Z jedné z kanceláří mafiánského bosse Doyla Lonnegana odchází poslíček s tržbou 11 tisíc dolarů, kterou má doručit do Chicaga. Na cestě k taxi je ovšem svědkem fiktivního přepadení a nabídne pomoc. Starý zraněný černoch žádá, aby odnesl peníze na jednu adresu. Muž cítí, že by si mohl krásně přivydělat, ale až v taxi zjistí, že byl podveden a oloupen. To se podařilo dvěma podvodníkům Johnnymu Hookerovi a Lutheru Colemanovi, kteří ani ve snu netušili, koho to vlastně okradli. Večer se sejdou u Luthera, kde si rozdělí uloupené peníze. Luther se rozhodne skončit s podvody a Johnnymu dá adresu falešného hráče pokeru Henryho Gondorffa, který by ho mohl naučit velké věci. Když se Hooker vrací domů, sbalí ho chamtivý detektiv Snyder, který už ví, co udělali a komu ty peníze vlastně patřily. Za mlčení požaduje dva tisíce dolarů. Hooker mu dá tisíc falešných dolarů a pak se rychle vrací k Lutherovi, ale je pozdě. Lonneganovi lidé Luthera zabili. Johnny se rozhodne pomstít Lutherovu smrt a společně s Henrym naplánují léčku, při které by měl být Lonnegan definitivně zničen. (TV Nova)

john.h

Moc se mi líbilo, jak vedle hlavních hrdinů, kteří vymýšleli podrazy na bohatý blbečky ve filmu, dokázal mnohokrát podrazit i samotný film diváka. ()

dwyane

Skvělej film po všech stránkách! A děj?Jak může být fakt super příběh ještě lepším díky závěru. Taková starší verze Ocean's Eleven, ale ne o nic horší, spíš naopak. ()

Lobotommy

Já nevím proč, a nemyslím to zle, ale jako bych tam viděl hrát Richarda Gere a Brada Pitta :). Byla to lahůdka s tou nejnečekanější třešničkou na dortu. Ta byla tak nečekaná, jako kdyby mi ji někdo donesl na sachru. ()

Kariya

Vskutku originální film s vynikajícími HERCI!!!! Film na tomto základě už nikdy nikdo nenatočí lépe. ()

Bezda22

"Pomsta není všechno, ale skoro všechno". Mám rád tyhle filmy. Kšefty, podvody, vychytralý podvodníčci. Když se tohle zabalí do dobrýho příběhu a obsadí hereckejma esama, tak musí zákonitě vzniknout parádní dílo. A to tady prostě vzniklo. Hrozně příjemnej film, k tomu hudba která tu příjemnost krásně dokresluje. Nemůžu jinak než na 5 hvězd. ()

.killer.

Nádherná ukázka geniálního, ale přitom tak krásně jednoduchého filmu! Brilantní dvojice v hlavní roli je jen třešničkou na dortu! ()

denulik

Ten film sa ťahal ako žuvačka. Čakala som legendárnu krimikomédiu, z ktorej údajne vychádzal Soderbergh pri Dannyho jedenástke, ale humor som v ňom nenašla a tempo bolo ako pre domov dôchodcov. Žiadne napätie, žiadne sympatie k postavám a žiadny záujem o finále. Remeselne pekne natočená nuda. ()

Maniik88

Strašne pohodový film, s krásnou atmosférou z 30-tych rokov. K tomu dvaja najväčší sympoši, pekná hudba a výborný príbeh. U mňa jasných 5* a jeden s najlepších zlodejských filmov, strihnutých mafiou a komédiou. 100x lepšie ako Dannyho 11 a iné dnešné filmy podobného razenia. ()

Marcos

Jak dostat bose Lonnegana, když vám zabije vašeho parťáka Luthera? Vše by vyřešilo ho sejmout, ale proč ho radši neoškubat jako slepici. K tomu bude potřeba geniální plán, který vám pomůže uskutečnit mistr v oboru Henry Gondorf. Dále pak třicet chlapů plus jedna falešná sázková kancelář a váš podraz promyšlený do posledního detailu může začít. ()

