Premiantka

Talentovaná spisovatelka (Jenna Ortega) dostává od svého charismatického profesora (Martin Freeman) úkol, který je náhle oba zaplete do složité sítě vášní a intrik. Zatímco veškeré hranice postupně mizí, profesor a jeho žákyně se musí postavit svým nejtemnějším stránkám. (Donart Film)

domirovec

Popravdě řečeno, když jsem zjistil, že Miller's Girl existuje, nečekal jsem žádnou specialitku, nic co by mi mohlo čistě teoreticky utkvět v hlavě na delší dobu. Jenna mi sice dávala velkou naději, to ano, ale celkový nápad láska učitele + studentky mi přišla už zbytečně ohraná. Taková, že už by prostě nemohla být zajímavá. A je také naprostá pravda, že Jenna Ortega i Martin Freeman hráli výborně, tak jaksi příjemně a skvěle koukatelně. Stejně se však nedalo nepočítat se zdejšími hodnoceními, které jasně mluví za to, že se nejedná o snímek pro každého. Pokud čekáte komediální romantiku, jako vystřiženou z typického Netflix filmu, budete zklamáni. Zde jsou všechny postavy hluboko v prdeli se vším čemu obětovaly značnou část celého svého života a je naprostá hrůza je tak vidět, i přesto, že si za to samozřejmě můžou naprosto samy. Nicméně, podtrženo sečteno, tenhle snímek s Jennou v roli talentované nadějné spisovatelky si u mě vyvařil 4 z 5 hvězd, protože se mi to prostě líbilo. Bylo to příjemné na koukání, s nice postavami a paradoxně bravurní atmosférou a celkovým nádechem. Zklamán nejsem ani trochu. 4/5 ()

kajas

Trailery a první zmínky o snímku debutující režisérky a scenáristky lákaly na erotický thriller o pletkách učitele s krásnou studentkou. Výsledek ale bohužel pokulhává nad očekáváním. Chemie mezi Martinem Freemanem a Jennou Ortegou je za mě vystavěna skvěle, film ale ve všech dalších ohledech působí jako levná televizní adaptace divadelní hry. Závěr bez pořádného vyvrcholení vyloženě naštve. ()

Stifmeister

///   Na tento film jsem se delší dobu upřímně těšil. Trailer mne zaujal, Martina mám opravdu rád, a poslední dobou se mi zalíbila i mlaďoučká Jenna Ortega, která dle mého názoru jednoho dne bude velikou hvězdou. Abych začal spíš těmi pozitivy - herecké výkony opravdu kvalitní, dobrá hudba, normální kamera, která neurazí, kratší délka filmu (s ohledem na žánr). Zde ale moje pozitiva jaksi bohužel končí. Kdybych měl začít mluvit o scénáři, příběhu a režii, shodl bych se s mnohými recenzemi, na které k tomuto filmu narážím - "nevyužitý potenciál". A opravdu, bohužel tomu tak je. Scénář strašně, ale strašně škobrtá, nedotahuje věci do konce, nevyužívá mnoho vztahy mezi postavami, zdá se velmi fádní, jako kdyby už na začátku člověk věděl, jak to dopadne. Nejsem ani fanda toho temného konce, který nám Jade Halley Bartlett představila. I přes veškerou snahu herců příběh není ničím zajímavý, což je strašná škoda, protože dle traileru jsem měl naprosto jinou představu nad tím, jak by tento film mohl vypadat a dopadnout. |5/10| ()

Asmodin

Osobně mi film připadá nedodělaný, bez závěru. Jenže on tam závěr je vyřčený a nebije tak moc do očí. Čekala jsem něco jako Osudný omyl (1993), ale zde nešlo o s.x a následnou pomstu, ale o uměleckou tvorbu, o zápal, o probuzení citu. Vizuálně hezké záběry, dobré obsazení. Cairo je dobrá manipulátorka, která má vše pevně ve svých rukách. ()

M.i.k.e

Vděčné téma ze kterého se ovšem dalo vytáhnout mnohem víc než lehce divadelní konverzačka bez výraznější pointy, které moc nepomáhá ani herecké obsazení. To je samo o sobě dobré a jak Freeman tak Ortega si odehrají svoje, ale jejich společná chemie je prakticky nulová a o nějaké snaze provokovat tady nemůže být ani řeč…50% ()

• Cairo (Jenna Ortega) žije sama ve velmi pěkném domě, protože její rodiče jsou velmi bohatí a nikdy nejsou doma. Tento popis shodou okolností platí i pro postavu Maddy Ziegler ve filmu Následky (2021), v němž Ortega rovněž hraje. (Johnny.ARN)
  • Hlavné natáčanie prebehlo v Cartersville v štáte Georgia v septembri 2022. (Arsenal83)