Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Mistr bojových umění, bývalý příslušník speciálních jednotek a skvělý kuchař Casey Ryback se na nádraží setká se svou neteří Sarah a společně nastoupí do luxusního vlaku Grand Continental. Ten krátce po odjezdu přepadne komando zabijáků, vedených geniálním vynálezcem Travisem. Zavraždí strojvůdce i další personál, cestující vezmou jako rukojmí a zřídí ve vlaku řídicí centrum, s jehož pomocí se zmocní smrtonosné satelitní zbraně, kterou kdysi Travis vymyslel. Hrozí, že srovná Washington se zemí, pokud mu vláda nevyplatí miliardu dolarů. Protože se vlak pohybuje, nedokáže armáda únosce zaměřit, a tak je opět jedinou šancí pro miliony lidí kuchař, kterému se podařilo uniknout ze spárů teroristů. Když Ryback zjistí, co je ve hře, pustí se s pomocí černého kuchaře Bobbyho neohroženě do boje. Jenže pak se štěstí začne obracet. Odpočítávání začalo a Ryback má poslední šanci, jak zabránit krveprolití. (TV Nova)

(více)

Recenze (294)

eraserhead666 

všechny recenze uživatele

Casey „Kurva“ Ryback, který je dle vlastních slov v kuchyni nejlepší, už zase přestane sekat zeleninu a začne sekat rukama do lidí. Seagalův návrat do jeho asi nejslavnější role se povedl natolik, že se mi to líbí mnohem více, než předchozí PŘEPADENÍ V PACIFIKU. Je to akčnější, Seagal tu toho předvede mnohem více (při jeho pověstném lámání rukou mě až nepříjemně brněly dlaně a zápěstí), více tady hlásí („Zemřel pro kozy!“) a celkově mě to hodně baví. Navíc zde Everett McGill opět předvádí, že záporné postavy mu docela jdou. ()

kinderman 

všechny recenze uživatele

Až se zase bude sestavovat seznam pokračování, která jsou lepší než původní film, nesmí na něm chybět Přepadení 2. Seagalovi to ve vláčku sluší o hvězdičku (a půl) víc než na lodi, protože vlak řítící se po kolejích je už z principu daleko dynamičtější záležitost, zvlášť když ho popohání Poledourisova hudba. Také je tu víc sexy koček, i když několik jich neskončí dobře. Ke dvěma snesitelným seagalovkám (Glimmer Man a Lovec policajtů) přidávám tímto třetí...a asi jedinou, kterou bych si zvládl zopakovat. ()

Reklama

tron 

všechny recenze uživatele

"Čo to bolo?" - "Orgazmus." Remake nebezpečného úteku s Geneom Hackmanom? Videl som toto béčko v r. 1995 v kine. Mal som 13 rokov, čo bol dokonalý vek pre podobné filmy. Napriek tomu som bol už vtedy sklamaný. Fakt. Dvojka sa skvelej jednotke nemôže rovnať. Prostredie vlaku má niečo do seba (dokonca by som bol schopný a ochotný pripustiť, že je o čosi atraktívnejšie, než vojenská loď), Seagal je stále patrične drsný (pamätám si ale, ako sme s mamou v kine boli hrozne sklamaní, že nemá vrkoč) a z niektorých akčných úderov doslova strieka krv. Lenže je tu aj miestami dosť strašná triková stránka (VEĽMI trápna zadná projekcia) a banda grázlov sa na tých z jednotky, v čele s Garym Buseym a Tommym Lee Jonesom, ani omylom nechytá. Nový dejový motív v podobe hrdinovej dcéry tempo skôr zdržuje, než aby by mu pomáhal. Paradoxne, s odstupom rokov toto drsné béčko hodnotím o čosi pozitívnejšie, než v dobe premiéry. Páči sa mi drsnosť, páči sa mi monumentálnosť Poledourisovej hudby, páči sa mi vlak i výprava strmých, majestátnych hôr Colorada. Ale aby Geoff Murphy nakrútil takúto zastaranú blbosť dva roky po trikovo revolučnom Jurskom parku (a tri roky pred Matrixom), to mi hlava neberie. Po finančnej stránke to síce nebola úplná tragédia, dvojka celosvetovo zarobila fajnových 104 miliónov, ale zas sa oproti jednotke podstatne navýšil rozpočet na 60 miliónov (jednotka stála 35 a celosvetovo trhla 156). ()

