Hospoda Na mýtince

(divadelní záznam)
TV spot
Komedie / Hudební
Česko, 1997, 100 min

Geniální skladatel Jára Cimrman a jeho opereta. U příležitosti zahájení provozu slavného vídeňského "Riesenradu" byla vypsána soutěž o nejlepší operetu. Odeslal ji také Čech - Jára Cimrman, a to rozmáchlým sedmihodinovým dílem "Proso". Díky své snad jediné záporné vlastnosti - drobnému škudlilství - nepodal zásilku s partiturou doporučeně, což umožnilo Franzi Lehárovi, Johannu Straussovi, Oskaru Nedbalovi a dalším členům poroty, aby si geniální operetní fresku doslova rozebrali. Vědecký tým českých cimrmanologů dokazuje po mnoha desetiletích, že autorem světově proslulých melodií z Netopýrů, Polských krví a mnoha dalších operet je zapomenutý Pojizeřan Cimrman. (oficiální text distributora)

johnny01

Některé scénky a hlášky se povedly, ale má to i více hluchých míst, něco se opakuje a zejména postava hraběte je poněkud plochá. Slabší je i seminář. Celkově tedy spíše slabší průměr. ()

Tominni

Jak je zvykem u Cimrmanů - vysoký standard, i když z jejich tvorby znám řadu lepších. Z přednášek bych vyzdvihnul absolutní rým, Nehru, nehru. K Hospodě Na mýtince pak přidám legendární větu - Měl hospodu u silnice na Písek, ale chodili mu tam lidi. V samotné operetce je opravdu skvělý Miloň Čepelka (Děvka!). ()

subic

Poprvé na scéně inspektor Trachta. Tuhle hru mám rád, tak jen škoda, že televizní záznam je ve formátu 4:3. ()

kneekal

Se Záskokem můj nejoblíbenější Cimrman, dokence mám doma audiokazetu s tímto dílem. Vynikající seminář. (zvláště zpráva korepetitora :)) Životní výkon mistra Čepelky... To že řekla? To musí být ženská! ()

skinny9

"No počkat, s tím hoštěním pomalu.. na takový návaly tady nejsem zařízenej.. celý léta nic a.. a najednou zájezd!" ()

The_God

Hospoda Na mýtince a Dobytí severního pólu jsou moje dvě nejoblíbenější hry největšího českého (ba světového) spisovatele, dramatika, vynálezce, filosofa... Járy Cimrmana. Kvalitní a hlavně český humor v podání Smoljak (který bohužel před pár dny zemřel)/Svěrák a to již od samého úvodu, tedy úvodního semináře. Velmi kvalitní herecké výkony a spousty detailů dělají z této divadelní hry doslova klenot. ()

Pjotrik

Svěrák - "Ano, je to bezpochyby moje vnučka" Smoljak - "povězte mi co říkala o mě". Svěrák - "Nooo, říkala jak jste šel..." Smoljak - "Ano, to je přesné" skvělý humor v rádobyoperetním stylu. Smoljakovi dva problémy - "první problém je, že z támhleté díry může každou chvíli vykouknout dozorce Hurych. a druhý problém je, že z támhleté díry může každu chvíli vykouknout dozorce Šíma. Nevím, který z nich má dnes službu." A Svěrákovi zábavné historky ve stylu - "Jednou jsem takhle.." jsou k popukání. 90% ()

Danaak

...nabrala vodu do dlaní a řekla ,,PIJ!" / To že řekla? Děvka!.... Ani nevím co bych jiného k tomu napsala. Prostě bez chyby! ()

paddy35

Nechápu, kdo může přijít na takovou blbost. Nestárnoucí klasika Svěráka a Smoljaka. Co víc říct, prostě geniální mozek těchto dvou pánů se nám postaral a notnou porci humoru, který nestárne ()

Brodequin

Cimrmany jsem nikdy nějak nesledoval. Jedině tak Dlouhý, široký... a pak Cesta na severní pól. Postupem času jsem přišel na další díla a nedávno na Hospodu na mýtince. Pouštím si to skoro každý den před spaním. :-) Viděl jsem verzi se Svěrákem a musím říct, že to je fakt výborný. Všichni hrajou perfektně a ani hudební vložky mi nevadí. Semináře pro mě moc nejsou, takže mluvím o hře. Poslouchal jsem i zvukový záznam z této hry, ale je to jiné. Tahle verze je prostě super. "No no, mám jen dvě ruce a nejste tady sám!" :-D ()

Grázl83

Slabý seminář a ani hra to až na pár momentů nezachranila. Písničky jsou spíše na obtíž, úplně bych je vynechal. Pro mě jedna z nejslabších her JC, nechápu místní nesmyslně vysoké hodnocení. Slabsi 3* ()