Riley

Co k tomu dodat? Všichni mě varovali, že je to ten nejdepresivnější film, co kdy viděli! Nutno zažít na vlastní kůži, aby člověk pochopil jak to mysleli! Hnus, hnus, deprese, deprese, D.E.P.R.E.S.E ...........never more. Mám pocit, že jsem se dočista zbláznila. Tento film by měli prodávat pouze s varováním, že je jen pro psychicky zdravé jedince. ()

dr.fish

Od prvního momentu jsem obdivoval způsob zpracování tohohle velmi pozoruhodného snímku. Obraz i zvuk je vynikající. Viděl jsem to ve vysokém rozlišení a je to velká paráda, člověk si skutečně užívá každý záběr. Je to tak působivé až se člověku svírá žaludek. Jde o naprosto mistrovské dílo. Po řemeslné stránce neváhám se stoprocentním hodnocením. Pro milovníky filmového umění naprostá lahůdka. Tvůrci nás naprosto nešetří a nedávají nám žádnou naději. Závěr hnaný do extrému zneklidňuje, děsí a vyvádí z konceptu. Vede k úvaze o smyslu pobytu na téhle zeměkouli. Slabší kusy ztrácí chuť žít. Od poloviny filmu jsem doufal, že to hrdinové nějak ustojí. Neustáli. Po tom všem mi zbyla jedna otázka: Proč? Nemám důvod tenhle film vidět znova, nekoupím si, neuschovám. Opravdu ne. Nejsem pesimista. A nechci být. Vadí mi tenhle pohled na svět. Uznávám varovnou funkci snímku, jenže se na něj stejně nepodívají ti, co by ho vidět měli. Takže otázka "proč" zůstává nezodpovězena. Jako milovník filmového umění dávám pět hvězdiček, jako obyčejný divák jednu. To je průměrně tři. ()

Icefist

Nevim, ale od 31. nejlepšího filmu ze všech jsem čekal víc a je pravdou, že jsem se místy vážně dost nudil. Nicméně taková atmosféra, která je nám tady předkládána, se nevidí často a plně chápu, že na ostatní lidi může dopadnout s větší intenzitou než s jakou se dotkla mě. Co bych chtěl ale ocenit, je GENIÁLNÍ titulní skladba, která si zaslouží 100 %. Ovšem film jako celek pro mě- 60 %. Oblíbená část- odhalení ruky v autě ()

Ruuzha

Uf no co na tohle říct. Ze začátku veselý film o mladých narkomanech, ale čim víc se blíží konec tim víc začnete spolu s filmem padat níž a níž do hluboké deprese až ke konečné sekačce, která vás uplně odbourá. Pro mě jeden z nejpůsobivějších filmů vůbec. Posledních 5 minut husí kůže a tupé zírání na obrazovku během závěrečných titulků...100% ()

Hans.

Tak nevim kam ta naše hnusná společnost spěje...Nevim,jestli budu mít žaludek podívat se na to znovu,z některých scén mi bylo opravdu zle...Nechápu jaktože Ellen Burstyn za tuhle roli nedostala oscara,nevim jestli je možný předvést lepší výkon,jenom kvůli němu stojí za to ten film vidět a musim dodat,že ostatní herci za ní vůbec nezaostávají.Hudba je úžasná,depresivní jedna z nejlepších,jakou jsem kdy ve filmu slyšel. Jinak bych i tento snímek vřele doporučil jako odstrašující příklad všem začínajícím ,,závislákůmˇˇ! ()

EstéCaňa

Těžko se dá takový film zhodtnotit, protože po jeho zhlédnutí lapáte po dechu, natož něco ještě konstruktivně vytvořit. Nejsem zastáncem pouštění si jednoho filmu dokola a dokola, ale Requiem je vyjímka. Viděl jsem ho opravdu nespočetněkrát, ale po každé mi vyrazí dech. :) Dokonalé záběry kamery! Requiem se pro mě stal vizionářem touhy spatřit ještě někdy něco takhle skvostného. Dále je tu bezpochyby asi nejlepší soundtrack současné kinematografie. Clint Mansell vytvořil epochu a slast všech uší, která tu bude věčně. Výkony herců především Ellen Burstyn stojí určitě taky za zmínku. Marlon Wayans? Byl to skutečně ten šašek odporně trapných komedií ? Ano, byl a jsem rád že i někdo takový dokáže ukázat co v něm je. Stručně řečeno film o drogách takového formátu se dlouho neobjeví. ;) Jediný, který se mu aspoň z části vyrovná je Trainspotting. Díky za pozornost! 10/10 ()