Milda003

Mám chuť napsat něco jako "nic novyho, zapletka klasicka" nebo podobný hovno, ale když si člověk uvědomí že je to přesně naopak, že tenhle film je průkopník "podfuků", tak nemůže říct půl slova.. snad jen ze že soundtracku mně bolí květák jak po tři dění chlastačce ()

hazdrova

Dokážem si predstaviť, že tento film musel byť v tom čase pecka. Dnes už je to skôr klasika a nie film, ktorý si pozriete so zámerom vidieť niečo iné, nové, nevídané. 3,3* ()

Franche

Celý film to bylo fajn. Na hraně krimi a komedie. Ale ten konec? Ten konec byl naprosto epický. Stejně jako ústřední dvojice ()

Brooks

Heist pohodička s očarujúcou retro štylizáciou a najikonickejšou buddy dvojicou strieborného plátna. V každom momente vkusná, inteligentná a vypointovaná zábava made by Hollywood. Pohodová nálada, legendárny hudobný motív, elegencia dobových kostýmov, atmosféra zafajčených barov, preplnených herní, tmavých uličiek. Súhra ústredného dua, k akej sa dnes už nikto ani nepriblíži. Skvelá rola pre Roberta Shawa. Prekvapivá pointa okolo postavy servírky. Osobne mi na Podraze prekáža nevyrovnanosť suverenity medzi Redfordom a Newmanom, kde prvý menovaný má omnoho viac priestoru, upozadenie ostatných účastníkov lúpeže a občasná okatá hra na efekt, chyby vďaka ktorým budem mať vždy radšej tú druhú spoloprácu legendárneho tria. Tam si to všetko sadlo úplne dokonale. ()

ostravak30

Druhý film Georga Roye Hilla a hned sedm Oscarů. Tomu se říká umění. Upřímně se ani nedivím. Už mnohokrát jsem říkal, že mám obecně dobu dvacátých a třicátých let v oblibě, takže první plus. Druhé je hlavně Paul Newman, od nějž jsem sice neviděl všechny filmy, ale mám pocit, že snad nehrál ve špatném filmu. On je jeden z těch herců, kteří jsou záruka kvality. Robert Redford mi nikdy nepřišel nějak zvlášť zajímavý herec, nepřirostl mi k srdci a hlavně mi nepřišel nikdá sympatický. Nutno objektivně říct, že žádný zvláštní důvod to nemá, je to spíše pocitová záležitost. Ale pravda je, že tady to oběma šlo náramně. Nestává se mi to často, ale tentokrát si myslím, že oba hlavní herce jednoznačně svým výkonem předčil Robert Shaw. Ten zahrál na hranici geniality, kdy svou roli hrál především gesty, mimikou a pak hlavně očima. Celý podraz byl koncipován do kapitol přičemž jednotlivé části byly zajímavé a ač přes dvě hodiny, na nudu tu není místo. Oceněna byla i hudba, ale mi v hlavě příliš nezůstala. Každopádně je tohle přesně ten film, který bych si s velkou chutí pustil znovu. ()

J.e.r.e.c

Těžko Podrazu něco „objektivně“ vytýkat. V tom, o co se snaží, prakticky nemá chybu (jen ta linka se servírkou mi nějak nedávala smysl) a nakonec se těm elegantním podrazákům podařilo převézt i mě, za což jim uděluji čtvrtou hvězdu. Ale kombo svého času ultimátních hollywoodských hvězdářů Redford-Newman mi prostě nic neříká. Oba mám, stejně jako třeba Eastwooda, daleko radši až v těch dědkovských rolích. 71 % ()

papadoce

Podvodničkárska klasika s dvoma sexsymbolmi svojej doby. Film nemá žiadny niagarsky spád, ale zato má ľahkosť, krásne stvárnenú dobu tridsiatych a sympatických hrdinov podvodníkov. Je to klasika, ktorá si pred 50timi rokmi isto zaslúžila viac ako len moju štvorku. Za precízne prepracovaný scenár a tú ľahkosť tých 80% však rád udelím. ()

Jodie Foster se vydá na loupež Mona Lisy

Jodie Foster se vydá na loupež Mona Lisy

30.01.2020

Režisérka a herečka Jodie Foster (Pan Bobr, Hra peněz) si vybrala svůj příští projekt. Čerstvě se upsala adaptaci knihy The Day They Stole the Mona Lisa, která vypráví o proslulé loupeži, která… (více)

Robert Redford ukončil kariéru

Robert Redford ukončil kariéru