Odvážný Shrek (Mike Myers) pátrá se svým kamarádem, sympatickým a chvastounským oslem (Eddie Murphy) po krásné a divoké princezně Fioně (Cameron Diaz). Za její záchranu chce od intrikána Lorda Farquadda (John Lithgow) získat zpět svou milovanou bažinu. (Bontonfilm)

mazadlo

Pohádka naruby která se tváří jako přemrštěná parodie ale ve skutečnosti je pohádka - dalo by se říci že je to tak trochu geniální. ()

Ollie235

Jeden z mých nejoblíbenějších animáků především díky skvělým postavičkám a výbornému humoru. Shrek a Oslík jsou dokonalí. ()

GreatestFan

Souhlasím s golfistou, podle mě nejlepší animovaný film všech dob, není jako většina takových dětinských, má i nějaký dospělácký obsah, což se mi na animácích líbí. Hrozná sranda, stejně jako u golfisty je podle mě stejně dobrý, jako hodně hraných. ()

mira007

Jeden z prvních kreslených filmů nejen pro děti/dospělé, které uznávám. Pak už jen Kung-fu Panda a Doba ledová ()

H4ku11

Neuveriteľné dobrodružstvo pre malých aj veľkých, skôr veľkých. Shrek bol asi prvý, čo sa vydal takouto vtipnou cestou v animovanom filme, aspoň teda ako si ja pamätám. A teda ako mu to vyšlo je možné vidieť na zárobku, kritikách, no najmä na vysmiatych tvárach divákov. Oslík Eddieho Murphyho je top topov. ()

Esgalnor

Nahláškovaná rychlojízda, která neomrzí ani po miliontém zhlédnutí. Shrek si dělá srandu ze všeho a hodně tomu napomáhá i v dabingu lokalizovaný humor do Česka a dabing ze zlaté éry českého dabingu. Animace nepůsobí zastarale ani letos, hudba je zvolena geniálně, příběh ač prostý, tak zajímavý a povedeně zpracovaný, postavy neprvoplánové a... mohl bych vychvalovat ještě dlouho a jako nepovedenou věc jen zmínit... přemýšlení by mi zabralo přibližně stejně dlouho, takže za mě jen, že Shrek je skvělý film, který dokáže pobavit i když ho vidíte po sto osmdesáté šesté. ()

hacho

Myslim, ze byt tohle opravdu pro deti, tak by se mi to tam nelibilo.. ale pohadky pro dospele celkem muzu :o) Vcera jsem videla kousek s ceskym dabingem a doporucuji to v originale. ()

jilda

Krásný animovaný film s pěknou hudbou a se zeleným sympaťákem z bažiny.Má to vtip, krásu, lásku a cit.Skvělý film ()

Chulimanga

A moje nej animovaná komedie je tu :-) Nádherný, vtipný....zkrátka nezapomenutelný film o velké zelené potvůrce, která chce získat zpátky svůj močál ()

FunThomas

Originální pohádka z dílny Dreamworks. Rychlý spád děje a povedené gagy téměř donutí dívat se znovu a znovu. Rovněž animace jakými je film ztvárněn jsou velmi povedené. Funguje i jako skvělé uklidnění před spaním... ()

hnkflknk

Podle mě nejlepší komediální animák všech dob. Už jen ten nápad pohádkových bytostí a ukecaného osla. Než jsem to viděla, tak mě vůbec nenapadlo, že může být něco tak barvitě vtipného a přitom tak realisticky podaného. Asi si říkáte, co na tom může bejt tak realistickýho, když to je v podstatě pohádka, kde vystupují bytosti, které neexistují. Jenže tam jde hlavně o ty charaktery těch bytostí tam. Všechny ty postavičky jsou tak krásně svérázné. A není tam zobrazeno jen to "dobro a zlo", jak to v pohádkách bývá, všechno se to hezky prolíná dohromady. Kdyby nějaká taková říše existovala, tak si myslim, že by to tak všechno klidně mohlo fungovat. ()

rsimonyi

Shrek je báječná pohádka pro dospělé plná narážek a odkazů na jiné filmy. Mimořádně povedený a zábavný animovaný film pro celou rodinu. ()

Phillo

Začiatok novej animovanej éry, od ktorej sa prakticky vyrábajú len takéto animáky. Schéma : Nesympatický, avšak sympatický hlavný hrdina – jeho čo najuletenejší pomocník a partia vedľajších postáv, kde každý trpí nejakou úchylkou – smiešny a zakomplexovaný záporák – dlhá výprava za niečím... Toto všetko odštartoval SHREK... Animák, ktorý si obľúbil snáď každý... Už ho môžu len a len napodobňovať, čo sa darí viac či menej. Tak ako sú niektoré filmy začiatkom istej éry tak je Shrek začiatkom jednej z animovaných ér. ()

memoman

Jedinečný snímek v žánru rodinného animovaného filmu. At už jde o 3D animaci,v té době na vrcholu technické popularity,a hlavně o zdánlivě obyčejný příběh s neobyčejným humorem a poetikou. Nádherně vymyšlený pohádkový svět,který není jako prvoplánová parodie,ale kde humor plyne z principu k pohádkovým stereotypům a klišé,to vše navíc obohaceno o narážky na západní popkulturu.A nemluvě už o kultovních postavách jako Shrek samotný,Osel,Fiona,dračice a další,které vždy rozesmějí i dojmou zároveň. ()

kubyno

Pohádka pro všechny věkové kategorie a parodie tak trochu sama na sebe. Nicméně dost originální, zábavná a technicky vyšperkovaná. Bavit se budou malí (mluvícímu oslíkovi a všem ''malovaným'' postavičkám) i velcí (výborným vtipům a narážkám), a to je nesmírné plus. ()

Pátý Shrek má zelenou

Pátý Shrek má zelenou

05.04.2023

Těžko uvěřit, že už to je víc jak dvacet let od premiéry prvního Shreka. Poslední film z milované série pak dorazil do kin v roce 2010, už tehdy se ale zdálo, že byl koncept vyždímán na maximum a… (více)

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům