Italská přistěhovalkyně Francesca Cabrini (Cristiana Dell'Anna) se po setkání s nemocemi a chudobou v newyorských chudinských čtvrtích vydává na odvážnou cestu, aby přesvědčila nepřátelského starostu, aby poskytl bydlení a zdravotní péči stovkám osiřelých dětí. (Tomas.C.1509)

• Cabrini je tiež neformálne uznávaná ako patrónka efektívneho hľadania parkovacieho miesta. Ako vtipne vysvetlil jeden kňaz: „Žila v New Yorku." (Arsenal83)
  • Keď bola Cabrini v roku 1946 kanonizovaná, odhadom 120 000 ľudí zaplnilo chicagské Soldier Field na omšu vďakyvzdania. (Arsenal83)
  • Alejandro Monteverde precízne pripravil choreografiu a príbeh zakomponoval do usporiadania záberov a akcií scén a povedal investorovi dva týždne pred natáčaním: "Ak zajtra zomriem, vízia je tu. Budete ju môcť hneď uskutočniť." (Arsenal83)
  • Scenárista Rod Barr povedal, že scenár prešiel najmenej 20-30 revíziami, kým bol uvedený na plátno. (Arsenal83)
  • Podľa scenáristu Roda Barra autorský tím v rámci prípravy na scenár prečítal viac ako 26 biografických kníh o Frances Xavier Cabrini. (Arsenal83)
  • Cristiana Dell'Anna označila Matku Cabrini za feministickú postavu: "Určite bola feministkou! Vždy som ju považovala za feministickú postavu a priekopníčku." (Arsenal83)
  • Alejandro Monteverde uviedol, že sám mal predsudky voči postave ako mníške, a preto sa film snažil natočiť inak: "Predtým, než som prečítal scenár, som mal predsudky, keďže postava je rehoľníčka... takže potom som zistil, že mojou prácou bude prelomiť tieto predsudky, ktoré bude mať akékoľvek publikum. Bolo teda veľmi dôležité, aby som sa k príbehu priblížil čo najfilmovejším spôsobom... aby som kládol otázky, ktoré nevnucujú žiadny druh vierouky." (Arsenal83)
  • Napriek výraznejšej stopáži je podľa tvorcov film ešte prikrátky, pretože: "Ak by sme mali urobiť životopisný film o plnohodnotnom živote Cabrini, musela by to byť 10-hodinová miniséria." (Arsenal83)
  • Scény zobrazujúce Cabrini (Cristiana Dell'Anna), ako zápasí pod vodou vždy, keď jej dospelý náprotivok čelí odporu, sú odkazom na udalosť, pri ktorej skutočná Cabrini spadla do rieky pri jej rodnom meste a takmer sa utopila. (Arsenal83)
  • Záverečná reč nebola napísaná v pôvodnom scenári a namiesto toho bola pridaná do postprodukcie. (Arsenal83)
  • David Morse popisoval svoju rolu arcibiskupa Corrigana, že ju nevidí ako záporáka, ale že jeho postava je človekom, ktorý robí to, čo si myslí, že by mal robiť. (Arsenal83)
  • Pre film bolo vytvorených niekoľko scenárov. Väčšina však bola producentom J. Eustaceom Wolfingtonom odmietnutá, pretože zobrazovali Matku Cabrini (Cristiana Dell'Anna) ako bezchybnú sväticu a menej ako človeka, ktorý sa snaží robiť správnu vec v chybnom systéme. (Arsenal83)
  • Podľa tvorcov filmu bol film natočený ako „univerzálny film“ bez arogantného zamerania na náboženstvo, namiesto toho sa zameriava na život človeka a na to, ako sa snažil pomáhať druhým. (Arsenal83)
  • Režisér Monteverde zarámoval niektoré zábery tak, aby boli umelecky ovulárne a klenuté, aby napodobňovali architektúru katedrály. (Arsenal83)
  • John Lithgow pochváli scenár Roda Barra slovami: „Je historicky presný, ale s úžasne dobrým srdcom. V dnešnej dobe je tak vzácne čítať scenár, nieto vidieť film, ktorý je naozaj dobrý.“ (Arsenal83)
  • Cristiana Dell'Anna a Alejandro Monteverde diskutovali o tom, ako Cabrini stvárniť a nakoniec sa dohodli, že keď bude postava Cabrini kráčať, bude kráčať cieľavedome, pričom si plne uvedomuje, že žije vo vypožičanom čase, a preto túži dosiahnuť čo najviac, kým je ešte nažive. (Arsenal83)
  • Cristiana Dell'Anna povedala, že si so svojou postavou vytvorila veľmi silné emocionálne puto a že po skončení natáčania sa cítila nesvoja, že má byť späť v civile: "Bol to silný emocionálny moment, na ktorý nikdy nezabudnem. Časť mňa ako keby ostala s ňou. Teraz mi tá časť chýba, ale nevadí mi to. Pretože to, čo mi chýba, je niečo, čo zanechá v mojej duši malý priestor, aby som ju hľadala." (Arsenal83)