Reklama

Reklama

Příšera ze starého Soulu

(seriál)
  • Jižní Korea Gyeongseong Keuricheo (více)
Trailer 2
Jižní Korea, (2023–2024), 19 h 7 min (Minutáž: 65–78 min)

VOD (1)

Série(2) / Epizody(17)

Obsahy(1)

Dvojice mladých se snaží přežít temné jaro roku 1945 a zničit přitom netvora, který se zrodil z lidské hamižnosti. (Netflix)

Videa (1)

Trailer 2

Recenze (47)

Lenka.Vilka 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Takže mám za sebou tenhle hodně příjemnej seriálek. A za mě se Příšera ze starého Soulu extrémně povedla. Příběh o hledání, ale nalezení něčeho jiného. Mnohem děsivějšího. Nejenom v Soulu, ale i v jiných městech, když se v době okupace děli dost špatných věci. Včetně těch nejhorších. Experimentů na lidech, kteří vlastně ani nebyly považováni za lidi. Takže jo, spokojenost z mé strany je tedy úplně ve všem. A to nejenom protože jsem se dočkala mojí nejoblíbenější nejklišoidnější scény ever, pro kterou mám neskutečnou slabost, a která tady byla opravdu luxusní. Jo. Každej si ujíždí na něčem :O Druhá série má evidentně otevřenější dveře, než se původně zdálo. A je fajn vědět, že s ní tvůrci počítají. Protože pokud tam bude to, co jednoduchou matematikou vychází, tak by to mohlo být zajímavé stejně jako ta první  :) Update: potvrzeno a dvojku stihnou ještě letos :) ()

v.indruchova 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Pro mě je to takový velký miš maš. NA mě je to moc překombinované. Závan J. CHanovi a asijského vtipu. Připadá mi, že jsme spoustu toho už viděli. Postavené hlavně na čistém násilí a hnusu s tím spojeným. Nic pro mě. Hlavní postavy OK a myšlenky taky. Ale já dokoukat celý seriál nechci. Doba ta mi padne. Ty ostatní postavy jsou nepříjemné a otravné. Pro mě slabý průměr. ()

Reklama

Mamlas 

všechny recenze uživatele

Prvních 10 minut prvního dílu bylo téměř dokonalých a plných sympatického brutálního násilí. Pak konec. Následoval asijský mix zdlouhavé vykecávací telenovely, pestrobarevného romantického dramatu, nudné divadelní hry, krvavého fantasy slasheru i typického akčního asijského bordelu se vším, co k tomu už všichni známe. Mix bez ladu a skladu. 90% vata, zbytek trocha přijatelného děje. Ačkoli se mělo jednat často o vážné věci, působilo to pořád jako asijská komedie. To jejich "herectví" už je holt takové dojebané. Jako celovečerák by to šlo, ale takhle, to ne. Pořád klikat dopředu, aby se přeskočily ty desítky minut šaškáren, nudy a blbých keců, to nejde. ↘️ 16% ()

Lighter 

všechny recenze uživatele

Seriál těží z faktu, že vychází z děsivých historických událostí a nebude náhodou, že koncept nemocnice silně připomíná klasická temná japonská anime. Výjimečně krásná So-hee Han je pro roli trpící bojovnice snad stvořena (Undercover) a nemáte problém ji věřit každou emoci. Skvěle napsané jsou i postavy hlavních záporáků, tedy paní Maedy (Cladia Kim) nebo podplukovníka Joong-wona (Jo Han-chul). Mezi další pozitiva patří audiovizuál, emocemi nabitá skvělá atmosféra a některé dechberoucí scény (např. pronásledování Tchesang). Mezi negativa pak mřížemi proskakující CGI mostrum, občasné nelogické chování vedlejších postav na straně Korejců a romantické sbližování hlavních představitelů, kdy jsou dialogy a scénář opravdu velmi špatné. Ve výsledku tedy velmi dobré, ale mohlo to být skvělé... ()

hyena1 

všechny recenze uživatele

V rámci seriálového maratonu spolknuto na jeden nádech. Postupem času jsem byla přesvědčená, že strhnu jednu hvězdu za nesmrtelnost postav, která mě už v posledním díle vyloženě s*ala a druhou za to, že pokazili několik překvapení tím, že bylo prozrazeno moc brzo, ale nakonec došlo na všechny, tak za to hvězdu vracím a druhou vracím za super konec. Seriálu by neuškodilo, kdyby byl o díl míň, některé části by určitě přežily zkrácení, seriál i tak dobře ubíhá, většinu času se děje něco zajímavého, herci hrají dobře, není problém si velmi rychle vypěstovat nenávist k jejich postavám, příšera je parádní, ke shlédnutí určitě doporučuji. ()

Galerie (89)

Zajímavosti (2)

  • Seriál měl rozpočet 54 miliónů amerických dolarů. (Vavča)
  • Japonské experimentování na lidech za 2. světové války má souvislost s reálnými historickými událostmi, tzv. Jednotka 731. Většina členů této organizace unikla za svoje zločiny těžkým trestům a pokračovala ve výzkumu biologických zbraní pro USA a SSSR. Po válce mnoho ze zajatých členů jednotky pokračovalo v prominentních kariérách v politice (na ministerstvu zdravotnictví), akademickém světě i obchodě. Japonsko neodškodnilo oběti experimentů ani jejich rodiny. (Vavča)

Reklama

Reklama