Šestnáct profesionálních kuchařů se dobrovolně vzdá kontaktu s okolním světem a nechá se zavřít za zdi Pekelné kuchyně. Každý z nich přichází z jiného kuchařského prostředí, z jiných poměrů a s jinými dovednostmi. Všechny je ale spojuje jediný cíl. Chtějí se stát pravou rukou michelinského šéfkuchaře Radka Kašpárka v jeho nové restauraci… Hell‘s Kitchen Česko je napínavá a dynamická kulinářská soutěž, která přinese vzrušení a adrenalin ze srdce kuchyně přímo k televizním divákům. Dva týmy ambiciózních kuchařů se utkají v náročných a stresujících kulinářských výzvách. Každý soutěžící bude mít jedinečnou příležitost ukázat své dovednosti, kreativitu a schopnost pracovat pod tlakem, aby se stal kuchařem v prestižní restauraci. Soutěžící budou rozděleni do dvou týmů a společně musí každý večer obsloužit desítky hladových hostů. Je tedy nezbytné, aby prokázali jak týmového ducha, tak ostré lokty při vzájemném soupeření. Šéfkuchař Radek Kašpárek, známý svou přísností a odborností, provede soutěžící řadou úkolů, které otestují jejich techniku, rychlost a schopnost pracovat v týmu. Na konci každého včera nominují týmy ty nejslabší, kteří budou čelit hrozbě vyřazení. Sám šéf Kašpárek rozhodne, čí sen se rozplyne a kdo soutěž opustí. Na konci zůstane pouze jeden vítěz v jeho dvou restauracích na pozici kreativního šéfkuchaře. Navíc si z pekelné kuchyně odnese výhru 2,5 milionu korun. V průběhu soutěže bude Radek Kašpárek poskytovat soutěžícím cennou zpětnou vazbu a neustále nekompromisně hodnotit jejich výkony. Nebude hodnotit pouze chuť a prezentaci jídla, ale také celkový přístup, kreativitu a schopnost překonávat nečekané výzvy. Soutěžící tak získají nejen šanci na vítězství, ale také cenné zkušenosti a rady, které mohou využít ve své profesionální kariéře. Do Pekelné kuchyně zavítá i řada VIP hostů. Jídla soutěžících tak ochutnají například Ondřej a Daniela Brzobohatí, Iva Kubelková, Ondřej Sokol, Jitka Čvančarová, Čestmír Strakatý, Stanislav Majer, lovkyně Belladonna – Viktorie Mertová – s maminkou Zorou Jandovou a mnoho dalších známých tváří. Hell‘s Kitchen Česko slibuje divákům nejen napínavou podívanou plnou dramatických momentů, ale také inspiraci a vhled do světa profesionální gastronomie. Každá epizoda přinese nové zvraty, napětí a emoce a diváky nakazí vášní pro vaření. (TV Nova)

reich

Jako přes kopírku původní soutěže Gordona Ramsyho... Otázka je, je tento pořad lepší nebo alespoň podobně kvalitní? Není, čistá bizardnost to je a Kašpárkovi se to těžko věří, je vidět, že se hodně nutí do řvaní a spíše neví moc, jak to uchopit a hlavně, kde je přísnost... V tom je kouzlo Gordona, je přirozený a respekt z něho jde na míle daleko... Snaha o vulgarity nebo podobné nepomůže pořadu, stejně jako hraní na city, to by televize Nova měla pochopit... Bohužel zbytečně vyhozené peníze, mohli koupit práva na Pekelnou kuchyni a odvysílat jí postupně, místo vyhození peněž za něco takového... Odpad tomu nedám, jsou tam určit záblesky, ale více jak jednu hvězdu si to nezaslouží. 10% ()

tereez

Lol holky nestíhaj vařit, proto je od práce vytáhnem do skladu, abychom jim jakože nutně promluvili do duše… na jinak prázdný polici vedle hlav se jim tam skví krabice s Vitana kořením a taky mega logo Vitana, kdyby důchodci u TV zrovna neměli brejle. Zahradní nábytek vomotáme XXXLutz páskami asi jak když Polky z Vinted posílaj hadry - čim víc pásky, tim víc Adidas. Do scénáře dáme úplně debilní hru, kam namontujem společnost Betano, vyhrajou Opušťák Betano u Betano vlaječky. Betano odznáček. BE-TA-NO, rozumíte? Betano. Do prvního dílu produkce namontovala šaška, aby to nebyla nuda k padnutí, oukej, šašek vypadnul a já s napětím čekám akorát tak na to, jakej product placement na mě vyskočí, je mi úplně jedno, kdo jak vaří. Betano. ()

stitch7 odpad!

