katka94

Dost drsné. Silné. Náročné na psychiku a určitě na to budu ještě dvě hodiny myslet, hlavně na tu ruku! :D Dobré výkony herců a režie. ()

sabatko

To slovo ktere hledate je dojem.Neprikrasleny,strhujici pribeh po jehoz shlednuti potrebujete objeti od milovaneho cloveka nebo lahev tequily. Zavislost, zavislost v nekolika formach-prasky,alkohol a drogy ve svetle vedeni,ze "diky" nim se z nas muze stat nekdo uplne jiny, nekdo horsi. Darren Arronofsky nam to predklada ve velkem a neboji se ukazat co vse drogy dokazi a pritom to nevyzniva prednaskove ani nijak nucene. Diky tomu ze herci vice prozivaji nez hraji pusobi jejich celkovy vykon velmi uprimne a na platne tak muzeme shlednout jeden lepsi vykon nez druhy. Darren si ukrojil velky krajic chleba,ale narozdil od..si ho dokazal snist cely, i s kurkou:) ()

fajntomas

Hodně mi to připomínalo Trainspotting jen to nemělo žádný děj a zůstaly jen sice dobré, ale jen drogové scény. Myslím že puberťák (nebo kdokoli), by si k tomu dal brko a pěkně se pobavil. Za ty scény jemně přes 50%. ()

petaechelon

Víte proč tenhle film tolik miluju?:) Něco tak poučného,smutného,bohužel v této době i reálného sem hodně dlouho neviděla. Toto,přesně toto,bych pouštěla na základních školách děckám,kterým se zalíbili tvrdé drogy,nebo už bohatě začínají s marihuanou. Napětí s emocemi,útěk z reality,láska,drogy,prostituce,nezvladatelná matka,to v hodně filmech zažijete,ale ne tak naplno jako tady. Trošku mi to připomínalo My děti ze stanice zoo,akorát s hodně živým dějem. Jako kdyby se člověk do toho vžil a byl tam. Výborná hudba,výborné obsazení,výborné všechno. Tento film zůstane mým nejoblíbenějším ještě dlouho:) Když jsem to viděla poprvé,řikala jsem si,že si odepřu na 30 dní něco na čem jsem opravdu závislá. Pochopila jsem pointu tohoto filmu a byla bych ráda,kdyby se tento film stal o dost známějším,než jiné americké ptákoviny,jednoznačně,perfektní,už nemám slov. 100%. (a taky hlavně kvůli Jaredovi). ()

Nepl

Asi to není špatný, ale je to totálně hnusný... Může být něco hnusného zároveň dobrého? Jednoznačně povinný film do hodiny občanské výchovy na ZŠ. ()

verona58

V současné době jde o jeden z nejznámějších filmů obdařených drogovou tématikou. Myslím, že právem. Názory na tento snímek jsou rozmanité, nicméně mne si naprosto vtáhla atmosféra emocí a zoufalství, z tohoto filmu vyzařující. Dvě souběžné dějové linie matky a syna, které se navzájem ovlivňují, a přeci řeší zcela odlišný problém, zajišťují divákovi doslova bouři emocí a zážitků. V tomto filmu do sebe vše zapadalo, a to nejen dějově, ale i technicky. Dokonalá kombinace režie, kamery i střihu dokáže navodit vskutku živý děj a spojíme-li to s podařenými hereckými výkony, jimiž jsem byla svědkem, jde rozhodně o film, který stojí za to shlédnout. ()

majki41

Ale prosim vaaaaaaaas tak totok ne dlho dlho som to odkladal asi som tušil prečo to ma jako maly dostat elektrošoky alebo uplne trapne schulenice na postely lebo krčove žily robily svoje? omg to čo je za film začiatok filmu mal grady ta hudba a proste take očakavanie ale uplna sračka scenar dobry ale tuto režia totalne zlyhala taky basketbalovy zapisnik je uplne inde :) ()

laurinq

Silné. Nechápem ako som ho mohla vidieť až teraz. Vždy sa dokážem nadchnúť pre filmy so silnou tématikou, ktorá nie je ničím zahalená. Pri filme ktorý vo vás niečo zanechá ešte dlhú dobu po jeho zhliadnutí. Presne to sa mi pri ňom stalo. Okrem toho, že vo mne búril rôzne emócie všetkého druhu (zasmiala som sa z chuti na situačnom humore, v druhej chvíli sa mi tlačili slzy do očí a párkrát som aj odvracala oči od obrazu). Jednoducho, snímok ktorý zachytáva tvrdú realitu zo života ľudí, ktorých denne prehliadame na ulici... ()

Formiczz

Výborná ukázka toho, co s člověkem udělá závislost na drogách. Líbí se mi, jak režisér pojal celý příběh. Začal vykreslením "poměrně" pěkného života člověka, který je závislý na drogách až po úplný konec, prakticky až na samé dno. Divák je k filmu naprosto připoután zejména když na něj útočí lednička, ne vážně, film je výborně natočen a neskutečně sestříhán, možná že i to, dělá film tak výborný, přece jen většina filmů využije něco okolo 600-700 střihů, Requiem šel mnohem dál, protože je zde použito více než 2000 střihů. Jednoznačně 5*. ()

