Reklama

Reklama

Horizont události

  • Velká Británie Event Horizon (více)
Trailer

V roce 2015 byla na Měsíci založena první stálá kolonie. V roce 2032 začínala těžba nerostných surovin na Marsu. V roce 2040 se moderní kosmická loď Horizont události vydala k hranicím sluneční soustavy. Za planetou Neptun zmizela beze stopy. Šlo o nejhorší vesmírnou katastrofu v historii. Po sedmi letech však opět vyslala signál, z něhož se podařilo rozluštit několik znepokojivých slov. Na záchrannou misi se proto vydává průzkumná loď, vedená kapitánem Millerem. Na palubu je přibrán i konstruktér Horizontu události dr. Weir. Nikdo však posádku nemůže připravit na to, co ji čeká po příletu k dlouho pohřešované lodi. Film Horizont události natočil podle scénáře Philipa Eisnera britský režisér Paul W. S. Anderson, který se později proslavil především filmovou sérií Resident Evil. Hlavní role ve snímku, který získal řadu žánrových cen, ztvárnili uznávaní herci Laurence Fishburne a Sam Neill. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (880)

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Skvělý sci-fi horor, na druhou polovinu devadesátých let navíc docela brutální podívaná. Ke konci sice atmosféra trochu polevuje, ale ne nějak zásadně, že by to narušilo celkový dojem z filmu. Námět (kosmická loď se vrací z bloudění vesmírem a něco s sebou nese) se mi zdá senzační a nějak výrazně lépe imho být ani zpracován nemohl. Jednoznačný vrchol tvorby Paula Andersona, i když učenci z oboru fyziky by asi nesouhlasili. Horror movie of the year ()

flanker.27 

všechny recenze uživatele

Ze začátku atmosféra navozená slušnou hudbou a kamerou, pak ale postavy začnou vypouštět z huby ty stupidní repliky, úmrtí se množí a člověk se začíná smát hlouposti scénáře. Rozuzlení je jedno z nejdebilnějších a navíc tak špatně natočené, že to vypadá, jakoby se na place všichni ožrali a dotočil to ten nejstřízlivější. ()

Reklama

Xmilden 

všechny recenze uživatele

Místy sympatická citace Aliena, ale v rámci žánru i tak lehký naprůměr a dnes bych snad řekl i kultovní film. Protože právě spousta vesmírných sci-fi hororů se dnes přirovnává právě k Horizontu. Sam Neill opět ukázkový záporák. Dvě třetiny se krásně buduje atmosféra tajemného zla, která je bohužel ke konci zcela pošlapána zřejmě nezbytnou vyvražďovačkou. Škoda. 70% ()

Spiker01 

všechny recenze uživatele

Další obří rest splněn a tentokrát asi u nejambicióznějšího filmu Paula W.S. Andersona. Sam Neill je tu skutečně démonický a já jsem za tyhle sci-fi horrory ála Vetřelec dost rád. Škoda, že od the Life s Gyllenhaalem tu nic podobného nebylo...75% ()

castor 

všechny recenze uživatele

Nedávno jsem narazil na (samozřejmě roky starou) zprávu (tehdy novinku), že Paul Anderson dostal po propadáku Horizont události další šanci v podobě akční sci-fi Žoldák: Legie zkázy. Těžko šlo vytušit, že to bude ještě podstatně větší průšvih. I ten každopádně dělil diváky, protože některým se to prostě líbilo. Stejně jako v případě Horizontu události. Nicméně o tomhle kosmickém korábu nikdo roky neslyšel. Po dlouhých letech opět vyslal signál. Na záchrannou misi se tak vydává průzkumná loď, osazená poměrně zajímavými postavami. V původní lodi samozřejmě nikdo nežije, ovšem nemůže za to nějaké vetřelčí řádění, nýbrž záporné magické síly. Místy se k nám dostává solidní atmosféra, místy obdivujeme fajn futuristické kulisy a místy zase zkoumáme meze otrlosti drsnější části publika. Druhá polovina se jednoduše zvrtne, přibyde krev a ubyde logika. Holt i to se stává. ()

Galerie (65)

Zajímavosti (40)

  • Režisér Paul Anderson později vyjádřil názor, že mu tehdy při natáčení (ovšem už ne později při sestřihu) mnohé prošlo díky tomu, že studio právě mělo plnou hlavu souběžně vznikajícího Titaniku (1997): "Když museli letět do Mexika, tam řvát na Jamese Camerona a pak zase domů a na terapii, tak se jim k nám do Londýna už nechtělo..." (NIRO)
  • Paul Anderson byl při koncipování vizuálního stylu ovlivněn nejen sci-fi klasikami, ale také například pocity, které v něm vyvolala návštěva historické části Paříže. Třeba trysky lodi zcela úmyslně připomínají o devadesát stupňů otočené věže katedrály Notre Dame. (NIRO)
  • Poručík Starcková (Joely Richardson) má kolem monitoru zmenšeniny těchto čtyř obrazů anglického malíře Fredericka Leightona: "Planoucí červen", "Dívka s košíkem ovoce", "Élektra u hrobu Agamemnóna" a "Nausikaá". (ČSFD)

Reklama

Reklama