/// Tohle fakt ne. Casting lidí fakt jak z autobusové zastávky, neskutečně trapná znělka (někdo asi poprvé objevil efekty ve video editoru), a tuna vulgarit. Zatímco některým soutěžícím věřím, že jsou prostě hulváti, u Radka Kašpárka je vidět, že takový fakt není. Nejde mu to z úst, nepůsobí to opravdově. Jakmile udělá drsného, radši někam okamžitě uteče nebo následuje střih jinam. A do toho sentimentální kecy "Váš otec se na vás usmívá z nebe". Ani tentokrát nechybí trapčení s tím, že klobouk do kuchyně nepatří, s čímž souhlasím, ale proč má někdo jiný zase povolenou kšiltovku? A koukal se vůbec někdo na výsledný produkt? Vždyť při prezentaci jídla z Kašpárkovo restaurace 420 měl někdo palec od omáčky... Fakt trapas a po prvním díle končím. ()

Razzor_82 odpad!

"Tohle je moje kuchyně!" Cirkus v hlavní roli s trapným Kašpárkem. Ten se snaží být drsný ale s jeho ostravským dialektem a výrazem ve tváři to pekelně vrže jak vozík v důlní šachtě. Účinkující jsou jen tupé figurky pobíhající zmateně po kuchyni, které neví co mají dělat. Nulová příprava a sehranost. Honza vaří oslintanou bramboračku za kterou dostane za uši. Průhledné pro oko diváka jak řízek po sté naklepaný. Další díl už nechci vidět.  0/10 ()