Carrie_3

Requiem for a dream mě od prvních minut svého děje připoutal do křesla a nepustil ani při závěrečných titulcích. Dlouho poté jsem se nemohla vzpamatovat z toho, co jsem právě viděla, v hlavě mi poletovaly tisíce myšlenek. Jedno jsem ale věděla jistě, film, který jsem zhlédla, byl svým způsobem výjimečný, fascinující, okouzlující, dechberoucí a mohla bych v tomto výčtu kladů pokračovat dále, než by mi došla slova. Darren Aranofsky je čaroděj, když dokázal ukočírovat příběh s takovou grácií a lehkostí, jako vidíme v tomto případě. Smekám klobouk, protože jsem si opravdu připadala jako v jiném světě, který sice svým tématem není krásný, ale krásný je způsob, jakým byl podán. Superlativů na tento film zaznělo v komentářích nespočet, proto nehodlám svůj text příliš protahovat. Přesto bych ráda vyzdvihla výkony hlavních protagonistů a to především jmenovitě Jareda Leta, Jennifer Connelly a Ellen Burstyn. Vynikající nepochybně byl hudební doprovod a střih, který dokázal napětí vygradovat na maximum. Abych můj příspěvek nějakým způsobem ukončila, nelze jinak než tento film doporučit, kdo jej neviděl, ať neváhá a pustí si jej. ()

pankreminek

To co se mnou tenhle film udělal se ještě žádnýmu jinýmu nepovedlo a už ani nepovede. Hodinu a čtvrt jsem ani nedutal, a pak jsem ztuhnul a málem se pozvracel. Po skončení filmu jsem se 15 minut válel na zemi a byl uplně mimo, potom jsem se šel umejt a sprchoval jsem se v uplný tmě, všude bylo zhasnuto a takhle to se mnou setrvávalo asi až do 21:15 (přičem film skončil asi ve 20:00). Nejsem si jistej jestli tohle chci ještě někdy zažít, ale tohle je opravdu veledílo. ()

KajusaK

"Už máme vítěze!" :) .. Tady je jasně vidět, že stačí hodina a půl na výborný film. Ne jak bývá ve zvyku v posledních letech, že musí být film přes dvě hodiny dlouhý a natahovaný. Svižný děj, závěr nečekaný, perfektně promyšlený. Dala bych asi varování pro epileptiky :)) .. Nevhodný mládeži do 15 let ? Pouštěla bych to povinně na každé škole. ()

animaxis

Nejsem narkoman, ale pochopil bych, kdyby nějaký přestal brát drogy po shlédnutí tohoto filmu. Začíná to docela nevinně a vy tušíte, že se stane něco zlého jen díky zlověstné hudbě, kterou jste mimochodem určitě slyšeli i když jste film ještě neviděli. Pokud bych se měl zaměřit na dějovou stránku, tak vlastně nemám co namítat. Hodně lidí tu píše jak byl film nudný a zachránil to až konec, ale mě film zaujal hned. Přiznávám, že jsem chtěl dát nejdříve jen čtyři hvězdičky, ale od prostředku filmu se děje najednou tolik věcí, že musím dát pět. O hereckých výkonech se tu rozepisovat nechci, protože tady jsem se na herce díval jako na obyčené lidi a ne ty, kteří "jen" hrají. Ještě se ale musím zmínit, že je tu povedená a zajímavá kamera, která filmu jen dodává děsivější atmosféru. Asi není moc lidí, které by tento film nechal chladnými. ()

WolfR

Úžasný a dokonalý film, na který jsem doslova zíral s otevřenou držkou. Volnomyšlenkářský drogový epos, který dokáže reflektovat pocity pomocí kreativního střihu, úchvatné hudby a především díky absolutně špičkovým hereckým výkonům. Ale o těch drogách to jenom není. Je to hlubokomyslné psychologické existencionální úvahové drama, a to se mi líbí! Darren Aronofsky je sakra geniální parchant, stejně jako autor předlohy Hubert Selby! 5 hvězd. ()

