Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Americký sci-fi snímek natočil režisér Nicholas Meyer podle literární předlohy Karla Alexandera. H. G. Wells právě uvádí do provozu svůj geniální vynález, stroj času. Zároveň se dozvídá, že jeden z jeho známých je policií hledaný Jack Rozparovač. Pod jeho rukou právě skonala další prostitutka na ulici a pachatel musí neprodleně uprchnout. Využije k tomu nový stroj času a poskočí do roku 1970. Herbert se vydá za ním, aby napravil škody a prověřil možnosti vynálezu. U bankovní přepážky potkává velmi sympatickou "úřednici", která je dojata jeho staromódními způsoby a podivným šviháckým oblečením. Není však čas na lásku, neboť Jack Rozparovač touží po nové krvi... (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (64)

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Viděno velmi dávno na tuším ČT 2 nebo obdobné české televizi s dabingem. Z počátku jsem očekával obyčejný film o Jacku Rozparovači, který se však velmi rychle změnil na velmi originální a překvapivý snímek o cestování čase. Originalita se také nese zajímavým obsazením, kdy slavný "pomeranč" McDowell se svými ďábelským obličejem a především očima, hraje hlavního kladného hrdinu a vynálezce stroje času, H. G. Wellse. Velmi dobře film i bez velkých prostředků a jen se standardními efekty zvládl režisér Nicholas Meyer, pro kterého to byl úspěšný debut. Následně získal režii druhého filmového Star treku a slavného apokalyptického snímku, Day After. Takto troufalých (spojení staré legendy a sci-fi) by mohlo vznikat mnohem více, protože i přes menší prostředky se tvůrcům otevírají nové možnosti a také nové způsoby "kritiky doby"("V naší době jsem byl zrůda, dnes jsem jeden z mnoha"), o kterou se "jemně, ale přece" pokusil i Meyer. PS: Mary Steenburgen a první cestování v čase, v Návratu jí to slušelo ještě víc! ()

sud 

všechny recenze uživatele

Něco mezi "Highlanderem", "Návratem do budoucnosti" a "Univerzálním vojákem". O vykrádání těchto titulů zde nemůže být ani řeči, páč vznikly nejdříve za pět let. Stroj času je vděčné téma pro tvůrce všelijakých dobrodružných sci-fi příběhů, přičemž "Čas po čase" patří jistě mezi ty nejoriginálnější a nejpovedenější. O napětí není nouze, stejně jako o jemný humor a skvělou atmosféru, která postupem času temní a není nouze ani o trochu té společenské kritiky (televizní zprávy). Už jenom nápad vypustit Jacka Rozparovače do jiného časoprostoru stojí za to. A navíc se po jeho stopách vydává slavný spisovatel H.G. Wells. Malcolmu McDowellovi role uhlazeného a mírně roztržitého vědátora až nečekaně sedla. Nedoceněná hvězda drsných filmů 70. let David Warner si Jacka Rozparovače náležitě vychutnal (jde z něho opravdu strach) a jde možná o jeho nejlepší roli (aspoň podle mě). A v rozporu s jednou větou, kterou řekl tento slavný psychopat v závěru filmu, Mary Steenburgen je skutečně atraktivní! A navíc se jí to cestování v čase nějak zalíbilo, když si to o deset let později zopakovala v "Návratu do budoucnosti III." Jak jsem již řekl, "Čas po čase" je jeden z nejlepších filmů s problematikou cestování v čase. 85%. ()

Reklama

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"První, kdo pozvedne pěst, je první, komu došly nápady." Pacifista H. G. Wells na cestě do Utopie zjistil, že násilí je nakažlivé, slovo gentlemana vždycky neplatí a předpokládanou harmonii budoucnosti nahradily světové války. Mě tedy přitom nejvíc bavily tradiční souboje cestovatele v čase - tentokrát s jezdícími schody, samohybem, filmem či elektrickým zubním kartáčkem. A taky mě to donutilo zamyslet se nad tím, kam bych v čase vyrazil já a tady jednoznačně zvítězil pragmatismus nad zvědavostí. Vrátil bych se do května 1996 a zruinoval bych sázkové kanceláře sázkami na MS v hokeji, ME ve fotbale a LOH v Atlantě. ()

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

H. G. Wells nahání Jacka Rozparovače skrze čas i prostor. Vypadá to na skvělý námět; a navíc to obsazení... No jo, jenže jak dobře to vypadá na papíře, tak nezáživně je to převedeno do praxe. Zabředne to do tuctového romantického cvrlikání, na které by ani nebylo třeba plýtvat tak dobrým námětem, protože by se obešlo i bez toho cestování v čase, Wellse či Rozparovače; to vše je tu tak nějak na zcela vedlejší koleji. ()

blackrain 

všechny recenze uživatele

Cestování časem je velmi lákavá myšlenka, jen k to mu musí mít člověk stroj času. Pokud ho máte, tak pro vás neexistuje žádný problém. Jen ho nesmí zneužít nepovolaná osoba, kterou může být i nechvalně známý zabiják Jack Rozparovač. Velmi povedený příběh, který spojil legendu a sci-fi. Spojením vznikl zajímavý příběh. ()

Galerie (71)

Zajímavosti (16)

  • H.G. Wells (Malcolm McDowell) ve filmu stále mluví pouze o stroji jako o stroji času, přestože je již při první scéně na stroj času vidět znatelný nápis Argo. Jedná se o nápis, který dal svému stroji Wells ve svém románu, který inspiroval film. (Pavlínka9)
  • Během scény pronásledování v hotelu byl David Warner nahrazen v určitých scénách dvojníkem, jelikož se ještě uzdravoval ze zlomeniny kotníku. Když poté vybíhá z hotelového pokoje, můžeme si všimnout, že vybíhá velice opatrně. (Pavlínka9)
  • Ve scéně pronásledování mezi sloupy byl Malcolm McDowell nahrazen dvojníkem, jelikož měl vymknutý kotník. (Pavlínka9)

Související novinky

Zemřel herec David Warner

Zemřel herec David Warner

25.07.2022

Nekorunovaný král filmových „záporáků“ a britský džentlmen s neuvěřitelně plodnou kariérou, která čítá na dvě sta třicet filmových a televizních rolí - těmito slovy by se dal představit David Warner,… (více)

Reklama

Reklama