Horizont události

• Velká Británie Event Horizon (více)

Faustka

Vrátil se z neprobádané temnoty, aby přivezl tu nejniternější formu zla.. Existuje východisko? Žádné!! -)) Laurence Fishburne, jako hrdinský kapitán, neopouštějící svoji posádku za žádných okolností a Sam Neill, tvůrce "Horizontu události", spjatý se "svou" lodí, poutem otcovským. ;) Sci-fi..mrazivé, jak vesmír sám... ()

Jara.Cimrman.jr

"Tahle loď je zkurvená! - Děkuji za vědeckou analýzu." Občas si rád zobnu přiměřenou dávku haluškoidního sci-fi a většinou mi celkem chutná, ale v tomto případě jsem trošku na rozpacích. Ono se mi to totiž celkem líbilo, ale mezi posádkou jsem nedokázal nenalézt ani jednoho astronauta, pro jehož záchranu bych byl ochotný nasednout do raketoplánu či alespoň zavolat na linku 112, takže mám takový dojem, že někde při výrobě tohoto snímku došlo k drobnému zaváhání. ()

3DD!3

Burácející atmosféra Neptunu a kosmická loď vyvržená z hlubin samotného pekla mě nenechala celých 92 minut ani na chvilku v klidu. Anderson umí když chce (bezchybný závraťový začátek) a nebýt trošku přestřeleného závěru dával bych 5* a s úsměvem. Takhle jen vzpomínám na dokonalé budování atmosféry v prvních dvou třetinách, skvělé herecké výkony Laurence Fishburna a Sama Neilla, hodně solidní triky a nápad, který kdyby se správně rozvedl mohl naplno uspokojit mého temného společníka. ()

MM_Ramone

Výborný sci-fi horror o vesmírnej lodi, ktorá sa vrátila z pekla. Vo filme síce nenájdeme žiadne monštrá typu Alien, ani neuvidíme nijakú divokú akciu s laserovými zbraňami... Sila "Horizontu Udalosti" je ukrytá v jeho tajomne a prostredí. Izolácia posádky v hlbokom vesmíre na "živej" lodi, ktorá usiluje nie len o ich životy. Celé je to profesionálne natočené a hereckým výkonom tiež ťažko niečo vyčítať. "Even Horizont" je jeden z najlepších sci-fi horrorov čo som videl. **** ()

Xmilden

Místy sympatická citace Aliena, ale v rámci žánru i tak lehký naprůměr a dnes bych snad řekl i kultovní film. Protože právě spousta vesmírných sci-fi hororů se dnes přirovnává právě k Horizontu. Sam Neill opět ukázkový záporák. Dvě třetiny se krásně buduje atmosféra tajemného zla, která je bohužel ke konci zcela pošlapána zřejmě nezbytnou vyvražďovačkou. Škoda. 70% ()

• Scéna na začátku filmu, kdy dr. Weir (Sam Neill) otevře žaluzie, je doprovázena zvukovým efektem, který pochází z videohry "Doom". V ní je slyšet při otevření dveří. (Džejkop)
  • Skafandr, který herci nosili, vážil 65 liber (30 kilogramů). (Džejkop)