mohamedsfinger

Mám pocit, že tenhle film je truchu přeceňovaný. Ano herci, hudba, střih i kamera jsou výborné, jak už tady bylo mnohokrát napsáno. Ale ten příběh byl celkem předvídatelný (a to jsem vytýkal i Avataru, takže musím být spravedlivý), což se možná u filmu o závislostech dalo čekat, ale přesto si myslím, že se do takhle depresivního snímku mohlo schovat mnohem více hlubších myšlenek. Proto si pořád myslím, že když už film o drogách tak Trainspotting. ()

lskala

Ukamenujte mě!!! Mě se to nelíbilo. Film byl tak nudnej, že jsme zhruba třetinu prosouložili. :-) A pochybuju, že by se v té jedné třetině (zhruba uprostřed) odehrálo něco, co by mé hodnocení zvedlo. 45% - 2** ()

MiaMoonlight

Do kašdé první třídy jedno DVD a povinně sledovat. "Mysli nebo ti taky upadnou ruce a nohy!" Velice poučný a realistický snímek a tatínku, miluju ten soundtrack! ()

Arius

Konečne som si pustil donebavychvalovaný Requiem za sen a musím uznať že je to adekvátne! Čakal som všeličo ale to čo som dostal zďaleka nie. Pochválim asi to čo každý, perfektná vizualizácia, podporená geniálnym hudobným doprovodom a skvelý výber hercov. Aronofsky v tomto mrazivom,smutnom ale nenormálne geniálnom snímku vdýchol život pocitom a stavom, to čo som videl neboli scény,to bol fakt. 102min. umierania po stránke fyzickej a osobnostnej, štyria ľudia ktorý sa postupne stali väzňami vo vlastnom tele, posúvali si vlastné zábrany,stali sa otrokmi vlastných snov a to všetko dobrovoľne. Bolo úchvatné a smutné zároveň sledovať tento krutý rozklad osobnosti,opúšťanie samého seba, všetko to zaklincovala scéna keď J.Leto liečil ruku ešte jednou včeličkou. Ten záver bol majstrovský a napadla ma vtedy vetička všetko ma svoju cenu a následky. Výnimočný film. ()

fruitbueno

Čím jsem starší, tím se mi na Requiem líbí něco jiného. Nestárne hudba, Ellen a bravurní kamera. Film, který vám otevře oči. Brr, Darrene, ty mi dáváš... ()

Sdoom

Strašné, šílené, otřesné, nechutné, nevím kolik dalších takových přívlastků bych byl schopen vymyslet pro tohle fantastické Aronofskyho dílo. Nejlepší studie fyzického i psychického rozpadu osobnosti vlivem drog, jakou jsem kdy viděl a asi i jakou kdy uvidím. Navíc ten závěr, brrrr...málem jsem myslel, že to vypnu abych se z toho nesesypal. Neviděl jsem film Hodiny, ale předpokládám, že výkon Nicole Kidman byl absolutně dokonalý, jinak si neumím vysvětlit, že svou nominaci neproměnila Ellen Burstyn, jejíž herecká kreace dokonalá byla. Když k tomu všemu připočtu úžasnou kameru, fantastický střih a nádhernou hudbu, je to naprosto čistých 5 hvězdiček. (HD, orig.) Edit 9.12.2017: Na druhé zhlédnutí po dlouhé době to není již tak extra moc působivé jako napoprvé, ale na těch 5 hvězd je to stále zcela bezpečně. (Blu-ray, orig.) ()

Mr. Monk

Pokud bych měl Requiem za sen hodnotit jako normální celovečerní film tak dávam za 4*. Tento film, to není ani tak docela film, je to něco jako poučka našim dětem až dostanou chuť na drogy. Pokud to bral Aronofsky takhle, tak jednoznačně tleskám, opravdový masterpiece! Hudba byla skvělá a držela tento film na velmi, velmi vysoké úrovni. Něco mi říká ať tich 5* dám, tak já je opravdu dávám - 85% ()

