The 8 Show

• Jižní Korea Deo Eiteu Syo (více)
Drama / Komedie / Thriller / Mysteriózní
Jižní Korea, 2024, 6 h 59 min (Minutáž: 46–68 min)

Osm lidí uvězněných v záhadné osmipatrové budově se zapojí do lákavé, ale nebezpečné hry, během které si postupně vydělávají peníze. (Netflix)

Jirkacek

Seriál Deo Eiteu Syo jsme shlédli prostřednictvím společnosti NETFLIX pod názvem The 8 Show, neboť nás zaujal námět : Osm lidí uvězněných v záhadné osmipatrové budově se zapojí do lákavé, ale nebezpečné hry, během které si postupně vydělávají peníze. Asi první tři díly mne děj bavil, hráči stále v budově něco nového objevovali, seznamovali se, poznávali okolí i sebe a skoro pořád se něco dělo. Jenže pak děj sklouzl do násilí a postupně gradoval až do mučení. A to se mi už nelíbilo. Scény byly brutální, uměle natahované, často nezáživné. Na konci pak nebylo vysvětleno, kdo za tím stál, kdo to celé platil, neboť účastníci, z nichž jeden v posledním díle zemřel a tím byla hra ukončena, si odnesli do civilního života spoustu peněz. A poslední scéna po titulcích naznačila, že možná bude druhá řada a že ta první byla pouze fikce.....tak nevím. Mohlo to být lepší, propracovanější, chytřejší, méně brutální. Co já vím, kdybych to věděl, sám bych to natočil. Suma sumárum, jihokorejský seriál The 8 Show ode získal tři osmičlenné hvězdy ***. ()

Sylviiik

Skvělý a zajímavý koncept tvůrci spláchli do záchodu ve chvíli, kdy se rozhodli toto dílo natočit jako komediální parodii plnou fekálních vtipů a nelogických rozhodnutí. V hlavní roli arogantní drsňák, drsňačka s dobrým srdcem, falešný koumák, dvě ufňukané blbky, chromý chudák, prohnaná šlapka a korunu tomu dodává nesympatický primitiv, jehož chování mě iritovalo stokrát víc než princezna z osmého patra. 🤦🏻‍♀️ Ve Hře na oliheň byl hlavní hrdina podobně otravný, ale divák se ho naučil mít rád, kdežto tohohle si oblíbit prostě nelze. Jeho myšlenkové úvahy jsou jen odrazem naprosté tuposti a ubohosti a když k tomu přičtu zbytečné vtipy a plytký děj, chtě nechtě musím zkonstatovat, že Hře na Oliheň to nesahá po paty. Vlastně to nesahá po paty skoro ničemu, co jsem v poslední době na Netflixu viděla, a že jsem viděla pěkných pár hovadin... ()

1308boddah

První, možná i druhý díl vypadá na 5 hvězd, ale potom je to čím dál tím víc utahané, plno zbytečně zdlouhavých záběrů na nic moc, muzika, co má vzbudit atmosféru, když se vlastně vůbec nic neděje. Dlouhé k uzoufání,  postavy, děj i pointa vykrádají tolik předcházejících věcí, že nemůžu víc než dvě hvězdy. Z původně lákavé podívané se stává naprostá nuda, kde už čekáte jen pointu, která je úplně ohraná. Škoda no. Polemika postav pěkná, ale stokrát ohraná, nepřekvapující a dost nudná. Bohatý vs chudý, to je toho. Kdyby nebyl režisér samožer a zkrátil to na 4 díly alespoň nějaké akčnosti, bylo by to mnohem lepší. ()

Nam.94

Wannabe konkurence Squid game s mnohem míň zajímavými a sympatickými herci a méně zajímavým příběhem. Nevím...velké pozitivum jsou krátké díly ale nejednalo se o nic výjimečného. Mělo to rytmus, nemělo to slabé chvilky ale i tak se mi to zdálo laciné...něco tomu prostě chybělo.  Nejednalo se ale o špatné dílo,  prostě průměrné. ()