Colour

Toto by mali povinne vidieť všetci, ktorí si robia srandu z drog. Je neuveriteľné, čo je človek schopní kvôli drogám urobiť. Film je realistický ako máloktorý. Mám isté výhrady voči príliš originálnej réžii, no scenár a herci sú OK. 84% ()

loveless

Dost zvláštní film. Nejsem si jistá, co si o tom všem mám myslet. Ale to, že mě donutil tak dlouho o sobě přemýšlet je téměř obdivuhodné. ()

waska

Ty vole... Jestli cheš někoho varovat, jaký svinstvo jsou drogy, pusť mu tenhle film. Naprosto bravůrní, syrové a realistické dílo Darrena Aronofskyho. Vynikající herci, vynikající režie, vynikající hudba. Když sleduju čtvreřici hlavních postav, nedokážu si vůbec představit, jak se dá něco takového zahrát.. Závěrečná scéna s gradující hudbou Clinta Mansella mluví za vše.. 100% ()

haroska

Psychologický film o drogách (a ne jen těch chemických látkách),který člověka zaručeně psychologicky rozebere.Když k tomu přidám neuvěřitelnou režii a střih , především pak u "nájezdů" drog a ničivou instrumentální hudbu,má to pro mě jediný možný odzbrojující výsledek - drogy nikdy,nikdy a NIKDY! :-) to golfista : s tím panákem musím jen a jen souhlasit,připravte si radši 2:-) ()

Withree

Takhle strašně jsem necítil ještě nikdy po shlédnutí nějakého jiného filmu. Věděl jsem do čeho jdu, ale ta neskutečně intenzivní poslední třičtvrtě hodinka mě totálně odrovnala. Film je ukázkový případ postupnému propadnutí drogám, ať už těch všeobecně známých nebo pomocí "léků", které se chovají, jako že vás mají zachránit před obezitou a nakonec vás dokonale pohltí. A právě tato část filmu mne dokonale zasáhla, hlavně výkon paní Ellen Burstyn si zaslouží obrovské uznání. Z jejího výkonu šel mráz po zádech a právě ona byla tahounem celého filmu. Při této části filmu se člověk nenudí. Nemůžu si však pomoct ohledně filmu samostatného a té druhé části s Jaredem a Jennifer. Ve své podstatě je o ničem, funguje pouze jako dobře promyšlená reklama. Ukázka toho, co z vás dokáží udělat drogy a přimět vás k tomu, abyste si je přestaly píchat do žíly nebo aby vás v budoucnu náhodou nenapadlo, že je začnete brát. Také styl režiséra Aronofského mi moc nepřirostl k srdci. Snaží se ve svých filmech udělat vždy něco nového, ovšem na úkor příběhu samotného. Neustále zrychlené záběry nebo ty sekvence při samotném braní drog jsou sice efektní, ale aby tam byly místo nějakého příběhu to opravdu ne, nechci. Jak již jsem na začátku naznačil, film se opravdu ve druhé polovině otočil o 180 stupňů a teprve tam jsem pochopil, proč je tak vysoko v hodnocení. A také musím vyzdvihnout dokonalou hudbu, kde se sice v různých verzích hrály dvě skladby, ale naprosto přesně pasující. Za první hodinu o stupeň dolů. ()

Patrik200s

Tento film sa snaží kopírovať alebo lepšie povedané, nahliadnuť do sveta fetky. No myslím že tvorcom sa tento zámer podarilo zrealizovať tak maximálne na 25%. ()

Mira90

Z filmařského hlediska není co vytknout - skvělé herecké výkony, stejně tak i střih a kamera, o hudbě ani nemluvě. Ale mně se ten film ani napodruhé nelíbí, je prostě hnusný! Což byl bezpochyby záměr tvůrců. Nemůžu tedy jinak - *** ()

SigSauerP228

Nikdy neviete, ako rýchlo spadnete do drogovej závislosti a absolútne si nedokážete predstaviť, aké následky to bude mať. Myslím, že tento film musel odradiť každého, kto sa dobrovoľne chcel vydať na drogovú dráhu, pretože klesnúť až k prostitúcii je už dosť hardcore. Zvláštnosť filmu dodávali aj prestrihy tipu dávka/ zužujúca sa zrenička atď. Navyše milujem, keď odo mňa film požaduje zamyslieť sa a tento to určite urobil. Nielen že ma uchvátil perfektným soundtrackom, ale aj skvelým a premysleným príbehom, s ktorým som sa tak zžila, až mi bolo pri absťákoch hlavných hrdinov zle. Nie je to film pre každého, ale určite by si ho mal každý pozrieť. ()

