Eventide Media Center

všechny plakáty
Mysteriózní / Horor / Sci-Fi
USA, 2020

honajz2

Předně musím říct, že se mi Eventide líbí, i když je na něm nejedna věc, která mi dost vadí. Sice to má dost zajímavých svých nápadů, ale ta inspirace Gemini Home Entertainment z toho vychází dost najevo a Eventide je díky tomu méně skutečně zajímavým. S tím bych ale neměl takový problém (kopírování slavných analog hororů je problém jiných, třeba Surreal Broadcast) jako spíš tím, že celý seriál jen přicházel s dalšími a dalšími podivnostmi, záhadami a i přes stejná místa a stejné potvory se nikam moc nevyvíjel a jen přicházel s dalšími nápady. To se dá brát u Local 58, který na sebe skoro nenavazuje a je spíš sledem krátkých filmů, ale Eventide na sebe má navazovat a i přes cca 14 epizod se nikam nedokopal. Bohužel ani nedokope, protože poslední díl má prokleté tři vteřiny záběru na školu ze skutečných zpráv o skutečné střelbě ve škole (ve kterém je vidět jen škola) a i přes to, že to tvůrce použil k dovršení situace v onom díle, strhla se vlna kritiky na jakousi neúctu k obětem té skutečné střelby, kterou v tom pár přecitlivělých bytůstek našlo. A ten, kdo to po něm "převzal", zatím mimo reuploady udělal jen pár nicneříkajících pokračování a jednu aprílovou epizodu. Eventidu je ale škoda - školní skleník pěstující orgánové rostliny, UFA v podobě růžových trianglů, co si pro vás přijdou až domů nebo návod na stavbu čtyřrozměrných budov; to všechno byly skvělé nápady a na epizody s nimi rád vzpomínám a sem tam si je připomenu. Škoda jen, že se nejspíš nikdy nedozvíme, kam by to dospělo, když autor smazal po sobě úplně všechno a zmizel z internetu. Mělo to solidní náběh, který se začal časem ztrácet, ale i tak mě to bavilo. Silné 3* ()