flanker.27

Pokus o chytrej a napínavej thriller, kterej ovšem ve svý první ambici nevychází úplně tak, jak by si tvůrci asi přáli. Zápletka není příliš dobře rozvedená a způsob, jak se Jackson změní z vyjednavače na držitele rukojmí zavání několika oslími můstky. Na druhou stranu je to docela zábavný a Kevin Spacey (zvláště jeho úvodní domácí scéna je pěkná) posouvá film hodně nahoru. Celkem příjemná oddechovka, u které ale moc nemrazí v porovnání třeba s Telefonní budkou. ()

kOCOUR

Pln počáteční nevědomosti z existence Vyjednavače zůstal jsem po jeho skončení sedět s pusou dokořán a s neskonale příjemným příjemným pocitem v těle. Tenhle kousek je velice, ale opravdu velice slušně zmáknuté řemeslo se sympatickou špičkující se ústřední dvojicí a relativně silným scénářem, přesně tak propečený, jak si to přejete. Proč už dnes nikdo netočí takovéhle thrillery...? Klidně bych na ně chodil do zblbnutí... ()

Anderton

Kvalitný komerčný triler, ktorý ponúkne to, čo aj sľubuje. Myslím, že to na vysoké žánrové hodnotenie úplne stačí. Vyjednávač má ďaleko cez dve hodiny a napriek tomu nikdy nenudí, častokrát sa v ňom riešia veľmi napínavé situácie a našťastie sú v nich vždy Jackson so Spaceym. Stále je to ale rutinný triler, takže nesmiete riešiť uveriteľnosť zápletky a obligátne finále, odohrávajúce sa mimo dovtedy vytýčený rajón s nejakou tou prestrelkou. ()

Arsenal83

Jeden z tých filmov, keď si poviete, uf, ten Samuel L. Jackson je fakt dobrý herec a zaradíte ho do svojej top 20. Takto sa pyšne môžem postaviť pred akéhokoľvek slniečkára a zahlásiť: Mám troch až štyroch čiernych hercov v osobnej dvadsiatke, splnil som normu!" Myslím, že aj Biden a iní pedofilní chuťovkári z Bieleho domu mi môžu len ticho závidieť. ()

SOLOM.

Gray natočil velice zdařilé akční drama / thriller, které diváky dokáže zaujmout jak slušným dějem (ve kterém nechybí psychologické pasáže okořeněné akčním nábojem), tak i vhodně zvoleným hereckým obsazením a především dobře propracovanými postavami. Během té dlouhé stopáže nezbyl skoro žádný prostor pro nudu – což připočítávám k dobru. Film jsem viděl již několikrát a nikdy neomrzí! 70% ()

• Když už je jasné, že Danny Roman (Samuel L. Jackson) unikl z budovy, místní velitel Beck (David Morse) si bere v případu velení od FBI, protože kompetence FBI se vztahuji na budovu a nikoliv na prostor vně. Následně ovšem zastavují na ulici ve vozidle Chrise Sabiana (Kevin Spacey) členové FBI. (Jedza)
  • Film je z části podložen skutečnou událostí finančního skandálu ze St. Louis z roku 1980. (Conspi)
  • Film sa natáčal v Chicagu (Illinois, USA), Long Beach, Los Angeles (Kalifornia, USA) a Iver Heath (Anglicko, Veľká Británia). Natáčanie filmu sa začalo 1. septembra a skončilo 25. novembra 1997. (Arsenal83)