Sprint

Dokumentární / Sportovní
USA, 2024, 41 min

Režie:

Phil Turner

Na Diamantové lize v Paříži vyzve sprinter Noah Lyles na souboj úřadujícího mistra světa ve stovce Marcella Jacobse. Ten by zase rád konečně umlčel všechny kritiky. (Netflix)

Necrotongue

Nejsem někým, koho byste nazvali sportovním fanouškem, protože z kolektivních sportů sleduji s nadšením jen profesionální, patnáctkové ragby, ale pokud se na obrazovce objeví nějaké to atletické podujatie, většinou na ně mrknu jedním okem, abych po hodině zjistil, že jsem do něj totálně zažraný. Na oválech fandím Jamajce, protože neadoptuje zahraniční novoobčany, protože mi naprosto vyhovoval styl Usaina Bolta (v zaměstnání i mimo ně) a protože jsem si převelice oblíbil neonového diblíka Shelly- Ann Fraser- Pryce. Po úvodní epizodě nejsem tak úplně nadšený, jelikož jsem nepřišel na chuť Noahu Lylesovi, nepochopil jsem, proč mám obdivovat těhotenský test jeho matky, a protože se k mému velikému zklamání nezastavitelné lidské stroje mimo dráhu měnily před mýma očima v inteligencí nepříliš obdařené modelky. / Poučení: Nechceš-li přijít o iluze, nepátrej ve sportovním zákulisí. ()