Motel Halali je ideální místo. Na samotě, hluboko v lesích, přesně to správné prostředí pro víkendový kurs doktora Reiniše, určený lidem hledajícím smysl života. Účastníci se dozví něco o tom, jak žít. A také něco o tom, jak přežít. Z hlubokých lesů, vonících jehličím, hnilobou a krví, se totiž vynoří zombie myslivci. A naši hrdinové proti nim stojí sami, bez možnosti záchrany zvenčí, protože se nacházejí na tom nejopuštěnějším, nejodlehlejším místě na Křivoklátsku. Celý film ZDE (oficiální text distributora)

Kryton

Český příspěvek do zombie žánru!? Je to možné?! Nu dobrá nebudeme určitě točit film alá BrainDead nebo Night Of The Living Dead na to tady prostě nemáme zázemí , tradice a snad i vůli a chut lidí z kinematografie. Moc hororů netočíme , zato umíme výborně komedie a parodie. A proč si neudělat srandu ze zombie žanru. Sice tento film nemá na muj oblíbeny Soumrak Mrtvých , přeci jen anglický humor žeru. To neznamená , že se člověk nepobaví. Je to sice infantilní , místama hloupé a chvílema špatně udělané. Za ten pokus něco nového zde udělat mají u mě tvurci bod navíc. Co se týče herců jediný za co stojí se dívat je Dolánský a Dušek. Protože i živý herci jsou jak zombie (bezmozské hraní)! Oddychová a na nic si nehrající komedie , kde uvidíte Dádu na tanku (a kde je žížala Julinka?) , Ondřeje Neffa (evidentně si to užívá) požírat mozky a hlavně koněčne umřít zpěvaka Dogy(Jehova stebou) , kterou fakt nemusím. Už se těším na pokračovaní. ()

klerik

Zombivci ma pobavili. Pekne to čvachtalo, postavy celkom ušli, len scenár sa mohol vykašlať na tie rečičky o zmysle života, boli síce zaujímave, ale ten koniec ich akýkolvek význam úplne pochoval. Supermyslivci boli zaujímaví ale prečo tam boli a čo su zač sa tieš asi nikdy nedozvieme. Takže je to celkom ok popcornová komédia s peknými mľaskavými zvukmi a krvavými mozgami. Stačilo sa pohrat so scenárom a bolo by to aj niečo viac ako zábavka. Rozhovor:"A jakto že se hýbou když sou mrtvý?" "A koho to sere" vo mne vyvolal pocit, že by to mohlo frčat podobným smerom ako napr. ÚSVIT MŔTVYCH (bez zbytočných vysvetlovačiek), ale výraz zombivci my aj tak stále ostáva v hlave... Ale na prvy pokus nie zlé... ()

Rimsy

No nevím... bylo to takové hodně divné, ale 4* prostě dát musím, už jen z principu podpory českých zvrácených filmů. Opravdu se jedná o totální ujetou šílenost. Na jedné straně spousta předností - výborné postavy (skvělý Dolanského nihilista, pornojehovista a samozřejmě můj oblíbenec mr. Dušek), trefné dialogy (především ty filozofické na začátku) a několik naprosto geniálních režisérských nápadů (váha...). Bohužel ale celkový dojem kazí příšerná hudba, která se nehodí tak neskutečně, že zabíjí jakoukoli potenciální horovost některých částí snímku. Film se také snaží tvářit hodně cool, ale leckdy to vychází zcela naprázdno, občas to ale účel splní. Takže, jak jsem již psal, dávám 4, protože tu jsou pasáže na 5 i na Odpad, ale takovéhe vlaštovky českého filmu se musí podporovat:) ()

Nick Tow

Marek Dobeš písaval svojho času vtipné recenzie do Ikarie - bolo to na celom časopise asi to najlepšie. Vtipný je miestami aj jeho film - a tá vtipnosť je mimochodom na ňom to najlepšie. Všetko ostatné je poplatné Dobešovej neskúsenosti, poloamatérskym podmienkam, "prkennosti" hereckého ansámblu. Keby z tohto námetu urobil Marek poviedku - urobil by lepšie. ()

Matty

Nesmyslné, chaotické, slaboduché... , ale pěkně to čvachtá!___ První (a na delší dobu asi i poslední) pokus o českou zombie komedii. Jinými slovy o film, ve kterém je kung-fu, hektolitr kečupoidní krve, nějaký ten vyhřezlý orgán a banda zombie myslivců. To bylo tak: Slepý doktor Reiniš sezval pár ztracených existencí do odříznutého motelu Halali, aby jim předal své těžce filozofické poznatky o smyslu života. Do toho se připlete pornoherec-jehovista a v tom nejlepším vezmou motel útokem zombie z nedalekého lesíka. Zbytek filmu už jenom bedlivě sledujete, ve snaze zachytit jeden z mála povedenějších „džouků“, zakamuflovaných mezi trapným a zdlouhavým vřískáním a požíráním. Je zde patrná snaha o cool look, herci jsou cool (Dolanský především), hudba je extra cool a přitom neztrácíte dojem, že sledujete poctivý český film a nikoliv řitně alpinistickou blbinku určenou předně zahraničnímu diváctvu. Ale čím to, že právě Američanům (těm několika šťastlivcům) připadal Choking Hazard tak skvělý? Že by kouzlo nechtěného? Já zastávám názor, že naší a ne cizí kritici by si měli tohoto ryze nadšeneckého experimentu vážit. Dobeš s Kopřivou projevili snahu nadopovat českou kinematografii svěží krví a byli za to jenom nepěkně „zrytí“. Ano, je to brak, ale brak uvědomující si svou brakovitost, což je mi na něm zcela nejsympatičtější. Doufám, že stejný team natočí další, třeba méně, ale klidně i více zmatený úlet. Vždyť i chaos je jedním z vyjadřovacích prostředků. Za jiných okolností bych hodnotil střízlivěji, ale pro sdělení mého momentálního postoje k Chokingu považuji nadprůměrné hodnocení za nevyhnutelné. 80% Zajímavé komentáře: Douglas, hirnlego, Lhurgoyf, misstake, Rimsy, Mata, tomuz ()

• Členové filmového štábu si sami platili jídlo, ubytování i dopravu. (jenik71)