Reklama

Reklama

Fotbalový tým pod vedením nového trenéra nic nemohlo zastavit... Bill Yoast je úspěšným trenérem amerického fotbalu v jižanském městečku Alexandrie. V roce 1971 chce místní tým středoškoláků pod jeho vedením vyhrát turnaj. Všechno se rázem změní v okamžiku, když na místo vrchního trenéra je jmenován mladší a nekompromisní Herman Boone. Yoastovi nezbývá, než se spokojit s místem pomocného trenéra. Pro většinu obyvatel města je Boone ale těžko přijatelný, je totiž černoch. Přitom právě Boon teď musí stmelit hráče různé barvy pleti a přivést tým k nejlepšímu výkonu a úspěšným zápasům bez porážky. Neskrývaný rasismus ohrozí už první soustředění mladých hráčů, protože předsudky jsou hluboce zakořeněny na obou stranách. Tvrdý a umíněný Boone přitom rozhodně nešetří nikoho, zajímá ho úspěch celého týmu...  Strhující, stejně jako provokativní příběh vznikl podle skutečné události. Jeho režisér Boaz Yakin staví na dobře napsaném scénáři (Gregory Allen Howard) a na vynikajícím výkonu Denzela Washingtona (Presumpce viny, Training Day, Muž v ohni) v úloze Hermana Boonea. (Česká televize)

(více)

Recenze (245)

tron 

všechny recenze uživatele

„Tým, že ich chránite, z nich robíte mrzákov. Doživotných.“ Dobre nakrútené klišé... ale stále len klišé (je mi jedno, že podľa skutočných udalostí). Tvorcovia ale tak skúsene klamú telom, že divák si možno až pri záverečných titulkoch uvedomí, aký mala táto neškodná melodramatická a občas dokonca troška vtipná historka (z produkcie Jerryho Bruckheimera) tuctový scenár. Štúdio Disney Pictures vyprodukovalo napriek kontroverznej dobe, počas ktorej sa dej odohráva, „klasický“ politicky korektný film, majúci k realite ďaleko. No spotené mužné trénerské výkony Willa Pattona a Denzela Washingtona pomáhajú povzniesť sa nad to. ()

SniperG1 

všechny recenze uživatele

Skvělé sportovní drama podle skutečné události s výborným obsazením ( Denzel Washington-který byl vynikající, Will Patton a začínající Ryan Gosling, který byl vidět bohužel málo ). Takhle stmelit bílé a černé v té době byl až nad lidský výkon a to Herman Boone dokázal! Film plný emocí a s perfektním soundtrackem, ale přesto je pro mě Coach Carter lepším snímkem na sportovní tématiku... 85% ()

Reklama

Chrustyn 

všechny recenze uživatele

Po vynikajícím "Hokejovém zázraku" další skvělý sportovní film, tentokrát z prostředí amerického fotbalu v produkci Walta Disneye a s podporou Jerryho Bruckheimera. Vzniklo silné drama pro celou rodinu, které se zaměřuje stejnou měrou na samotné zápasy i na problematiku rasismu. Vynikající herci v čele s Washingtonem, sympaťákem Pattonem a partou talentovaných mladých herců to vše zabalené v takřka bezchybné režii a ozvučené vynikajícím soundtrackem skrývajícím jak dobové pecky tak i hrdinskou hudbu Trevora Rabina. ()

fefee 

všechny recenze uživatele

Nebyť rasistického podtextu ktorý vo filme hral hlavnú úlohu bol by to iba obyčajný športovo ladený nudný film. Washington skvelý ako tradične, ale inak klišé a klišé ako to už z rozprávok podobného razenia poznáme. Veď nenadarmo to produkovalo aj jedno z najväčší rozprávkových štúdií Disney, že jo. ()

Xmilden 

všechny recenze uživatele

Disneyho sázka na jistotu verze 2000! Herci mimo Denzela prkení. I když ani Denzel nepředvádí kdovíjakou hitparádu. Závěr je samozřejmě emotivní a vhání do očí slzy, ale bohužel většinu stopáže děj klouže až příliš hladce po povrchu a skoro to vypadá jakoby nebylo na světě nic jednoduššího než integrace černochů v Americe. Na tohle divák opravdu neskočí. Sportovní rovina, jak jinak míč v poslední sekundě. Škoda že mě ten sport vlastně nic neříká. Takže se nechytám o čem vlastně celou dobu mluví :) 60% ()

Galerie (24)

Zajímavosti (10)

  • Film je natočen podle skutečných událostí čerpaných ze života sportovců Gerryho Bertiera a Juliuse Campbella. (Terva)
  • Původní scénář byl plný vulgárních výrazů, ale Disney, ve snaze vytvořit dobrý rodinný film, požádalo producenta Jerryho Bruckheimera o odstranění všech nemravností ze scénáře. (freelex)
  • Ústřední píseň k filmu "Titan Spirit" od Trevora Rabina se stala natolik populární, že byla použita v závěrečných titulcích několika sportovních klání, jako jsou například Olympijské hry v Salt Lake City v roce 2002, Aténách v roce 2004 nebo v Turínu roku 2006. Zazněla také po vítězném projevu Baracka Obamy v roce 2008. (Terva)

Reklama

Reklama