SNCIS

Obsahuje spoilery: "Bože, ono to na mě kouká!" Liam Neeson pozval na starý zámek tři lidi trpících nespavostí, aby zkoumal jejich reakce ve vypjatých situacích. Těch je dost, protože na zámku straší. Horory zrovna moc nemusím, ale tady mě zaujaly velice známá jména ( Liam Neeson, Catherine Zeta-Jones, Owen Wilson. ), která mohla zaručovat příjemnou strašidelnou zábavu. Příjemné to celkem bylo, ač jsem doufal, že se tu objeví jedna nebo dvě scény, kde mi bude tuhnout krev v žilách a dech se na nepatrný okamžik zastaví, ale nestalo se tak. Nejemotivnější moment pak byl ten, kdy hlavní hrdinka vysvobodí ty děti, a ona odejde s něma mezi mrtvé. Jinak předvidatelný děj s velmi zajímavými interiéry zámku. A ano, výkon Owena Wilsona je chvílemi trošku stupidní, ale celková atmosféra filmu to přebije. - 60%. ()

drkaldj

Zajímavý výběr herců. Někteří mi sedli pěkně (Zeta-Jones, Taylor) někteří moc ne (Neeson, Wilson). Zpracováním mi to nepřišlo úplně jako horor, režisér asi nevěděl co přesně chce točit (fantasy s prvky hororu?). Ačkoli má tento snímek dost podobný počáteční námět, příběhově jde nakonec trochu jinam než původní snímek (mít vlastní příběh je sice fajn, ale tady se scénárista netrefil). Výsledek je takový nezáživný, nijaký film který zdánlivě připomíná The Haunting, pomalu se rozpadající pod rukama scénáristy a režiséra. ()