Gabriela Soukalová: Pravda se pořád vyplatí

Film vypráví příběh Gabriely Soukalové, největší ženské biatlonové hvězdy v naší historii, která se zařadila mezi nejlepší závodnice na světě. Dokumentární snímek sleduje neuvěřitelnou cestu z Jablonce nad Nisou na světový trůn a umožní divákovi proniknout do tajů Gabrielina života. Sekundárně s tím mapuje vzestup popularity tohoto sportu, na němž má právě ona zásluhu. Dokázala se stát nejúspěšnější světovou biatlonistkou, ale její životní cesta nebyla jednoduchá. Musela překonat spoustu překážek, ale dostala se až na vrchol, když se stala vítězkou Světového poháru a několikanásobnou olympijskou medailistkou. Film dokumentuje její vzestup i pád.
Z vrcholu sportovního i společenského postavení se Gabriela ocitla na samém dně. Filmový dokument se zabývá jejími úspěchy, koncem kariéry i rozpadem manželství, které se stalo terčem veřejného zájmu. Jaké byly příčiny? Kdo za to může? Dalo se to zastavit? Odpovědi na tyto otázky získáte v tomto životopisném dokumentu. A nejen to. Dozvíte se také, jak se v nejtěžším momentu života postavit zase na nohy a vydat se vzhůru. Pokoušela se legendární sportovkyně v minulém roce o comeback? Filmový dokument Gabriela Soukalová: Pravda se pořád vyplatí vám na to odpoví. (Bohemia MP)

BisiJoker odpad!

Nakoupené komentáře a hodnocení na nejen tento “dokument” z dílny pana Větrovského svědčí o autorově sebevědomí, že by se dílo mohlo prosadit organicky. Palec dolu ()

Mr. Movie

Tak za mě slátanina k ničemu. Diváky si tento dokument najde neb bulvárních pojídačů čehokoliv je dost. Dost lidí si popláče, jen nevím kolik jich bude nad ztraceným časem. ()

rigby

Možná trochu jednostranně natočený dokument, ale ostatní strany asi opravdu odmítly účast. Je to škoda, docela by mě zajímal i pohled těch, o kterých se hovoří a na které se plive špína. Asi budou mít na Gábinu jiný názor. Ale jinak se mi zpracování líbilo. Bylo to živé, zajímavé, poutavě podané. A Gábina je fakt pěkná ženská. ()

charles3

Pro mě jakožto téměř sportovního analfabeta šlo o zajímavý, poutavý a prakticky komplexně pojatý počin, který navzdory (vzhledem k žánru) lehce nadlimitní stopáži nenudil - s výjimkou asi dvou neprostříhaných scén. Filmu možná uškodila zpřeházená chronologie, ale jinak fajn. Takto mladých sportovních hvězd, světových symbolů daného sportovního odvětví a "žijících legend" u nás zase tolik nemáme, takže "svůj" film si Soukalová nepochybně zasloužila. ()

Trageeed

Příběh Gabriely Soukalové je silný a je co vyprávět. Bohužel se dostal do ruky panu Větrovskému, který neví jaký je rozdíl mezi dokumentem a promo videem. Spousta zbytečných ilustrací věcí co se na plátně dějí, málo pohledů ve chvílích, kdy to může být zajímavé, hodně černobílé rozvržení... No prostě to na mě působilo jako Padesát odstínů šedi v doku podání... Takže prosím znovu, lépe a bez pana Větrovského. ()

dammit83

Jednu hvězdu za Gábinu, která toho ve světě biatlonu dokázala hodně, navíc je to kočka. Ale Větrovský je špatný "režisér" , který se z dokumentů chce jen napakovat. ()