TomPrusik1

Ani nevim, kdy my bylo naposled tak špatně. Film jsem viděl podruhé, čekal jsem, že se můj stav trochu zlepší a ani náhodou. Chtělo se mi zvracet stejně jako minule. S panem Postráneckým bych se asi shodl viz. tenhle link : https://www.youtube.com/watch?v=PvP2ehmq2wo . Opravdu hnusný a zároveň dokonalý film. Úžasně zpracované časté téma drogy a vliv na člověka. Závěrečná jízda plná střihů plných nechutných záběrů a skvěle padnoucí hudby ve vás vyvolá takový pocit, že už tu drogu, která ve vás vyvolá tak skvělou euforii, už nikdy nebudete chtít zkusit. Nebudete chtít dopadnout jako tahle smutná čtyřka. Takovýhle film by se měl pouštět ve školách a ne nějaký dokument na videokazetě z 90.let, kde banda amatérů hraje zoufalé feťáky (alespoň takhle to bylo u nás). Skvěle odvedená práce Pana režiséra a hlavně všech herců. Ti se svých těžkých rolí zhostili skvěle a tak přesvědčivě. Pokud jste film neviděli, hned tu chybu napravte. Možná vám bude vadit těch celkem 6000 střihů, co je ve filmu. Ale ten konec vás jistě dostane. Tak, jako mě dostal celý film. 100% ()

majo25

Filmársky zaujímavé spracovanie, aj keď s mnohými kamerovými postupmi by sa dalo polemizovať. Škoda, že príbeh je jednoduchší a dosť priamočiary. Ukazuje "cestu", nereflektujúc skutkový stav, ospravedlňujúc následky. Každopádne silné. ()

PanZahadnyCZ

Nervy drásající finále nakonec trochu zachránilo mé znechucení nad tímto drogovym mindfuckem, ale stejně nepůjdu na hodnocení vysoko. Navzdory perfektním, ale opravdu perfektním hereckým výkonům čtyř hlavních protagonistů, doslova toulavé kameře a veleznámému soundtracku nejsem zcela uspokojen. Přehnaně autentické drogové drama, jehož podtext zřejmě nabádá k převážení způsobu života, nejspíš není mým šálkem kávy, ani vajíčkem natvrdo nebo půlkou grapefruitu k snídani. ()

Lachtaan

V momentě, kdy člověk v životě začne ztrácet půdu pod nohama, osud mu odstartuje hroucení jeho životních cílů a on si postupně uvědomuje, že se již nemá kam obrátit a nemá pro co žít, najednou se mohou začít dít strašlivé věci. Přesně na tyto životní situace poukazuje tohle kultovní drama, ukazující v dnešní době již celosvětový problém. Někteří je berou jako adrenalin, někteří jako důkaz nadřazenosti, nebojácnosti či frajerství. Poté jsou tu ti, kteří si do hlavy vsadí toho brouka, který jim má ulehčit jejich životní osud. Stačí se podívat ale na příběh Ellen Burstyn, jejího syna Jareda Leta a jeho přítelkyně Jennifer Connelly a v 99% procentech člověku laicky řečeno docvakne, že je vždy jiná, lepší, bezpečnější cesta. Východisko, které nás nepošle do zatracení, jako přesně dokáží drogy - nejmocnější přítel v nouzi dnešního světa. ()

angel74

Srovnatelně nepříjemný film o závislostech všeho druhu jsem asi nikdy neviděla a po pravdě řečeno už ani vidět nechci. Musím však připustit, že ten stále se opakující kolotoč rychlých střihů ve spojení s vtíravě nakažlivým hudebním doprovodem měl s blížícím se závěrem natolik zběsilou gradaci, že se tomu dalo jen těžko odolat. To je vlastně i jeden z důvodů, proč jsem tento snímek vzala na milost. Můj velký obdiv ovšem patří Ellen Burstyn, která svým strhujícím hereckým výkonem zastínila všechny ostatní. (75%) ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Jak by vypadal Batman od Aronofskyho?

Jak by vypadal Batman od Aronofskyho?

18.04.2020

100: Bitva u pokladen