Jistý muž je unesen a uvržen do alternativní verze svého života. Podniká děsivou cestu spletí životů, jež mohl prožít, a hledá svou pravou rodinu, aby ji zachránil před nejhrozivějším nepřítelem, jakého si lze představit: před sebou samým. (Apple TV+)

_DAVE_

První dva díly famózní, poté už se to smodrchalo a malinko ubíralo plyn ale pořád velmi dobré.  Mimochodem, než začali hlavouni Marvelu s těma svojema mnoho vesmír sračkama, možná se mohli podívat na tohle (já vím nemohli), tady má mnoho vesmír alespoň nějakou hlavu a patu ()

redsparrow

Kurz kvantové teorie a paralelních vesmírů pro předškolní děti. Všechno návodně a polopaticky vysvětleno, aby náhodou někdo něco nepochopil blbě. Pointu jsem chytil už tak v prvním, v druhém dílu. Navíc neskutečně utahané a to neustálé udivování se a rádoby poodhalování skutečnosti se děje tak rozvlekle, že mě to začalo silně nudit, i když jsem to zkoušel rozkoukat na 4x. Nepovedlo se a odloženo. Kniha je o dost lepší, ale taky žádná pecka, vyumělkovaný, "tajemný" způsob vyprávění, stejně jako tady. ()

mcb

Další argument do debaty, proč by autoři neměli adaptovat své knihy. Snaha převést příběh 1:1 do televizního vyprávění zde jinak velmi svižně napsané a dějově nahuštěné předloze jednoduše podkopává nohy a spíše než dynamickým sci-fi high concept thrillerem jde o k uzoufání zdlouhavou, ukecanou a otrocky přepsanou nudu, kterou zachraňují až poslední dvě nadprůměrné epizody. Což je škoda, protože třeba v celovečerní stopáži by měla Temná hmota náběh na strhující žánrovku. ()

Ahsoka

Tak ako to v živote plynie, je tak ako má byť. Dobré i zlé. Čarovne komplikovaný sci-fi seriál, ktorý je zároveň veľmi realisticky domyslený na podklade kvantovej teórie a príklade Schrodingerovej mačky s tým, že všetky zásadné otázky, ktoré v divákovej hlave vznikajú, sú postupne zodpovedané, pokiaľ sme dostatočne pozorní. Blake Crouch si dal námahu, aby seriál vylepšil oproti knihe o chýbajúce logické články. Príbeh je detailne prepracovaný, podmanivo strhujúci a majstrovsky vygradovaný s fantastickými závermi epizód. Škoda preškoda podpory vyraznejšou hudbou, i keď aj pozadím mĺkvejšie scény majú svoje čaro. Vizuálne tiež trošičku slabšie, čo sa týka rôznych katastrofických svetov. Sérial s takým prvotriednym námetom zaslúžil viac. Všetká česť za nápad aj prevedenie. 85%. ()

M.i.k.e

Série která se snaží těžit primárně z vděčných témat paralelních vesmírů a uvažování co kdyby (což určitě každý z nás párkrát udělal), ale nedaří se jí vytěžit svůj potenciál. Osobně bych uvítal kdyby to bylo méně rodinné drama a víc sci-fi thriller, který se zaměří víc na teoretickou/vědeckou část. Takhle je to sice ok, ale výrazněji do paměti se nezapíše…60% ()

• Pôvodne mala Temná hmota byť filmom. Avšak pri písaní scenára mal autor novely Blake Crouch kvôli skratkovitosti pocit, že príbeh stráca dušu. (Ahsoka)