Lateef 

všechny recenze uživatele

Casey Ryback rád cestuje, a proto si po nedávné plavbě skrz Pacifik zabukoval dvě místenky v expressu Grand Continental. Kdyby vlakem cestoval dnes (2008), znovu by potřeboval dva lístky, jeden pro sebe a druhý pro svoji bradu, tehdy byl ale ve formě, takže s ním mohla cestovat neteř Sára v podání fešandy Katherine Heigl. Rodinný výlet malebnou coloradskou pahorkatinou se změní v akční dobrodružství, jenže štěstí přeje připraveným, a Ryback je připraven vždy svého nepřítele efektním způsobem usmrtit, a proto má v mnoha momentech i kousek toho štěstíčka. Škoda jen, že již tolik nevyužívá svůj arzenál osobních technik, ale protivníky povětšinou jen odhazuje (i když atraktivně) z jedoucího rychlíku nebo je pouze jednoduše střílí. Závěrečný duel s noži a sekáčkem je delší, ale slabší než na Missouri, možná také díky tomu, že Everett McGill nebudí vůbec respekt a svým projevem působí jako špatně poskládané žehlící prkno. Ačkoliv je to celé zábavné a dočkáme se exploze F-117, uspokojení Brendy Bakke a hlavně srážky vlaků na mostě nad údolím, stále se jedná o slabší odvar prvního představení Casey Kurva Rybacka. Aikidó technika, která mě zaujala: dvakrát provedená technika proti sevření zápěstí nazývající se Nikkyo. 60 miliónů dolarů(rozpočet)/104 miliónů dolarů(výdělek celosvětově) ()

InJo 

všechny recenze uživatele

Jediným zásadním problémem tohohle vcelku solidního akčňáku je stejně jako v případě prvního dílu (a vlastně víceméně všech 'seagalovek') paradoxně jeho hlavní hrdina. Seagalův Casey "Kurva" Ryback je zkrátka natolik bezchybný a "pohodářský", až je to otravné, protože se kvůli tomu z filmu vytrácí skoro všechno napětí. Když je vám už od začátku jasné, že ani ústřední padoušský drsňák (Everett McGill) proti němu nemá šanci (což je také symptomatické pro Seagalovy filmy), je něco špatně. Je porušen jeden z klíčových bodů úspěchu série SMRTONOSNÝCH PASTÍ - tam je protagonistou řadový policajt, de facto obyčejný chlap (rozhodně žádný elitní voják nebo něco takového), který není přehnaně geniální, nepřemožitelný, zranění ho bolí a jsou na něm vidět (srovnejte takřka neustále poraněného a krvácejícího Willise se Seagalem, který kolikrát utrpí sotva jedno bezvýznamné říznutí), což má za následek to, že je divákovi bližší a zajímá ho, co se (s ním) stane. 60 % ()

Galerie (25)

Zajímavosti (15)

  • Krill (Gary Busey) z Under Siege sa mal vrátiť aj do pokračovania Under Siege 2: Dark Territory, ale Stevenu Seagalovi sa to nezdalo ako dobrý nápad, a tak to zamietol. (Seag)
  • Aikido technika, která je ve filmu dvakrát (nejprve Sárou a na konci Bobbym) názorně předvedena, se nazývá Nikkyo. (Lateef)
  • Scéna, v ktorej je zničené priemyselné zariadenie v Číne, je v skutočnosti nepoužitá scéna z filmu Aljaška v plameňoch (1994). (m.a.t.o.)

Reklama

Reklama