze špatného románu. Erik psychicky ztrestá hlavního strůjce všeho zla a ten mu už zázračně dá pokoj a Erik zdárně dostuduje. A co dál. Co bylo se šíkanou ostatních, vyšetřovalo se něco po Erikově zpětvzetí do školy? Nedozvíme se nic. Tahle nevyváženost vyprávění a i chování samotného Erika filmu ubralo jednu hvězdičku, protože jinak to mělo skoro na 90%. Ta postupně gradující šikana v prostředí, kde nováček byl chtě nechtě mlet těmi většími a základní pravidlo bylo nevyčuhovat a nesměřovat na sebe pozornost...bylo skvěle zpracované. * * * ()

Xmilden 

všechny recenze uživatele

Whau, tak to je pro mě překvapení, myslel jsem si že sledování filmu taktak přežiju, ale několikrát jsem se přistihl při projekci, že jsem už už svíral pěsti a chtěl sem to těm naleštěným hošánkům všechno vrátit i s úroky. Hlavní hrdina je neuvěřitelný sympaťák. Po skončení filmu smutně zjišťuji že tento film nedostal Oscara. Velmi nespravedlivé. Jinak zpátky k filmu, rvačka je zde vlastně jedna, ale stojí za to. Erik napřed řekne protivníkům co se jim chystá provést a o několik sekund své sliby přetaví ve skutečnost a borečci se plazí z ringu. Nechtěl bych toho kluka něčím naštvat! V mých očích se tímto Erik pasoval do role jednoho z nejnebezpečnějších lidí Švédska. ()

Pilda17 

všechny recenze uživatele

Jedná se o velmi kvalitní snímek to ano, ale až tolik? To zase ne. Do děje se divák vžije snadno, ale chybí více emocí, moc hercům nemůžeme věřit. Určitě nebudu jediný. Nejvíce vše srážejí nelogičnosti. Například, když starší žáci šikanují před zraky učitelů a ty nic nedělají. Podle starších jsou to pravidla školy, ale to mi moc rozum nebere. I přesto jsem se bavil a mile rád doporučím, ač jsem čekal trochu jinou podívanou a hlavně brutálnější .. 7/10 = 75% ()

Galerie (20)

Zajímavosti (8)

  • Ve scéně, kdy jede Erik (Andreas Wilson) vlakem, můžeme spatřit holčičku s panenkou, kterou si zahrála režisérova dcerka Emma Håfström. (Tygrys)
  • Film je založen na knize Jana Guilloua. Ten navštěvoval stejnou školu a knihu založil částečně na vlastních prožitcích. (HellFire)
  • Po finální scéně potyčky požádal herec Fredrik af Trampe (von Schenken), aby mu udělali Polaroidem fotku jeho zkrvavené tváře. Poté ji věnoval své matce, která si ji dala na svůj noční stolek. (Tygrys)

Související novinky

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

28.12.2010

Byl by hřích opomenout při příležitosti končícího prvního desetiletí nového milénia souhrn nejlepších filmů daného období. Zde vám přinášíme žebříček třiceti nejlepších celovečerních filmů dle… (více)

Reklama

Reklama