Reklama

Reklama

Cirkus

TV spot

VOD (1)

Obsahy(1)

Hrdinou příběhu je bez práce a peněz stále hladový Tulák, kterého právě pronásleduje policie, neboť jej považuje za kapesního zloděje. Při honičce je zahnán do manéže cirkusu. Svými komickými pády i jednáním nešiky probudí v divácích tolik bouřlivého smíchu a nadšení, že se jej ředitel cirkusu rozhodne zaměstnat jako klauna. Později se hodlá stát skutečným umělcem a získat lásku přitažlivé krasojezdkyně… Do příběhu plného humoru i sentimentu přimíchal scenárista, režisér a herec Charlie Chaplin také trochu ze smutné a bolestné reality života chudých lidí, současně ukazuje, jak obtížné je diváky v manéži zaujmout. Vedle obdivuhodné choreografie tento snímek i dnes může zaujmout gagy, klaunskou komikou a mistrovským ztvárněním Tuláka. V roce 1928 Charlie Chaplin za Cirkus získal Oscara, v podobě Zvláštní ceny udělené současně za scénář, herecký výkon a produkci filmu. Film byl původně natočen beze zvuku, také k němu později byla dodána hudba, kterou napsal Charlie Chaplin. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

TV spot

Recenze (106)

kaylin 

všechny recenze uživatele

Člověk se až diví, co všechno bylo možné, hlavně pokus se bezpečnosti herců týká. Pojišťovny by si teď rvaly asi vlasy, anebo by herce prostě nepojistily. Charlie Chaplin je v tomhle směru opět výtečný a jeho číslo se lvem mě dostalo. Místy jsem se docela bavil, takové to milé pohlazení po duši, které u mě groteska umí vyvolat. ()

classic 

všechny recenze uživatele

Všetko,čo som videl od Charlieho Chaplina sú 5 hviezdičkové maximálne hodnotenia,a Cirkus je tým,ktorý má ambície baviť,zabávať,excelovať v číslach pána s paličkou,ktorý sa stal nesmrteľný v dokonale stvárnených postavách,ktoré bavia a bavia,mňa nadchýnajú preto,lebo osobnosť,ktorú vytvoril je extrémne výrazná,zapamätania hodná v brilantných štúdiach vzťahov jeho osoby okoliu,kde prichádza sa stávajú nekontrolované,čo nastane po jeho príchode na nové miesto. Dokonalý komik,ktorý svojou chôdzou,kostýmom,knírkom,paličkou a klobúkom je tým človekom,kde si každý povie: Charlie Chaplin... Najzábavnejší cirkus,kde návštevníci sa smejú až plačú od smiechu,a to je hlavná pointa snímku. ()

Reklama

Marek1991 

všechny recenze uživatele

Jeden z najkrajších filmov z oblasti romantickej komédie. Pre mňa veľké prekvapenie, film mal šťavu od začiatku po jeden z najkrajších koncov vôbec. Som ani nečakal, že sa toľko zabavím a nasmejem. Oproti tomuto Diktátor, či Kid sú u mňa len slabšie odvary. Chaplin si to skvelo zrežíroval, pridal hudbu a presvedčivo zahral. Nešťastná láska, ale obetovanie sa pre šťastie iného, to sa mi stalo srdcu blízkym, ale ani scénka s levom nebola zlá, či tá na lane s opicami, vlastne tomu niet, čo veľmi vyčítať, lebo ani často otravné titulky teraz neboli zlé a ani sa mi to nezdalo uťahané, či nudné, skrátka jeden krásny vtipný príbeh. ()

PetrPan 

všechny recenze uživatele

Doslova smršť ztřeštěných akrobatických kousků tuláka Charlieho v nejlepší formě. Gag střídá gag v kadenci až přechází zrak a příjemné rozuzlení milostného trojúhelníku rovněž potěší.  Nenáročná fraška z cirkusového prostředí s jediným cílem, tedy pobavit svého diváka. Čím hlouběji se nořím do tulákovy duše, tím víc zjišťuju, jak výjimečný a skvělý to byl nejen komik, ale zejména člověk. Čtyři přemety na laně.. ()

mortak 

všechny recenze uživatele

Intimní Chaplinova úvaha o smíchu. Klauni Tulákovi ukazují mnoho století neměnné gagy, ten se směje, ale nesmějí se diváci. Pak je vyzván, aby udělal scénku přesně podle vzoru, jenže Chaplin všechno "zkazí" - ředitel cirkusu zuří a diváci se smějí. Nádherné scény se zvířaty - lev či opice. Neopětovaná láska, která bere, ale na druhé straně obohacuje. Film byl ale přijat špatně a Chaplin se o něm ve své autobiografii ani nezmiňuje - tolik osobní zpovědi a svět zůstal chladný. Díky za něj Charlie. ()

Galerie (35)

Zajímavosti (12)

  • Opice, které se na Charlieho Chaplina v provazolezecké scéně vrhly, ho skutečně pokousaly, a to tak, že se Chaplin musel plných šest týdnů léčit. (everlong)
  • Film o filmu obsahuje krátký záběr na Mannovo čínské divadlo, kolem něhož prochází jakási žena, která drží něco u ucha a mluví do toho. Jedna teorie tvrdila, že jde o cestovatelku v čase. Zařízení bylo později rozpoznáno jako naslouchátko společnosti Siemens z roku 1924. (Zdroj: ČSFD)

Reklama

Reklama