RyuzakiSE

Tohle by chtělo povinně pouštět ve školách, protože přednášky jsou pro žáky, jak se říká, úplně k ničemu. Requiem za sen je ztělesnění toho, jak může narkoman dopadnout a kam až to může zajít. Je to skvělé na zamyšlení. Možná je scénář děravý, ale dokáže člověku zasáhnout do psychiky a svědomí. Za mne 5*. ()

vankmi03

Silný film, který hned v několika rovinách dokáže člověku, který nikdy drogu nezkusil, navodit depresivní pocit bezmoci i podivného štěstí zároveň. Dalo by se říci, že film může působit edukativně jako varování před drogami, mě ovšem nadchl zvláště atmosférou a věrohodnými scénami - odrazují psychický stav lidí, kteří jsou chyceni ve spárech návykových látek až po uši. To vše je doplněno a dovedeno k dokonalosti krátkými makro střihy balení jointů, polykání tablet, sfoukávání lajniček a podobně, společně s perfektním soundtrackem Clinta Mansella (který je tak oblíbený, že si jej každou chvíli radostně vypůjčují homemade-video-makeři do svých epických videí či trailerů). Nakonec musím říci, že poslední scény filmu jsou jedny z nejemotivnějších, co jsem kdy viděla. Člověka opravdu zamrazí a rozmyslí si, jak naloží se svým životem... Nebo s drogami. ()

BranuliQ

Čo to preboha bolo? Ešte nikdy som sa po skončení filmu takto necítil. Veľmi ťažká vec, hlavne čo sa obsahu týka. Skvelé herecké výkony (Ellen Burstyn je neuveriteľná), k tomu výborná hudba a strih. Podľa toho, čo hovorím by to mal byť skvelý film, no podľa môjho názoru nie je. Niečo tomu chýbalo, neviem presne čo, ale jedno viem isto. Už to nikdy nechcem vidieť. ()

terez_p

I když jsem film viděla hrozně dávno, přesto si některé scény vybavuji, jako by to bylo včera...což není moc příjemné, protože je to fakt strašná depka. A právě z těchto důvodů nemám ambice pouštět si ho znovu. Přesto, nebo možná právě proto, dávám plný počet. Film o závislostech, který bych povinně nechala pouštět na základce jako odstrašující příklad, aby si děcka uvědomily, že nejen drogy vás můžou totálně psychicky zničit. Ta ženská závislá na seriálech je furt někde v mé hlavě a ve spojení s hudebním podkladem, který tak často a rádi dávají ke každé druhé krimi zprávě na TV Nova, mě ještě dlouho bude v noci strašit... ()

Krastom

Nestárnoucí film, ve kterém je dokonale zachycena lidská závislost na drogách. Snímek je pro mě vyjímečný tím, jak je natočený. Moc se mi líbily ty krátké scénky, ve kterých během pár sekund ubalí jointa, zapálí jej a na závěr se ukáže rozšíření zorničky. Něco takového jsem doposud u jiného filmu neviděl a když vezmu v potaz ten skvělý soundtrack, herecké obsazení, to všechno dohromady velmi dobře zafungovalo a vznikl z toho skvělý zážitek. ()

Rocky75

Viděl jsem toho hodně a považuji se trochu za znalce kinematografie, ale toto je mimo meze. Ať už natočí cokoliv, pro mě je D. Aronovsky filmový bůh a tento film jeho božským dílem. ()

Bonty

Máte podezření, že vaše děti blížící se pubertě mají touhu zkusit drogy? Pusťte jim tento film. Sice budou z toho mít nějaký ten týden psychickou újmu, ale pevně věřím, že je to odradí. Ikdyž jsem osobně očekával větší útok na psychiku, tím však nechci říci, že jsem po zhlédnutí nad ním „nedumal". Děj jde pomaličku, ale drsně dopředu. Herecké výkony? Perfektní! Závěrečný výraz Sary (Ellen Burstyn) mě dostal. I za drastickou hudbu Clinta Manselle plný počet. 5/5 --- (87%, 78. nejlepší film & 19. nejoblibenější film) --- ()

StaryMech

Co napsal GUDAULIN, bych podepsal. Tak jako se čtveřice hlavních postav vytrhuje z neuspokojivé skutečnosti drogami, nadopoval Aronofsky tenký, snadno předvídatelný dvojpříběh jejího pádu formálními kejklemi. Jejich kouzlo je mocné : díky němu si divák může ušetřit vciťování do málo přitažlivých postav a nechat se unášet řetězci svůdných audiovizuálních aranží z čistých kompozic, velkých detailů, zdvojených, zrychlených a mikroskopických záběrů, působivé hudební podmalby.... Nejpozději v polovině jejího nekonečného finiše jsem měl Aronofského jízdy hrůzy po krk. Konce jsem dočkal s pocitem, že tohle dílo nebylo natočeno nadarmo : jako osvětová pomůcka je k nezaplacení. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Jak by vypadal Batman od Aronofskyho?

Jak by vypadal Batman od Aronofskyho?

18.04.2020

100: Bitva u pokladen