Dominol

No tak tohle nebylo hezké... Začátek v poměrně poklidném tempu, poté se začíná přiostřovat, až vás konec totálně zdeptá. Režisér tahá za nitky vaší psychiky čím dál tím víc, až je nakonec přetrhne. Také dokáže skvěle stupňovat napětí, ať už přes ojedinělou kameru, díky které vše cítíte z pohledu hlavních hrdinů, přes střih až ke geniální hudbě. Herecké výkony jsou famózní. Na protidrogových přednáškách by žádný jiný film nesplnil účel jako Requiem za sen. Už mě docházejí superlativa, takže jen dodám: Jeden z nejlepších filmů, co jsem kdy viděl. ()

Mr.Hudson

Asi jako každý, ani já dobře nevím co k tomuhle dílu mám napsat, viděl jsem ho před malou chvílí a musím říct, že tak silný filmový zážitek jsem ještě nezažil. Leckterý horor si může jít hrát na hřiště a přenechat místo tomuto veledílu. Vůbec nic jsem o tomto filmu nevěděl, akorát jsem znal vynikající soundtrack a něco málo o ději, konkrétně že se tam objevují závislosti, to bylo vše. O to větší bylo překvapení při zhlédnutí. Darren Aronofsky natočil absolutní majstrštyk a to nejen o závislostech. Natočil snímek o osudech lidí, kteří se nechají unést, podlehnou svým touhám, chcete-li závislostem a ta je postupně ničí. Možná se režisér snažil sdělit i nějaké poselství a chtěl nám otevřít oči, kdo ví. Jediné co mohu říct pár minut po zhlédnutí je, že podlehnout může každý, ale postavit se opět na své nohy to je umění a bohužel v tomhle díle to dopadlo tím nejhorším možným způsobem. Samotnému ději nemohu nic vytknout, už od první minuty nastupuje neskutečně temná atmosféra, která nesmírným způsobem graduje až do velkolepého a smutného finále, celý děj je perfektně prokládán hudbou Clinta Mansella, který se svým soundtrackem k tomuto filmu zařadil mezi absolutní elitu na poli hudebních skladatelů. Dalším nesmírně důležitým mužem je samozřejmě režisér o kterém jsem se již zmiňoval, neumím si představit, že by někdo jiný dokázal takto brilantně natočit lidské pocity a trápení. Samotnou kapitolou je i kamera, která pomocí dokonalého střihu dokáže opravdu nastolit magické mrazení v zádech a připravit tak pořádný filmový zážitek. Drogy jsou svinstvo, stejně tak různé prášky a další věci, na kterých se člověk stane snadno závislým a pan Aronofsky nám nadčasově ukázal, kam až to může vést, když si člověk nedává pozor a nedokáže se ovládnout. Můj nejsilnější filmový zážitek za celou dobu sledování filmů 100%. Všem se omlouvám, že můj komentář nedává absolutně žádný smysl, ale to se nedá popsat, to se musí vidět. ()

ElManiacus

Film, při jehož konci budete chtít aby vám upadli záda, protože toho mrazení v nich je tolik kolik si jen umíte představit, začínáte si myslet, že větší beznaděje, hořkosti a tíhy života už není a uvědomujete si, jak byste měli být rádi za to co máte - 93%. ()

SmartK8

Velice silný film. Darren Aronofsky perfektně zachytil cyklus tvrdých drog jako přirovnání ke utrpení a katarzi života. Vše začíná jako naivně idealistická situace a postupně vše exponenciálně zrychluje k naprosté noční můře. Leto, Connelly a Wayans všichni podávájí své nejlepší výkony v příběhu a především v režii, která jim k tomu dává příležitost. Obzvlášt výtečná je herecká show Ellen Burstynové, která podává vyčerpávající výkon a její emoce divákem zacloumají v mnoha směrech. Jako vždy u toho režiséra, je film podpírán emociální linií, která vytváří hlavní náplň filmu a příběh ač sám o sobě nadprůměrný není hlavní. Vše dohromady s perfektním hudebním doprovodem je nadprůměrný film hraničící s genialitou a to i přesto, že jako vždy u Darrena je téma prosté a i příběh je na oko triviální. (5/5) ()

RockStar01

Užil a protrpěl jsem si každou minutu filmu, od relativně klidného začátku, až po přímo trýznivý konec. Hudba (naprosto úžasná) ve spojení se skvělou kamerou tvoří tak tísnivou a depresivní atmosféru, že beznaděj z filmu ke konci přímo září. Záběry jsou velmi naturalistické a velice chytře sestříhané, působí velmi dynamicky. Televizní show ja tak odporná, že by to asi ani lepší být nemohlo. A vše je to na plátno přeneseno skzrze skvělé herecné výkony. ()

allebra

Dostatečně depresivní film, velmi působivý! Povinně bych ho pouštěla všem dospívajícím, než opustí základní školu. Po jeho shlédnutí bych si nějakou dobu nevzala raději ani acylpyrin! ()

avitakova

Tenhle film vás dostane do kolen... Vidět to, jak se život může v jednu chvili otočit o 180° špatným směrem je vážně smutné a v takhle zpracovaném filmu to jde hezky vidět. Doslova jako ze života. Co všechno dokáže udělat se člověkem závislost, jak s úplně normální ženou ve středním věku, tak s mladými už takhle feťáky. ()

