Italská přistěhovalkyně Francesca Cabrini (Cristiana Dell'Anna) se po setkání s nemocemi a chudobou v newyorských chudinských čtvrtích vydává na odvážnou cestu, aby přesvědčila nepřátelského starostu, aby poskytl bydlení a zdravotní péči stovkám osiřelých dětí. (Tomas.C.1509)

• Keď film premietli mníškam z rádu Matky Cabrini, z ktorých mnohé mali už po deväťdesiatke a osobne Matku Cabrini poznali, na konci mnohé z nich plakali a svorne tvrdili, že film zobrazuje skutočnú Cabrini, akou bola. (Arsenal83)
  • Frances Cabrini je prvou občiankou Spojených štátov, ktorú katolícka cirkev vyhlásila za svätú. (Arsenal83)
  • Replika: „Svet je príliš malý na to, čo mám v úmysle urobiť,“ je priamym citátom skutočnej Frances Cabrini. (Arsenal83)
  • John Lithgow súhlasil s natočením filmu, pretože sa mu páčil scenár. Vysvetlil: "Je úžasné vidieť jednotlivú osobu, jedinú postavu z histórie, ktorá je skutočným bojovníkom a nevzdáva sa, má pravdu na svojej strane a spôsobí obrovské zmeny. Je človekom ako Martin Luther King a Frederick Douglass, je ako oni, no my si to o Matke Cabriniovej ani neuvedomujeme." (Arsenal83)
  • Chicago Sun-Times uviedol: „Životopisný film Cabrini je krásnou pripomienkou ľudskej bytosti skrývajúcej sa za týmto menom... Talianska herečka Cristiana Dell'Anna sa mení na úžasne efektívnu a ohromujúcu filmovú hviezdu vo výkone, ktorý pripomína staromódne náboženské životopisné filmy ako Pieseň o Bernadette a Johanka z Arku.“ (Arsenal83)
  • IndieWire film skritizoval: „Ide o obtiažny, histriónsky a neuveriteľne nudný životopisný film, ktorý sa vlečie viac ako 140 minút napriek tomu, že je tenší ako vitráž. Dialógy sú len zastaralou zmesou prázdnych sloganov hľadajúcich svoju postavu." (Arsenal83)
  • Hoci film bol oficiálne vydaný až 8. marca 2024, prvýkrát bol premietaný už 24. septembra 2023 súkromne pre komunitu Cabrini University (súkromná katolícka univerzita v Radnor Township v Pensylvánii pomenovaná po Frances Cabrini). (Arsenal83)
  • Natáčalo sa v západnom New Yorku v polovici roku 2021 so scénami urobenými aj v Buffale a pri Niagarských vodopádoch. Výroba sa neskôr v tom istom roku presunula do Ríma. (Arsenal83)