honajz2

Těžko hodnotit po první epizodě, ale jako obří fanda původní verze se k ní musím nějak vyjádřit. Je poznat, že tvůrci nakoukali originál, což je poznat na zvukových editech "zpovědí" soutěžících a mnoha stejných prvcích. Nejlepší na tom ale je design rondonů a vzhled celé Pekelné kuchyně (fakt nevím, proč má česká verze anglický název, takže ho asi nebudu úplně respektovat), všechno ostatní ale drhne (menšina) nebo stojí za prd (většina). Základní problém nese jméno Honza - údajný soutěžící, kterého buď najali tvůrci, aby upoutal pozornost diváků coby naprostý neumětel a vůl, nebo někdo, kdo se do toho regulérně přihlásil, byl tak bizarní, že ho vzali pod podmínkou, že ze sebe bude dělat co největšího magora a tak způsobil stejný efekt jako u první možnosti. Originál samozřejmě měl taky své magory - třeba stalkera Setha, vše živé milujícího Sterlinga, Josepha, který chtěl Ramsayho zmlátit a samozřejmě i Raje, který byl totálně mimo a každý si ho pamatuje i když vyletěl jako třetí. Všichni ale něco, aspoň trochu, uměli a tak mezi ostatní, i když výrazně slabě (kromě Sterlinga, kterému to fakt šlo), zapadali. Honza je ale totálně mimo ostatní, že vyletí první se dá automaticky čekat a jeho účast působí tak moc divně, že je díky tomu maximálně umělá. Nedá se tomu věřit, že je Honza skutečný soutěžící, prostě NE. Od něj se pak odvíjejí otázky, co je skutečné a co konstrukt tvůrců, což se u originálu dá taky, ale tam to je jednak velice chytře zakomponované do celku a taky i přes odhalení těchto prvků zážitek neochabuje, jelikož nejsou nijak přehnané a nezpochybňují důvěryhodnost celé soutěže. Tady to ale vyčnívá opravdu, opravdu hodně. Mimo Honzu je tu ale celá plejáda sice méně, ale stále svým způsobem bizarních soutěžících. Červený tým prakticky komplet neví, co v té kuchyni sakra dělá, nepamatuje si recepty (což se v originálu stalo jen jednou a onen soutěžící ještě tu směnu vyletěl, ani prvního vyřazování se nedočkal) a některé členky snad ani neumí vařit. Nejsympatičtěji z celého ansámblu vylézá optimistická Silvie - která ale prakticky nemá s takovou prací zkušenosti, jen ráda vaří a před výběrem dvou lidí na eliminaci se prakticky okamžitě sama nabídne jako nejslabší, což v originále znamenalo okamžitý vyhazov. Není ale jediná - Hari to vlastně udělá taky, u Honzy to ani nebylo překvapující. Každopádně tři vzdávání se už první večer? Hergot, co to s těmi českými verzemi slavných pořadů je, že se v nich tolik lidí vzdává už na začátku? Nicméně, Silvii mám rád, ale jestli bude takhle postupovat, oddělá se v soutěži sama. Modrý tým na tom ale není líp, jen se hůř posuzuje, protože při šichtě jsme 90% času viděli hlavně Honzovu show, takže ani nevím, za co stojí ten zbytek. Kašpárek je taky vyhodil, takže asi za prd, ale jak je mám po takové šichtě posoudit? Když to vypadalo, že jim to, až na Honzu, vlastně jde docela dobře a jsou vyrovnaní. A to je česká verze zase o něco delší, tak by se na to mohl snáze najít čas, ale jaksi ne... Každopádně i modrý tým má lidí, kteří mají minimální zkušenosti s restauračním provozem, ale prostě tam jsou. Přitom je to celé založené na tom, že soutěžící jsou sice amatéři, ale všichni mají zaměstnání v gastru a nějak se v něm pohybují, zatímco tady je to věřit tak půlce postav a to hlavně proto, že se zatím nestihli moc projevit. Eliminace je bez napětí, vše se stane moc rychle, není prostor se o kohokoli bát, není prostor pro vytváření hypotéz o více možných kandidátech na vyřazení, je to prostě mdlé a celé mi to bylo fuk. Kašpárek se sice snaží, ale chybí mu Ramsayho charisma. On má permanentně přísný výraz, sem tam je ale i vstřícný, prostě jako Ramsay v originále, ale ten je prostě nepřehlédnutelný, proto je nejslavnější televizní kuchař. Kdyby to tady vedl Polhreich, bylo by to lepší, protože on to charisma má a i proto u nás na televizní obrazovce slaví, v poměru na naší zemi, stejný úspěch. V primáckém "mnoho-hybridním" pokusu Na nože fungoval aspoň on, ale fungoval. Kašpárek ale nejspíš bude stejný, jako Novotný v Survivoru - snaha tam je, ale charisma úplně není, jelikož ve skutečnosti se mu ta velká přísnost příčí. Takže zatím asi tak, psal jsem si u toho poznámky, ale vypisovat je tu by jen zbytečně prodlužovalo už tak moc dlouhý komentář, který se věnuje pouze první epizodě. Uvidím, jak moc na to budu mít nervy a kam až to dosleduji, ale zatím mě to tak trochu irituje... --------- Tak v druhé epizodě vypadla Silvie, což samozřejmě byla otázka času, ale kurňa, nechápu proč teď. Jednak opravdu nic nepokazila a druhak Hibi kromě arabského chleba neumí ani to hovno. Hlavně že to žádná nečekala a všechny to pak jakože strašně mrzelo... Takhle je venku další svéráz, ženská, která neměla nejmenší nadějí dostat se aspoň do půlky, ale byla tak moc sama sebou, že mě to kvůli ní ještě trochu zajímalo. Souboj o odměnu docela ok napodobení originálu, směna zase doplácí na to, že Kašpárek prostě neumí být v kuchyni agresivní, takže to není to pravé "peklo". A co se soutěžících týče, k ničemu lepšímu se to neposouvá, někteří jsou naopak stále víc mimo a nechápu, na co tam někteří lezli.. () (méně) (více)