Annaroz

Soukalová nepatří mezi mé oblíbence. Jednak jsem četla její knihu, jednak jsem občas zahlédla její moderování v TopStar, které bylo naprosto šílené. O to víc mě překvapila, že jednak se za tu dobu účinkování na Primě přeci jen naučila mluvenému projevu a také mi kupodivu nebyla protivná. Sice to byl zas dokument, který (jak už je zvykem) nepronikl  do nitra její osobnosti, ale i tak mě to docela bavilo. Akorát mám divný pocit, jestli si opět na sebe nenabalila (tentokrát možná hodného) lehkoživku, který na ní více méně parazituje... ()

Triginal

Podobně jako zbytek národa (světa) jsem i já jméno Gabriela Soukalová zaregistrovala, když se ji začalo postupně dařit v biatlonu. Další, co si pamatuji, je, že jsem zaznamenala její sňatek s Koukalem a jak se obarvila nazrzavo - to jí opravdu seklo a začala jsem ji vnímat daleko víc a byla mi i hodě sympatická :) (V roce 2019 jsem je oba potkala v OC Černý most, když jsem tam dělala promo na čokoládu. Ona kolem mě jenom proběhla, ale její manžel si bonbón - prý pro ni, vzal -> když se na to podívám optikou filmu, kde Gabriela říká, že se snažil stylizovat do role jejího mluvčího nebo tak něco, tak to celkem pasuje.), a pak už se to na internetu hemžilo jenom titulky, jak má PPP a že je vlastně všechno jinak atp. Občas jsem si nějaký ten článek přečetla, ale třeba na idnesu, opravdu nejsem hltač drbů z blesku. Pak vydala tu knížku, začala fotit. Když začala pracovat na TV Prima a vídala jsem její svůdné fotky na šperky třeba v metru, tak mi přišlo, že je taková jiná, ale je potřeba říct, že na nich byla opravdu krásná! Když bych měla shrnout tento dokument, tak mě to dojalo a právě třeba její působení na TV Prima vnímám teď úplně jinak. Stejně jako jsem si v životě neuměla představit, a to si myslím, že v dokumentu ani tolik rozebráno nebylo, jak těžký vrcholový sport (+ osobní život Gabriely) vlastně je/byl, a jak byla úspěšná!!! (Fakt smekám! Neměla jsem páru o tom, že měla až takový úspěch!! - ovšem za jakou cenu - celkové zdraví :/ ) a silná, a že ten bulvár/internet fakta opravdu hodně překrucuje. Úplně jsem však ze sportovčiny výpovědi, nepochopila, zda měla biatlon ráda a pokud ne, tak jak je možné, že v sobě našla takovou sílu a odhodlání být tak úspěšná?! Ať to bylo tak či onak, z dokumentu je cítit, a je to v závěru i řečeno, že jí ten podivný odchod z kariéry stále leží v žaludku a že jí to mrzí, že vlastně ona sama neví, co pořádně chce/chtěla...a bylo mi to líto. Co se týče zpracování snímku, tak gradaci by prospělo uvádět počet dní ke konci kariéry, až alespoň od jeho půlky. Info v podobě novinových titulků mi přišlo ok. Milá Gabrielo, během sledování tohoto dokumentu jsem s Vámi hodně soucítila a jsem ráda, že jste našla sympatického životního partnera, máte krásnou dcerku <3 a vyrovnání s exmanželem dopadlo dobře. Jste šikovná a přeju Vám hodně zdraví a úspěchů - stačí i ty drobné osobní :) 3,5* ()

Smrtonoš

Konečně film/dokument u kterého jsem v poslední době neusnul. A musím říct,že mě bavilo si připomenout sportovkyni, díky které dokázala ukapnout slza české hrdosti. ()

motyka52

Hrozně tomu škodí absence jakéhokoliv opačného názoru, v podstatě jakékoliv protistrany. Já vím, že když někde nechce, tak se s tím těžko něco dělá. Ale i kvůli tomu z tohohle vyšel jen přepečlivě vyleštěný pomník Gabriely Soukalové, který působí chvílemi až nedůvěryhodně. Směšné scény typu "křik v krajině" bych vydržel, ale tohle na mě nepůsobilo jako dokument, spíš jako skoro dvouhodinový medailonek. A to je u takhle komplikované osobnosti fakt málo. ()