Bratricek

O závislosti, jakožto silný kuřák, něco vím. To mi ovšem nezabrání označit feťáka za lidskou trosku, nulu a pitomce. Feťák není hrdina, drogy si zvolil sám, nevzbuzuje ve mě lítost, protože si sám zvolil příšerný život ve špíně a bolestech, i když mohl normálně pracovat. Feťák, jakožto hlavní postava, u mě prohrává na plné čáře. SPOILER - Film stejně hloupý, jako jeho hlavní postavy. Film zaobírající se životem nul, idiotů a slaboduchých lidí, kterými silně opovrhuji. Tragické příběhy mě zajímají, pouze pokud nastupuje bezmoc. Hlavní postavy se stávají mučedníky doby, pokud nemají jinou možnost - ať už je to válka, dluhy či nepřátelské prostředí. Postavy v Requiem za sen se ovšem stávají pouze obětí své vlastní hlouposti, protože jinak mají vše. Ústřední páreček je na odstřel, to jsem věděl od začátku. Rozhodně mě nemrzelo, že se z podřadné fetky stane pěkná děvka - naopak se její prdel na prdel stala pro mě jedinou zajímavou scénou. Jared Leto byla skvělá volba pro postavu feťáka, ovšem opět je jeho postava pouze dobře zahraný antihrdina. "Harry má novou přítelkyni Marion a společně se snaží čelit bolestné realitě" - co je bolestná realita? Trpí hlady? Ne! Pouze nechtějí pracovat. Ať zemřou, lítost a solidarita společnosti patří jiným lidem. Lidem, kteří svůj osud ovlivnit nemohli. ()

dita.krizova

Darren Aronofsky mě svým "Requiem za sen" rozložil jak lego. Nejdepresivnější filmový závěr, jaký jsem dosud viděla a pochybuji, že ještě uvidím. Aronofskému se podařilo natočit čistou depresi, která je navíc stokrát znásobená hudbou Clinta Mansella, kterou považuji za vrchol filmové hudby. Synonymum pro emocionálně silný zážitek je pro mě "Requiem za sen" Darrena Aronofského. ()

skinny

Krutý film, který už víckrát nechci vidět. Ne proto, že by byl špatný, ale proto, že je výborný, realisticky natočený a na psychiku je to fakt síla! ()

Maynard.

Brutálně odstrašující film... Jestli někdo přemejšlíte o tom, že by nejlepší ze všeho bylo vzít osud pevně do svých rukou a rovnou při tom do těch rukou nacpat pořádnou dávku heráku, tak se nejdřív podívejte na tenhle kousek a až pak si di šlehnout :o). Tohle je fakt tak hnusně natočenej film, až to hezký je. Requiem beru jako jedenz nejzákladnějších filmařských kamenů, tohle je něco vícnež obyčejný filmy. V podobným žánru mám sice o stupýneček vejš Trainspotting, ale Requiem mu těžce dejchá na paty. Tolik rychlých stříhů, tolik vychytávek s kamerou, tady se pan rejža pořádně vyřádil. Škoda, že takle jenv tomhle filmu, ostatní už to přeci jen není uplně vono. Jeden z nejpůsobivějších ženských hereckých výkonů, a to ne ani "bohyně" Jennifer ( která je tady prostě neskutečně sexy a to může bejt sjetá, zmalované, čerstvě probuzená, s absťákem v zádech...) nýbrž Ellen Burstyn, která skutečně předvedla životní výkon. Větší depku asi nepřivodí žádnej jinej film a právě v tom je síla tohodle skvostu! ()

