Spolumajitel soukromé nemocnice, lékař John Dolittle s úžasem zjistí, že se mu vrátila schopnost z dětství, opět rozumí zvířecířeči. Záhy se seznámí sřadou zvířecích tvorů i s jejich problémy, a stane se roti své vůli věhlasným zvěrolékařem, vyhledávaným zvířaty domácími i divokými. Nová "praxe" mu však způsobí vážné komplikace v práci i v rodině. Díky malé dcerce Maye však nakonec pochopí, že se musí smířit se skutečností a přijmout sebe samotného jako "zvláštního" člověka: vyléčí tygra Jacoba, který chtěl spáchat sebevraždu a stane se konečně správných otcem, manželem i lékařem. (oficiální text distributora)

Guran

Nestárnoucí komedie o muži, co mluví se zvířaty. Skvělý výkon havního hrdiny Eddyho Murphyho i jeho kolegů. Záporná hodnocení zde na CSFD úplně ignoruji. Film má hlavu a patu, srandy a pořádnou režii. Jedná se zkrátka o pořádný srandovní zážitek! ()

Lucilay

Proč z lidí dělají debily? Nelíbí se mi, jak celkově díly tohohle filmu dělají z chování ke zvířatům, že je v pořádku. Tygr, co je rád v cirkuse? A to od kdy prosím? Od té doby, co je převážejí v malých prostorách? Nebo, že ta zvířata jsou nadrogovaná a týraná. Tenhle film je kravina. ()

kadef

Kravina a nic než kravina. Murphy jde film od filmu pořád víc do podprůměru. Kéž by se vrátil ke starým dobrým komediím. Konec se mi ale líbil a je tam i můj oblíbený herec Oliver Platt a tak dám dvě hvězdy. ()

kneekal

2 hvězdy... ale asi jen proto, že jsem na tomto filmu byl v kině a odmítám si připustit, že bych investoval peníze do shlédnutí úplné pitomosti. ()

rafix

Příjemná rodinná komedie pro malé i velké diváky. Skvělý Eddie Murphy podal dobrý výkon. A nádherné jak mluví zvířátka. Nemá to chybu. ()

Raskoslav

Pro velké rodiny to nemusí bejt vůbec špatné,ovšem s kamarády si to pustíte asi sotva, a sami už tuplem ne. Už vůbec se nezmiňuju o tom, že by si to někdo pustil znovu. ()

FREEWHEELER

Možno otrepané, klišé, a trápne otrepané kliše? Skúsim to opísať stručne. Eddie je vtipný, má zlatých potomkov a milú ženu; (našťastie toto nie je zápletka) ja milujem zvieratá. Zlatunké, milé a rozprávajúce milučké, a zlatunké zvieratká. ()

blondboss

Eddieho Murphyho v tejto úlohe si ešte živo pamätám z detstva a Dolittle sa mi už vtedy celkom páčil. V súčasnosti, keď si to človek pozrie spätne, tak to nie je až také terno, ale nie je to ani taká katastofa, ako tu niektorí píšu. Taká pohodová rodinná komédia s trošku plytkejším humorom a jednoduchou dejovou linkou. Mne to ale v tomto prípade nevadilo a dokonca som sa párkrát aj poctivo zasmial. 65 % ()

LCH

Povedená komedie, která mě baví. E.Murphy hraje výborně. Prostě povedená podívaná, která pobaví...Dávám (70%), takže to jsou 3 hvězdy. ()

Chemic

Je to asi o půl miliónu procent lepší než Zamilovaný profesor, ale na Záměnu či na Dokonalého gentlemana, to prostě absolutně nemá. ()

Sublog

Patrně nejlepší komedie, kterou v 90. letech Eddie Murphy natočil (i tak se ale jedná o pouze průměrný snímek). ()