Reklama

Reklama

Rozvedený se závazky

(seriál)
  • USA Louie
USA, (2010–2015), 22 h 42 min (Minutáž: 19–42 min)

Tvůrci:

Louis C.K.

Režie:

Louis C.K.

Scénář:

Louis C.K., Pamela Adlon

Kamera:

Paul Koestner

Hrají:

Louis C.K., Amy Landecker, Nick Di Paolo, Danny Burstein, Stephen Root, Hadley Delany, Christine Donlon, Pamela Adlon, Joan Rivers, Jim Norton, Megan Hilty (více)
(další profese)

Série(5) / Epizody(61)

Obsahy(1)

Výrazný stand-up komik Louis C.K., známy predovšetkým zo seriálu Lucky Louie sa znovu vracia so svojou postavou Louieho do televíznych obrazoviek. Tentokrát však nevsadil na žáner rodinného sitcomu, snaží sa skôr čo najviac priblížiť svojim stand-up vystúpeniam. Rozprávanie deja tak strieda hrané príbehy so samotným pódiovým vystupovaním Louieho. Ten vám vyrozpráva, ako vyzerá svet rozvedeného štyridsiatnika s dvoma deťmi. (BigDeal)

(více)

Recenze (88)

JitkaCardova 

všechny recenze uživatele

Na úvod je dobré shlédnout záznam stand-upu, doporučuju Louis C. K.: Shameless, k seznámení se s C. K. Louisem ve formě tresti, k ochutnání výtažku z jeho nejbřitčích charakteristických smečů, k pochopení úhlů, z nichž míří a zasahuje do citlivých, prohnilých míst západoevropskou pakulturu, kterou si bere na paškál v jejích nejbizarnějších, všednodenních a ve své absurditě všeobecně souhlasně přehlížených projevech, za jeden z nichž považuje i sám sebe, svoji roli v životě (rozevedený se závazky, stárnoucí rozbolavělý chlap, který kolem sebe pod povrch pronikajícím zrakem vidí samé rozumné důvody, proč se cítit bídně), svoje maligní slabosti i to, jak zdrchaně, rozbolavěle a nemohoucně se po většinu bdělého času cítí a vypadá. Nemilosrdný, logický, analytický, důsledný, bleskurychlý satirik, který se provrtává prohnilými slabinami naší upadající civilizační etapy s pronikavostí červotoče na speedu. ***** Ovšem o mnoho raději mám právě jeho seriál Rozvedený se závazky, kde se C. K. Louis představuje jako postava v toku svého vlastního, "reálného" života, kde jeho vývody spolu s ním zažíváte v jeho každodenních situacích - a nemyslete si, není to o nic pomalejší ani nemilosrdnější než ta tresť na podiu, jen o nekonečný rozměr hlubší a důvěrnější - on, jeho dvě holčičky, když je má o víkendu v péči, jeho opuštěnost, když je nemá, jeho triky, jak se sebou, svojí línou povahou, nezměrnou vnímavostí i opotřebovaným zjevem vydržet v proudu dní, jeho zoufalství z absence logiky všude kolem a v mezilidské komunikaci zvlášť, a pak všechny ty průkazdé detaily, postřehy, jež v toku bdění reflektuje, cítí a precizně vyhmatává a komentuje až k zbláznění. A ano, pak taky ta láska k téhle velké lidské komedii, láska, něha a absolutní vědomí, že nedokáže nikomu a ničemu ublížit, které z něj přestoproto cítíte plynně vyvěrat. ***** ()

rawen 

všechny recenze uživatele

Kdyby byl tento seriál jen sérií stand-up comedy útržků a absurdních skečů, zřejmě bych ho časem odložil, Louie ale nabízí víc - některé díly jsou vyloženě vážné a vyšperkované dokonalou pointou, že pak člověk zůstává jen sedět a kouká, co se to vlastně stalo. Je dost obtížné si tohoto sympatického pupkatého zoufalce neoblíbit - jeho doménou je vytvářet situace, které všichni lidé moc dobře znají - včetně absurdity, které přinášejí a kterou si mnozí uvědomí až takto s odstupem. Všem doporučuju a radím - nenechte se předčasně odradit přílišnou vulgaritou (ta není podstatná) a slabším rozjezdem... 8.5/10 ()