Erinien

Tohle je přesně ten film, který shlédnu, pak ho okamžitě smažu a s hrůzou na něj budu ještě pár let vzpomínat. Ani nejsem schopná to ohodnotit. ()

Rathalos

Drama z prostredia drogovej zavislosti,ktora vas nenecha chladnym,neskutocne silny,smutny a depresivny zazitok,hlavne posledna pol hodina je psychicky mega-masaker,tak intenzivny,ze po skonceni budete este dlho mimo a musim pochvalit rezisera,excelentne herecke vykony a hudobny doprovod,ten bol genialny...:-) ()

Kochanski

Tenhle film útočí snad na všechny smysly! Je mi z něj tak špatně... Ass to ass - to mě bude pronásledovat ještě pekelně dlouho!!! Useklá ruka, zvratky, krev, špína, beznaděj --- WELCOME TO REAL WORLD!!! A ta hudba - ta mi zní v hlavě už asi hodinu P_O_M_O_C!! ()

Dement

Hustý...hlavně posledních 15 minut. Zhruba do poloviny filmu by se mohlo divákovi zdát, že se jedná o další z klonů Trainspottingu, ale v tomhle případě jde spíše o dokument o drogách střižený psychologickým dramatem. Herecké výkony byly přesvědčivé a kamera, střih a hudba taky slušné. ()

Snape

Opravdu síla. Podobné, tak trochu zvláštní a originální filmy mám rád. S pomocí neuvěřitelně nápadité kamery, precizního střihu a výborné hudby se Darrenovi Aronofskymu podařilo natočit, co je to závislost. A to bez jakýchkoliv příkras, moralizování či filozofování. Samostatnou kapitolou jsou herecké výkony. Jak Jared Leto, tak i Marlon Wayans hrají výborně, ale podle mě je ženské představitelky ještě o třídu převyšují. Zrůdná proměna Ellen Burstyn vzbuzuje zároveň opovržení a lítost; s Jennifer Connelly postupnou ztrátu morálních zábran téměř spoluprožíváte. Zkrátka jedinečné depresivní drama, kterému rádi odpustíte několik nelogičností, hnidopišsky zmíněných v některých komentářích. ()

Gumby

Vypadá to, že tu už vše bylo řečeno, tak jen že jsem film viděl třikrát a třikrát mě zničil...naposled jsem u něj vykouřil asi deset cigaret...Přesto ho považuji za jeden z nejlepších filmů desetiletí. :) ()

Wendigo

Film, jehož jediným poselstvím je "Drogy jsou špatné" - vyjmenuje různé typy drog a ukáže, jak potom špatně skončíte. To jsem si místo toho mohl přečíst nějakou brožurku z Drop-Inu. Sice jsem se nenudil (jo, natočené je to pěkně), ale tak příšerně polopatickým podáním "myšlenky" se cítím až skoro uražený. Nemuseli ze mne autoři dělat blbce a ponechat vše víc v náznacích. ()

gaggu

Tak tohle jsem opravdu nečekala, že by mě tento filmek mohl tak dostat, ale byla jsem mile překvapena.Po celý film jsem měla husí kůži a pevně jsem se držela židle, při některých scénách jsem se raději ani neodvažovala dívat.A konec?Měla jsem slzy v očích...lepší film jsem opravdu neviděla.Myslím že nás všechny donutí k zamyšlení :) Jěště bych dodala, že po celý film nás doprovází přenádherný soundtrack :) ()

derek007

MTF + WTF movie! A říkám, když vám fáro řídí bílej šofér nebo už nemůžete poznat žílu od kosti, je něco v nepořádku. ()

wakeup

Tak za tohle bych dal i sest. Mozna i sedm. Za poslednich par let na me nic nezapusobilo jako Requiem for a dream. Hned ho davam mezi nejoblibenejsi filmy. Urcine ne, ve smyslu Shreka, ze bych se na nej rad znova a znova dival. Tohle je zpoved vylecenyho fetaka, tohle je nejhorsi nocni mura, TOHLE by se melo poustet detem na stredni, aby se vyvarovaly drogam, tohle je ta nejhorsi vize reality a je nejvic realna. Zapomente na Trainspoting. Tohle je droga, tak jak ji vidi fetak. ()

zabro

Vizualne hodne zajimavy film. Herci sou podle me hodnoceni na vybornou.Hudba ta me pripada jako z jine dimenze. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Jak by vypadal Batman od Aronofskyho?

Jak by vypadal Batman od Aronofskyho?

18.04.2020

100: Bitva u pokladen