Jak se vykrádá banka

• USA How to Rob a Bank

Byl to charismatický rebel jako vystřižený z akčňáku a v devadesátkách stál za nevídanou sérií bankovních loupeží v Seattlu a okolí. (Netflix)

Maynard.

Hmmm, teprv druhej koment, to se nestává příliš často, ještě když už je tohle na Netflixu. Perfektně záživnej dokument o vyjímečném muži. Který to ovšem krapet přepísknul se "sebepoznáváním". Jako, asi to byl pořádnej bohém, zval si do stromovýho domu ledasjaký hipíky, tam se ,musely dít věci :o). No, ale jakmile se zapletl do výroby perníku, už to bylo jasný, že to pojede směrem průser. Hodně působivý, až mi ho bylo vlastně docela líto... ()

smatana.sk

V podstate je to veľká pocta filmovému priemyslu a podžánru "heist movie" zvlášť, že najúspešnejší americký bankový lupič naštudoval svoje remeslo z filmov, pričom si len doplnil reálie od jednej insiderky v banke. ()

Warhorr

Jsem se bál, jestli náhodou nebudu sledovat dokument o Tarzanovi a jeho hipísáckejch soukmenovcích. Naštěstí se z toho stal alespoň jakž takž koukatelný krimi dokument o bankovních lupičích, vystřižený jako z akčního filmu. Ta inspirace s Point Break je určitě na místě. No nejvíce jsem čekal na samotný konec, protože mě zajímalo, jak týpka dopadnou. Animace na škodu nebyly, ale klidně bych se bez nich obešel a nastrkal tam více reálných záběrů z kamer bank či při finálním zásahu, toho je tady žalostně málo. ()

Arsenal83

Dokument, ktorý som si pozrel len z jedného jediného dôvodu - bol dabovaný. Inak mi dosť u prdele, ako sa vykráda banka, najmä v čase, keď tam na pobočke nemajú niekedy ani 3000 euro a po prijatí digitálnej meny tam budú akurát bioroboti (na niektorých pracovníčkach vidieť, že sú v zácviku už teraz), ktorých neskôr nahradia roboti. O Scottovi Scurlockovi som nikdy nepočul, ale vidím, že jeho hollywoodske prevleky mu pekne pomohli vo vykrádačkách desiatok bánk. Lenže keď nemáte dosť, má to vždy len jeden koniec. ()