Reklama

Reklama

Ohnivé ženy

(TV film)
TV spot

Obsahy(1)

Jana Hlaváčová a Dagmar Veškrnová v první části komediální duchařské trilogie o proměnách dvou středověkých čarodějnic... Když ji on nechtěl, vzala se hůl nebo laskavec, ve vážnějších případech pomohl kámen lásky. Když ji chtěl až moc, podstrčil se mladíkovi extrakt z pelyňku, svízele a anýzu trochu přiostřený pálenkou... Manželské recepty na první pohled jednoduché a zřejmě i velmi účinné, soudě podle postihů těch, kteří se čarodějnou alchymií tajně zabývali. Za spolčování s nečistými silami a posedlost ďáblem se ještě před třemi sty lety posílalo do šatlavy nebo odsuzovalo k trestu smrti upálením. Právě takový osud potkal Magdalenu, farskou kuchařku, a Martu, vdovu po parukáři. Jako čarodějnice byly odsouzeny, aby jejich duše navěky bloudily bez útěchy. Popravě přihlížející farář hned na místě vyslovil obavu, aby se duším nepokojných ženštin nepodařilo nalézt nové tělesné schránky. Stalo se tak přesně za tři sta třináct let, kdy se Magdalenině a Martině duši podařilo "vtělit" do tělesných schránek dvou moderních žen... (Česká televize)

(více)

Videa (1)

TV spot

Recenze (50)

nascendi 

všechny recenze uživatele

Konfrontácia dojmu spred štyridsiatich rokov s dojmom dnešným nedopadla najlepšie. Predsa je to predovšetkým dobrý nápad, ktorého rozvíjanie stráca postupne rytmus až v závere pokrivkáva. Časť z dobrého dojmu zachováva herectvo oboch predstaviteliek, ale tri hviezdičky ponechávam iba preto, že ma film ničím neprekvapil, nudil, ale nenaštval. To by sa hodnotilo, keby bola 10-bodová stupnica! ()

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Televizní hra o průniku dvou středověkých čarodějnic do současnosti stojí pochopitelně na konfrontaci středověkého uvažování a dnešní reality. Funguje především díky příjemnému herectví Jany Hlaváčové. První díl trilogie je z hlediska slovních fórků a komických situací nejpovedenější. Celkový dojem 55 %. ()

Reklama

paascha 

všechny recenze uživatele

Na dobu vzniku poměrně vydařená komedie, která nastavila svým pokračováním vysokou laťku. Pamatuju si přesně svůj pocit z TV premiéry, což bylo v době, kdy většina místních znalců ještě plavala fotrovi v pytli, a tenkrát mezi projevy Husáka a filmy o Rudé armrdě to působilo jako zjevení. Dodnes to strčí do kapsy všechny komedie od Trošky, všechny trapné komedie pro smrady a většinu trapných sraček s Jimem Károu:-) ()

Necrotongue 

všechny recenze uživatele

Před třiceti lety to byla jedna z lepších komedií,ve které se nebojovalo proti západnímu imperialismu,ani se neklanělo východním soudruhům a spolubratrům,takže výsledkem byla oddechová pohodovka.Dnes už film vyznívá hodně naivně,ale stále jsem si v něm našel dost míst,která pobaví,a proto bych mu méně než tři hvězdičky určitě nedal. ()

Zazie 

všechny recenze uživatele

Tenhle film ve své době působil jako zjevení. A stačilo k tomu celkem málo - nejen to, že je to celkem slušná komedie, ale hlavně, že "nehovořil k současným problémům". Komunistická televizní dramaturgie totiž vycházela z předpokladu, že když pracující člověk usedá znaven po celodenní dřině k zaslouženému odpočinku u televizní obrazovky, zajímá ho pouze to, co zná z běžného života, a nějaké nereálno, fantastično nebo pouhé zábavno mu nic neříká. Další dvě pokračování už nemají ten punc překvapení a připomínají spíš opakovaně vylouhovaný sáček čaje. ()

Galerie (6)

Zajímavosti (4)

  • Keď sa lekár Vondrák (Jan Kanyza) opýta dvoch reinkarnovaných bosoriek, aby mu povedali jedného štátnika, Marta (Jana Hlaváčová) odpovie Tököli. Mala na mysli Imricha Tököliho, sedmohradské knieža, resp. kráľa Horného Uhorska, vodcu protihabsburského stavovského povstania (Tököliho povstanie), prezývaný svojimi súčasníkmi ako slovenský kráľ alebo kurucký kráľ. Magdaléna (Dagmar Havlová) povedala meno Köprülü. Mala na mysli Köprülüzade Fazıl Ahmeda, pašu, ktorý bol osmanský šľachtic, štátnik a generál. Viedol osmanskú armádu počas Rakúsko-tureckej vojny. (Raccoon.city)
  • Natáčení probíhalo na hradě Křivoklátu a v Berouně. (rakovnik)
  • I když se ve filmu hovoří o „středověkých čarodějnicích“, 17. století už dávno žádný středověk nebyl, ten skončil rokem 1492. (Blondybaby)

Reklama

Reklama