PoprockCZ

Musím říct, že tento dokument obraz Gabriely Soukalové v mých očích vylepšil. Prošla si komplikovanými živnotními událostmi. Na druhou stranu je pravda, že dokument si místy protiřečí, např. když Gábi popisuje, jak jí bylo manipulováno, tak zároveň sledujeme strojené "zmanipulovaně" stylizované podkresové záběry. A já se ptám proč? Proč se netočilo čistě obzervačně, citlivě a s lehkým odstupem, což by ZROVNA příběh Soukalové skvěle podpořilo? ()

BigCake

Nejlepší dokument v historii, haha. Větrovský, nedělej si z lidí srandu a nekupuj si hodnocení lidi na ČSFD, díky. ()

Jitka.007

Výborný dokument. Skoro mi to připomíná film. Říkala jsem si, co se dozvím o Gabriele nového, a nečekala jsem, kolik moc toho bude. Celý dokument je nahoru dolu. U jiných dokumentů víte, jak skončí, ale tady to bylo pořád otevřené, čímž hrozně napínavé. Oceňuji,kolik mluvilo respondentů. Měla jsem asi pětkrát slzu na krajíčku. Fandím Gábi. ()

Lenka1990

Včera jsem byli na dokumentu v Novém Městě. Dlouho jsem nezažila takové emoce, a ještě k tomu, když pak paní Soukalová dorazila. Celý film byl pro mě velký zážitek, i pro mého manžela. Po deseti letech jsem ho viděla brečet. Skvěle zmapovaná kariéra i osobní život. Ráda si pustím znovu, snad bude na Netflixu.Děkuji ()

majlow22

Já jsem opravdu mile překvapen. Začátek filmu mě nechával chladným,ale zároveň plný očekávání co přijde dál a pak nastala celkem slušná jízda kde se začíná střídat slušná dávka emocí. Příběh vás přenese na závodiště archivních záběrů jak Gabriela začínala závodit a jak se postupně prokousává na úplný vrchol biatlonové scény což bylo opravdu vzrušující. Oceňuji rozhovory s dalšími závodníky,trenérem a pohled na to jak Gabrielu vnímali. Za mě je to opravdu povedený dokument který mohu doporučit. Je to film nejen pro fanoušky biatlonu,ale ukazuje jak může být vrchol vrtkavý a lze z něj rychle spadnout dolů,ale také ukazuje že tím vaše životní cesta nekončí a všechno dobré i zlé co se vám v životě stane může být vaše další cesta k dalším úspěchům v jakékoliv formě. Důležité je se nikdy nevzdávat a to mi tento snímek dal. Co se týká režiséra filmu pana Větrovského, když vezmu v potaz že to není vystudovaný režisér ani herec tak odvedl skvělou práci,myslím že jeho rukopis je jiný než u ostatních tvůrců,který se řídí pravidly které se učí ve škole a to mu dává jistou dávku originality. Myslím že má přirozený cit pro vytvoření snímku pro lidi není to žádné umělecké  “hovno” u kterého máte velké očekávání a pak přijde zklamání. Drtivou většinu dokumentů jsem viděl jednou a stačilo, ale třeba Jan Koller který pochází také z jeho dílny jsem viděl dvakrát a i podruhé jsem si to moc užil a věřím že se podívám i na tento snímek podruhé.. ()

P3P4

Nic jsem od dokumentu nečekal. A nic jsem ani nedostal, bohužel nejen že jsem se nedozvěděl nic moc nového, ale forma dokumentu byla strašně zmatená. Pět nebo kolik let po ukončení kariéry a stala pozice v bulváru se vytrácí, vidět je Gabča už jen kvůli soudům s Koukalem a tak přišla tahle splácanina.. Škoda, mlčeti zlato. ()