A Sword Named Revenge

• Tchaj-wan Ming jian feng liu (více)
všechny plakáty
Akční / Mysteriózní
Tchaj-wan, 1981, 101 min

Předloha:

Long Gu (kniha)

Scénář:

Kuang Ni

Modiwish

A Sword Named Revenge je zřejmě poprávu zapomenutý tchaj-wanský snímek. I přesto, že scénář psal slavný Ni Kuang na základě předlohy Gu Longa, jedná se právě z hlediska scénáře a příběhu o poněkud zmatený počin. Režie se ujal neznámý režisér Li Chia, za to obsazení je už o něco hvězdnější - Wang Kuan-Hsiung, Kao Chiang, Li Tung, Li Hsuan či Lu Ti. Děj filmu je celkem zašmodrchaný a ulítlý (myšleno v dobrém i špatném slova smyslu) - tak jak je u Gu Longa zvykem - nicméně samotné rozhřešení zápletky a i dějová návaznost dosti pokulhávají. Některé scény jakoby na sebe nenavazovaly, či jen okrajově, a v mnoha případech mi celkem trvalo, než jsem pochopil, o co ve scéně jde, kdo je kdo, a proč něco dělá. Chabou práci se střihem a scénářem nevykompenzovaly ani bojové scény, kterých v pravdě ve filmu tolik není, a co do kvality, lze najít i lepší, uvážíme-li, že jsme tu v roce 1981 (pro srovnání například podobně laděný, ale o několik řádů lepší Meč osudu (1980)). Jsou tu jistě světlé chvilky a já byl opravdu dobře nalazen film kladně ohodnotit, poněvadž aspoň zprvu se mi děj skutečně líbil. Postupem času ale nedokonalosti zmíněné výše spíše snižovaly pomyslné hodnocení až nakonec převážily. Trojhvězdí z milosrdenství. ()