Vyšetřovatelka pojišťovny Gin (Catherine Zeta-Jones) přesvědčí svého šéfa, že jedině ona je schopna chytit exkluzivního zloděje Roberta "Maca" MacDougala (Sean Connery) do nastražené pasti - sama se bude vydávat za profesionálního lupiče. Společně pak, přes vzájemnou nedůvěru, naplánují bombastickou akci v předvečer roku 2000. Hra může začít! Ale kdo je tu kočka a kdo myš? (Bontonfilm)

Martin741

Reziser Jon Amiel je teda dost zanrovo roztatareny, sudim podla jeho reziserskej filmografie. Treba vsak povedat, ze tymto filmom sa blysol. Slusny scenar, ktory slape naplno, k tomu hviezdne herecke osadenstvo ako Connery, Zeta Jones, Rhames, vyborne dialogy a pokojna, kludna atmosfera snimku zaistuju odo mna vysokych 76 %. ()

VanTom

(Fyzikální) logikou se zdejší zlodějské ultrageniální plány a podfuky příliš nezaobírají, hlavně aby byly efektní – což ale v překombinovaném finále na věžích mrakodrapu v Kuala Lumpuru už přehánějí. Nicméně stejný, ne-li větší důraz kladou na romantické kličkování nadpozemsky sexy Catherine a charismatického Seana, kde to jiskří ve velkém (pustíme-li z hlavy tu markantní věkovou propast mezi). ()

monolog

Standardní lupičské řemeslo, které nedokáže pozvednout ani neustále vystrčený zadeček Catherine Zeta. Ne že by to k tomu stačilo, ale snaha se cení. Průměrná akce, průměrní herci, nepříliš zajímavé loupeže a co víc, zdlouhavé. Filmová loupež musí mít grácii, nonšalantnost a charisma, musí být obrovská, svým provedením nepřekonatelná, scénáristicky propracovaná a obsazením nedostižná. Inu, obsazení by bylo, jenže to je tak všechno. Filmy o loupežích jsou především o přípravě a provedení oné loupeže a i to by tu bylo. Jenže to je všechno jaksi nedomrlý. Nic vás neposadí na zadek, tedy kromě lapsů typu příprava vloupání během dvou dnů nebo jistého prasklého ocelového lana, které samo o sobě muselo vážit přinejmenším desetkrát tolik, co zátěž navíc. Svým způsobem tenhle film nemá co nabídnout, protože na první pohled neproveditelná loupež tu už byla provedena dřív, líp a mockrát. ()

Yardie

Takových lepších 50%. Film sám o sobě nemá v podstatě žádné charisma a šmrnc. To, co se tam odehrává jsme viděli už v jiných filmech, takže nic objevného. Na film se dá koukat asi jen z důvodu dvou hlavních protagonistů a proto, že to vyloženě nenudí. Je to prostě film na jedno podívání, který nenadchne ani neurazí. Howgh! ()

JohnSmith

Přijemný a nenáročný thriller na zimní večer.Catherine je moc hezká a dá se na ní koukat,Connery je s věkem čím dál víc charizmatičtější.Příjemné bylo i to,že si člověk nebyl až do konce jist tím, kdo podvádí koho. Jen mi přišlo, že obsazení Conneryho není zrovna tou nejlepší volbou.Víc by se hodil o dekádu mladší herec, páč akční sekvence na mrakodrapech byly tím pádem dost nevěrohodné. ()

• Sean Connery dostal za film 20 miliónov dolárov, čo je najvyšší honorár v jeho kariére. (m.a.t.o.)
  • Catherine Zeta-Jones byla ve scéně, kdy ji Sean Connery v noci překvapí, pod dekou úplně nahá. (B!ker)
  • Malajzia namietala proti zobrazovaniu ich krajiny ako zaostalej krajiny, kde bola chudobná štvrť v Malacca prekrytá nakloneným záberom Petronas Towers. V skutočnosti sa Malacca nenachádza ani v blízkosti Towers. (m.a.t.o.)