Joko Anwar: Noční můry a denní snění

• Indonésie Joko Anwar's Nightmares and Daydreams (více)

Sbírka sedmi psychologických a vzájemně propojených sci-fi příběhů, ve kterých scenárista a režisér Joko Anwar zkoumá nadpřirozené jevy. (Netflix)

M.i.k.e

rozjezd slušný, ale postupně šla kvalita dolů a už to nezachránil ani poslední díl. Jak už tu padlo, spíš než o horor jde o sociální kritiku zabalenou do trochy mysteriózna se snahou o lehce hororovou atmosféru. Bohužel je to ale zajímavé spíš díky neokoukanému prostředí a Indonéské kultuře než samotnému příběhu a pro mě by to fungovalo lépe jako na sobě nezávislé příběhy...40% ()

Skeksis

Zmiešali sandále, chatrče, špinavú dlážku, špinavých ľudí v kontraste s bohatstvom a luxusom, a nejakých tých démonov tak, ako sa na Indonéziu patrí a vznikla celkom dobrá zábava, napodiv nie pre retardov, s celkom dobrými hercami a efektami. ()

Mngwa

Spíše než horror jde o sociální kritiku s hororovým nádechem. Pro evropana trochu nezvyklou a možná ne úplně pochopitelnou, neboť v příbězích se projevuje zcela odlišná mentalita lidí. Např. dát matku do domova důchodců je společensky nepřijatelné. Problém je, že jako společenská kritika seriál funguje, jako horror už bohužel méně. Děj sám o sobě je většinou zakončen způsobem, který mě osobně moc nedával smysl. U některých epizod by se dalo říci, že snad ani žádný konec neměly. Ale jako náhled do indonéské kultury je to zajímavé. ()

ricci.s

Joko Anwar je podľa mňa jeden z najlepších indonézskych režisérov, takže od jeho seriálu som si sľuboval veľa, a hoci sa nejedná o vyložene zlý seriál, očakávania boli predsa len vyššie. Prvá časť s peknými monštrami  bola dokonca najlepšia a nastavila latku vysoko, no tá potom nasledujúcimi epizódami stále viac klesala, až kým to opäť neožilo v mierne nechutnom, kanibalskom závere. Čiže stručne povedané, časti 1 a 7 sú najlepšie, tesne nad priemerom sa ešte držia časti 2 a 6. Druhý segment o diabolskom spratkovi sa javil možno ešte nádejnejšie, ako napokon bol, už len vďaka podarenému nápadu, zaujímavý je aj boj zhypnotizovaného chudáka so zdravým rozumom v psychologickej „šestke“.  Ostatné je skôr priemerné, až na 4. epizódu, z ktorej sa vykľula nudná hlúposť. Pokus o prepojenie a súvislosti jednotlivých epizód v úplnom závere za veľa nestojí, celé je to unáhlené, ako keby to tvorcovia už viac nechceli naťahovať, takže ostalo len pri tom pokuse. ()