civrss

Já si pořád nejsem jistý, jestli mohu dát plný počet hvězdiček filmu, který se mi v podstatě ani nelíbil. Tento snímek je něco, co se mi vrylo tak neskutečným způsobem pod kůži, až mi bylo slabo. Je to vlastně důkaz, že k tomu abyste člověku způsobili depresi, pocit úzkosti, beznaděje a slabosti nepotřebujete litry krve, uřezané nohy, ruce... Stačí se dotknout tématu, který na tomhle světě je, ale pro většinu z nás je nepředstavitelný. Mě osobně se tedy nejvíce dotýkaly scény s nebohou paní Goldfarbovou. Důkaz, že drogy nejsou jenom v injekčních stříkačkách a jointech trávy, jsou i v něčem mnohem dostupnějším. Herecký výkon Ellen Burstyn vás naprosto odrovná. Takto otevřeně podaný pohled do světa drog je asi přesně to, co by mělo mladé a lehkovážné lidi odradit. Bravo pane Aronofsky, udělal jste mi ohromný kráter v duši. ()

gutshoter

Ou, ta Ellen Burstyn je skvělá! Mám zřejmě určitou slabost pro herce, kteří se dokážou vžít do role psychicky labilní osoby. Na tuto roli se musela Ellen připravovat velice dlouho a věřte mi, že pro její hlavu to nebylo nic jednoduchého. Zvládla to ovšem jedinečně a právem si vysloužila nominaci na Oscara. Nemohu samozřejmě ignorovat další herecké výkony, které v jistém významu byly "heroické", co se týče zahrání ovšem nikoliv. Nemám v úmyslu jejich výkony "hanit", byly přesvědčivě zahrány a s čistým svědomím dopomohly udělat z tohoto filmu bombu. A hudba? V tomto filmu základ úspěchu... ()

PfefferSalz

Po nekonečných ódách na Requiem za sen jsem se rozhodl, že snímek zhlédnu. Dech mi, bohužel, vyražen nebyl a já jsem při závěrečných titulcích seděl s jedinou otázkou v hlavě. "Kvůli čemu?" ()

The Viper

Filmy o fetu mě moc neberou a fet samotný už vůbec ne. Přeci jenom je tohle solidní film, ve kterém můžeme vidět asi jedinkrát vážně hrajícího Marlona Wyanse. Jeden z nejlepších soundtracků. Ten konec mě vážně dostal. ()

Arkanoid

Aronofsky vie pracovať s hercami - výsledkom sú zrejme životné výkony štvorice hercov, hrajúcich hlavné postavy. Málokto má toľko režijných nápadov a dokáže ich efektne využiť vo filme ako on. Svojou réžiou tu neustále prehlboval depresiu zo závislosti. V príbehu s jednoduchým dejom, zato s vážnou témou zobrazuje svoj subjektívny pohľad na návykové látky a cielene smeruje k záveru, pred ktorým by ste si najradšej zakryli oči. Najpôsobivejšia výstraha pred drogami. ()

netahlo odpad!

Podobne nesmyslne nadhodnocenej blabol jako kuprikladu Fontana. Dokoukano jen s nejvetsimi obtizemi. Nemam rad filmy, kde jsou mi osudy vsech protagonistu naprosto lhostejne. ()

srbak

Dajak extrémne drogovú tematiku nesledujem, ale nevidieť tento film by bol hriech. Tu už od prvej scény človek cíti niečo výnimočné, cíti osobné čaro tohto skvostu. Účinkuje lepšie ako hocijaká ganja, LSD - toto je filmová droga, ktorá z vás spraví narkobaróna a budete chcieť stále viac a viac až kým nevybuchnete. Ešte keď dojde k tej hudobnej onánii - no proste lahôdka, delikatesa. Na Aronofskeho počin sa bude ešte dlho spomínať, a určite to nebude v zlom. ()

Circumscriptor

Tento film je bezpochyby geniálny, či už do všetkých hereckých výkonov, réžie a neuveriteľného soundtracku pána Mansella. Nejak mi tu ale chýba to, čo mám na filmoch tak rád a Requiem za sen mi pripadá niečo ako film bez duše, bez čo i len najmenšej satisfakcie. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Jak by vypadal Batman od Aronofskyho?

Jak by vypadal Batman od Aronofskyho?

18.04.2020

100: Bitva u pokladen