Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

V době kdy vlastnit rádio bylo přísně zakázáno našel jeden muž cestu, jak přinést lidem dobré zprávy. Producent filmu Mrs. Doubtfire - Táta v sukni a držitel Oscara Robin Williams Vám přinášejí příběh o obyčejném muži, který dal lidem neobyčejný dar - naději. V době války, v době beznaděje dal lidem důvod se smát. Jestliže se Vám líbil film Život je krásný nenechte si ujít Jakuba lháře. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (42)

freddy 

všechny recenze uživatele

Co si budeme povídat, válka je svinstvo a být za 2. světové války Židem neskýtalo příliš nadějí na dlouhý a spokojený život. A právě v téhle válečné mizérii v jednom polském židovském ghettu se našel jeden člověk, který díky vymyšleným zprávám, jež rozšiřoval mezi ostatními Židy, rozdával naději a optimismus. Robin Williams je skvělý herec, o tom není pochyb, a v tomto filmu a v téhle roli opět zazářil a musím říci, že mi nedělalo problém uvěřit mu každé slovo a každé gesto. Bohužel původní východoněmeckou verzi jsem neviděl, ale jestliže Robin Williams předvedl v této nové verzi tak výborný výkon, tak bych rád viděl původní výkon pana Brodského, jelikož věřím, že byl v této roli určitě stejně dobrý, ne-li lepší než Robin Williams. Jinak když se vrátím k této novější verzi, tak musím říci, že se mi velmi líbilo budované napětí a vůbec ta stylizace, je vidět, že i bez rozmáchlé výpravy se dá natočit zajímavý civilně pojatý příběh, který má hlavu i patu, a který dokáže člověka pořádně vynervovat a napínat až do konce. Rozhodně se tedy jedná o jeden z těch lepších válečných příběhů, a proto uděluji lepší čtyři hvězdy. ()

Aleee89 

všechny recenze uživatele

Kdo by neznal knihu Jurka Beckera, která se stala tomuto filmu předlohou. Moc se mi do dívání nechtělo, ale nakonec jsem se, kvůli škole, odhodlala. Na filmu je vidět, že se jedná o částečně hollywoodskou produkci, něco mi říká, že český film s Vlastimilem Brodským by se mi asi líbil více, možná se v budoucnu pro porovnání podívám. Tento snímek má snažící se herce v čele s Robinem Williamsem, pro kterého to je nezvyklá role. Ale že by mě film extra bavil, to ne. Navíc pro mě nemá moc velkou hloubku a poselství, ač se o to tvůrci asi snažili. Není to špatné, ale ani výborné a už vůbec ne dokonalé. Tematika holocaustu je zkrátka traktována tak často, že dnes už máloco překvapí a ohromí. ()

Reklama

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Téměř 25 let po verzi Franka Beyera s Vlastimilem Brodským, se textu Jureka Beckera chopil Peter Kassovitz a v hlavní roli se představil Robin Williams. Jeho Jakub lhář je nešťastnou figurkou kdesi v polském ghettu v roce 1944, která shodou náhod získá možnost stát se na pár cenných chvil tím nejdůležitějším člověkem. Skrze nejprve nevinnou dezinformaci o novinkách na frontě, se z Jakuba stává vůdce celého ghetta, středobod všech nadějí všech jednotlivců, kteří společně s ním umírají za živa. Robin Williams se filmu ujal také jako producent a dopřál tak divákům kontrastní látku k masovějšímu filmu s obdobným poselstvím Život je krásný Roberta Benigniho (1997), který kraloval krátce před tím. ()

kingik 

všechny recenze uživatele

Robin Williams přináší v době války dobré zprávy místo zakázaného rádia, ale problém je v tom, že si je vymýšlí pro vězně v lágru. Osvobození se podle něj blíží a náckové to mají spočítané. Jenže konec války je ještě za horama. Opět poměrně citlivý pohled, a místy i humorný, na válku v neodolatelném podání Williamse. Přinášel tak dlouho dobré zprávy, až za to zaplatil životem. Možná zkrátit snímek by prospělo v údernějším vyznění filmu, protože až na dobrou výpravu a výkony herců, je film někdy až zdlouhavý a celkem nevěrohodný. Jsou jistě mnohem lepší a propracovanější filmy na válečné téma. Tohle je navíc remake původního filmu ve kterém získal za svůj herecký výkon ocenění Vlastimil Brodský. Ten jsem neviděl a tak nemůžu srovnávat. 60% ()

Brouk

všechny recenze uživatele

Ač nepopírám, že R.Williams, L.Schreiber a M.Kassvitz se svých rolí zhostili velmi, opravdu velmi dobře... pro mě je Jakub Lhář je jeden - Tím je Vlastiml Brodský... nemůžu tomuto filmu nic vytknout, ba naopak... ale.. ale... jen to ale... ale je to jen velmi dobrý REMAKE čehosi, co zvedlo cca 25 let zpět laťku někam do výšin... Bravo pane Brodský.... ()

Galerie (15)

Zajímavosti (3)

  • Natáčení probíhalo v maďarské Budapešti. (Terva)
  • Sovětské tanky, které v závěru filmu osvobozují vlak, jsou T-72, které se začaly vyrábět až v roce 1971. (Steewe)
  • Snímek byl natočen podle stejnojmenné knihy Jureka Beckera z roku 1969. (Terva)

Reklama

Reklama