Varney

Film, ktorý už nikdy nechcem vidieť, pretože ma mrazí z neho až do špiku kosti. Úchvatné dielo o ľudskom nešťastí. Aronofsky odhaľuje najhlbšie zákutia ľudskej duše, čoho všetkého sú ľudia schopní, aby zohnali drogy.Zobrazuje úplno dno zúfalstva, strachu a bolesti. Hereké výkony sú neuveriteľné, jared leto a jennifer connelly podali naozaj obdivuhodný výkon. Takisto hudba k filmu od Clinta Mansella je úchvatná. Reqiem for a dream je proste ohromné dielo. Sledovať s pohárom v jednej ruke a cigaretou v druhej. ()

Allan

Je vysloveně fascinující, jak dokáže posledních deset překýčených minut zničit dojem z docela slušného filmu. ()

m4xp4yn3

Requiem za sen táhne jen a jen forma, obsah nenabízí více než "Drogy jsou hodně špatné, áááno?" Hlavní dějová linie s Harrym je banální až hanba (i když zase, kam jinam než do sraček by měl osud feťáka vést), daleko zajímavější je sledovat výborně zachycený duševní rozklad jeho matky. Dojem z filmu umocňujě dynamické, přitom ne zmatečné tempo a nejrůznější audiovizuální triky, citlivě zakomponované, neprvoplánové, navozující skutečně sugestivní atmosféru. Bohužel výsledek sráží nedokonalý scénář, spousta dějových prvků zůstane nedořešená, postavy jsou ploché, herci až na Ellen Burstynovou průměrní. ()

Ergon

Jednoznačně nejlepší film s drogovou tematikou ukazující, že závislost, ať už na čemkoliv, nevede k ničemu dobrému - čtyři lidské osudy, čtyři tragické konce - jeden horší než druhý. Celkový DEPRESIVNÍ dojem navíc umocňuje skvělá hudba a jedinečně záběry. ()

vikino1

Darren Aronofsky je u mě totální břídil. Ty dvě hvězdy jsou za příběh, protože filmy o drogách mě zajímají skoro všechny. Každopádně, kdyby se dal hodnotit i styl, jakým nám Darren servíruje sled událostí na obrazovce, tak bych dal určitě odpad. Už jsem od něj viděl pátej film a s jistotou můžu říct, že šestej už si nepustím. ()

renoarko

Film, ktorý hovorí v podstate jedno jediné: "Závislosť je sviňa". Pán Aronofsky nám zvláštnym spôsobom predkladá príbeh ľudí, ktorý podľahli zvodom návykových látok, či už sa jedná o závislosť psychickú (televízia) alebo fyzickú (tabletky na chudnutie, drogy), je to nespokojnosť so svojim životom, neschopnosť vyrovnať sa s realitou, ktorá núti týchto ľudí siahnuť po drogách a tabletkách, ktoré im aspoň na okamih dajú pocit slobody a šťastia, teda aspoň oni si to myslia. Že všetky postavy dopadnú veľmi zle, nemusím hovoriť. Film má určite veľa múch, ale 5 hviezdiciek si zaslúži, pretože sa veľmi sugestívnym spôsobom snaží ľuďom ukázať, ako hlboko sa dá klesnúť, ako dokáže byť pošliapaná ľudská dôstojnosť kvôli jednej blbej závislosti. Perfektná Mansellova hudba, kamerové experimenty a strhujúci záver len podtrhli celkovú myšlienku filmu. ()

Dartdevil

Viděl jsem dost filmů o drogách a závislostech. Neviděl jsem prakticky žádný film o drogách a závislostech jako je Requiem za sen. Deprese a beznaděj dýchá skrze každou netradičně pojatou scénu. Nutno podotknout, že v tomto filmu jsou samé netradičně pojaté scény. Vynikajicí. ()

Petulka88

Typický Aronofsky. Takže je to divné, je to ujeté, je to zdlouhavé. Někomu to určitě sedne, můj šálek kávy to ale zrovna není. ()

Dymatize

Requiem za sen je všechno jiné než něžná romantika, osvěžující komedie nebo pohádka s něžným koncem. Nabízí však silný a extatický zážitek jako šlehnout si!! Úvodem jsem se musel lehce prokousat, zanedlouho se však události roztočí v takových obrátkách, až to bere dech. Postavy příbehu jsou strhávány destruktivním virem tam, odkud není návratu, virem končícím ve výlevce. To tornádo strhává i mě coby diváka - vcucává mě dovnitř příběhu, odkud mě na konci beze slova vyplivne domláceného zpět na zem. Znamenitý výkon Burstynové (matka), výborní i mlaďoši (Connellyové to sekne), skvělá práce kamery a širokouhlých objektivů. Aronofsky to drží pevně v rukou, i když příběh je velmi triviální. Ale nemám pocit, jako někteří přispěvatelé, že by byl děravý. ()

LucyD

Nač opakovat, co bylo řečeno. Film je jednoduše hodně dobrý a vzhledem k roku, kdy byl natočen,byl natočen dost dobře. Drogy prostě vybírají svoji daň. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Jak by vypadal Batman od Aronofskyho?

Jak by vypadal Batman od Aronofskyho?

18.04.2020

100: Bitva u pokladen