Reklama

Reklama

Mstitel s píšťalou

  • Severní Korea Hong Kil-Dong (více)
všechny plakáty

Obsahy(1)

Čhun Som je milenkou ministra Chona a matkou jeho syna Hong Kil Tonga. Tuto někdejší služku Chonova zákonná manželka ponižuje a ráda by se půvabné dívky zbavila. Když ministr dostává příkaz, aby odjel do provincie Fenjan likvidovat bandu zločinců, Čhun Som je věrně připravena následovat ho i se synkem. Po cestě jí přepadnou bandité, objednaní Chonovou žárlivou ženou. V nerovném boji oba zachraňuje stařec jménem Mu On. Chlapec, kterého nadchlo starcovo bojové umění, prosí, aby se mohl stát jeho žákem. Dostane od dědy píšťalku (aby člověk zvládl umění osobního boje, musí být citlivý na sebetišší zvuky) a začíná namáhavé desetileté cvičení. Poté začíná samotný příběh Mstitele s píšťalou, který bohatým bral a chudým dával. (TO)

(více)

Recenze (78)

Ironfood 

všechny recenze uživatele

Jelikož jsem se na stará kolena začal učit hrát na irskou flétnu, dospěl jsem k závěru, že je třeba se na tento snímek po letech (vlastně dokonce po desetiletích) znovu podívat. Myslím si, že do žánru by se mohla místo fantasy dát spíše pohádka. Máme tady kouzelného (létajícího) dědečka, zlé loupežníky, přitroublé venkovany i lásku čelící mnoha protivenstvím. Celé je to natočeně v takovém naivním duchu a několikrát jsem si přitom vzpomněl na Mrazíka. Nicméně v poslední půlhodině se s příchodem nočních ďáblů trochu přitvrdí a krev místy stříká proudem. Žádnou velkou propagandu komunismu jsem ve filmu nezaregistroval, rozhodně ne větší, než třeba v jakékoliv pohádce. ()

kinej 

všechny recenze uživatele

Na tomhle filmu je asi nejzajímavější to, že vzniknul v Severní Koreji. Při jeho sledování jsem se neubránil takovým myšlenkám, jako jestli tam mají vůbec nějaká kina, kde by to mohli lidi vidět, kolik jiných filmů v této zemi ještě vzniklo, jestli existuje nějaké remasterovaná verze, nebo kolik lidí ze štábu postupně mohlo skončit v lágrech. Film samotný totiž za tolik pozornosti nestojí. Herci jsou bídní, příběh o ničem a jediné co bych si netroufnul hanit je choreografie a možná chvílemi profi hudba. ()

Reklama

K.I.N.G. 

všechny recenze uživatele

Vzhledem k tomu, že původních severokorejských snímků máme na ČSFD jenom velmi málo, byla docela vzácnost vidět právě jeden z nich a zrovna ten nejznámější. Kromě toho ale na tomto filmu nic dalšího zajímavého není. Podle komentářů soudím, že většina z vás tento film viděla za totality, kdy těchto bylo u nás ještě minimum, takže se vám něco tak odlišného nutně muselo líbit, ale nejspíš byste byli překvapeni, kdybyste jej viděli ted' s odstupem času. Není to nic víc, než nudná natahovaná fantasy wu-xia, plná otřesných dialogů a průměrných bojových scén. Nic víc, než špatně natočená socialistická pohádka pro odrostlejší. Slabší 2*. ()

feryk 

všechny recenze uživatele

Asi jeden z těch prvních kung-fu filmů, co se tu objevil a které sem viděl. Ve své době co si pamatuju, tak to byl docela hit a líbilo se to každýmu, ale je to spíše pro to mladší publikum. I když dnes by asi moc neobstál, ale z pohledu tehdejší doby to na dvě-tři hvězdičky stačí, ta nostalgie tam prostě pořád bude a sou daleko horší filmy s touhle tématikou... a že jich sou mraky. ()

Wendigo 

všechny recenze uživatele

Naprosto přesně si vzpomínám, kdy jsem ten film viděl. Bylo mi asi 7 let, dostal jsem od maminky pětikorunu na "kino" (promítání někde, možná dokonce jen pouštění videokazet na větší TV), ať jdu na Chipa a Dalea. Ovšem trošku jsem si spletl cestu a došel jsem na promítání tohoto díla. Zanechalo to na mně obrovský dojem a dlouho jsem se pak snažil skákat přes malé stromky:) ()

Zajímavosti (2)

  • Hong Gil-dong (洪吉同) je především skutečná postava korejské historie – film, i když jde v první řadě o akční podívanou, se v mnohém drží faktů. Narodil se kolem roku 1443 nebo 25. roku vlády krále Sejonga jako nemanželský syn aristokrata a vedl jednu z mnoha povstaleckých skupin bojujících proti tyranii Yeonsan-guna. V roce 1500 byl zajat za své loupeže. Údajně zemřel kolem roku 1510. (chamonix)
  • Akční režii měl na starost Sang-ok Shin. (Epistemolog)

Reklama

Reklama