Reklama

honzii 

všechny recenze uživatele

Výborná věc. Louis C.K. šel konečně pořádně do hloubky a humor odsunul na vedlejší kolej. Vytvořil velmi netypický žánrově prazvláštní seriál, který skvěle pracuje se symboly, dramatem, situačním humorem, nadsázkou i melancholií a dává tak připomenout jeden ze svých vzorů - Woodyho Allena. Postřehy Louise C.K., ať už o rodičovství, o vztazích nebo o životě jako takovém, jsou trefné už na pódiu, kde se jim smějeme. Když jsou ale dramaticky a filmově ztvárněné, obrané o neustálý humor, najednou konečně vyniká ta observační hodnota a síla jednotlivých témat. Jeden z nejzajímavějších televizních projektů, který se netváří, že je o životě, ale skutečně o něm je. Vtipný, břitký i dojemný. ()

Schuldiner 

všechny recenze uživatele

Louis C.K. v roli Louise C.K. ...takže jak to asi může dopadnout...? Humor bez hranic! Sarkastický, cynický, prostě bez hranic! Trochu netradičně pojatý seriál, kde se střídá stand-ups s vyloženě hranými sekvencemi, které jsou jednoduše inspirovány jeho životem.. Jeho každodenními zkušenostmi. Jestli si ze sebe někdo dokáže udělat naprosto nechutnou srandu, tak je to právě tenhle chlap. Sebeironizující komik, který nemá hranice! Samozřejmě je potřeba tasit i všeobecná společenská témata, nebo i běžné všední příhody, které ale právě vycházejí z těch všeobecných témat, a ani tam se nebojí zajít kamkoliv...jakkoliv daleko, aby pobavil.. a mou maličkost to zkrátka baví! Je hezké, jak si pohrává s některými těmi ženskými pohledy na svět, někdy až brutálně trefně.. Mluví a znázorňuje všechno naprosto civilně a srozumitelně, jednoduše a přirozeně, a přitom pořád po svém.. Zároveň je tam ale i velká dávka melancholie, je v tom víc než komedie, než jeho komičnost, najdou se úplně silné momenty k zamyšlení, což vítám vždy. Ze všeho se snaží vybruslit s vtipem, a vlastně ze všeho si ten vtip nakonec udělá, ale někdy je to vážně čistá melancholie. Bere se, i vše kolem, tedy snaží se brát, s těžkým nadhledem celý ten kolotoč.. A ten nadhled proměňuje v humor, kde nešetří nic. Někdy jsou to vážně hodně bizarní historky.. hehe.. Díky vole! ()

char_t 

všechny recenze uživatele

Takhle to dopadá, když komik udělá vlastní dílo, bez kontroly, bez limitů. Chvílemi skvěle absurdní stand-up výstupy, chvílemi dobrá ukázka pošahané Ameriky, chvíli existenciální dramatické výstupy, chvílemi nicneříkající nudné výjevy ze života a zbytek jsou jen přehnaně vulgární vtipy o sexu. A celé to tak nějak nesedí dohromady. ()

Galerie (90)

Zajímavosti (3)

  • Louis C.K. stříhá a upravuje každou epizodu sám na svém MacBooku Pro. (ČSFD)
  • Louis C.K. přijal malý rozpočet čítající 200 000 amerických dolarů (250 000 pro druhou sezonu) za absolutní kreativní volnost. Stanice FX nijak nezasahovala do vývoje seriálu a nepožadovala ani testovací epizodu, dokud jim Louis nepřinese dokončené kopie. (ČSFD)
  • V úvodní sekvenci lze vidět, jak náhodný kolemjdoucí ukáže na kameru prostředníček. Gesto nebylo plánováno, ale Louis C.K. toto viděl jako scénu, která dobře vystihuje obraz seriálu, který chtěl vytvořit, a scénu tak v seriálu ponechal. (ČSFD)

Reklama

Reklama