Traja dobrodruhovia sa vyberú do guatemalskej džungle, aby tam hľadali stratené mesto Aztékov a v jeho strede chrám plný zlata. V arizonskom bare sa stretnú dobrodruhovia Max Donigan a Leo Porter s atraktívnou Patriciou Goodwinovou. Tá ich prehovorí, aby jej pomohli pri hľadaní legendárneho pokladu Inkov. Podarená trojica to však nebude mať ľahké. Cestu za pokladom jej skomplikujú partizáni, banditi a ešte aj vojaci. A všetci chcú ich misiu prekaziť! (oficiální text distributora)

MM_Ramone

Chuck Norris výborne ovládal orientálne, bojové umenia (sedem rokov po sebe bol majster sveta v karate, 1968 – 1974). Bol to úspešný, vytrénovaný športovec, ale ako herec nikdy nevynikal. V osemdesiatých rokoch minulého storočia si však zahral v zopár béčkových, akčných filmoch, ktoré neboli úplne špatné. Jedným z nich je aj titul "Firewalker". Nebezpečná výprava dvoch dobrodruhov a atraktívnej krásky za zlatým pokladom do juhoamerického, dažďového pralesa sa s trochou nostalgie a tolerantnosti voči povrchnosti deja a hereckých výkonov dá pozerať. ** ()

sniper18

Je to mierne nadpriemerný film s Chuckom Norrisom, ktorý patrí medzi jeho najslabšie filmy. Môže za to hlavne to, že to nie je akčný film ako skoro všetky Norrisove filmy, ale hlavne dobrodružný film s prvkami komédie a akcie. Má iba priemerný príbeh o hľadaní pokladu a ešte ani nie je moc dobre spracovaný, takže aj ked´ nenudí, ale aj tak nemá moc čím zaujať. Akcie tu moc nie je, ale ked´ sa už objaví, tak je celkom dobrá. Najviac sa mi páči bitka v bare, kde Norris porazí mnohých protivníkov a ešte je to aj celkom zaujímavo natočené. Dosť dobre tu fungue komediálna vložka, pretože sú tu viaceré dobré hlášky a vtipné situácie. Som tu spokojný aj s výpravou, miesta sa pomerne často striedajú, ale ked´ sa dej presunie do jaskyne, tak sa to vždy podstatne zhorší a preto je koniec s prehľadom najhoršia časť filmu. Je tu aj celkom dobré herecké obsadenie, okrem Norrisa poteší aj Louis Gossett Jr. Norris tu ani vôbec nie je taký dokonalý ako v ostatných filmoch, napríklad ani moc nevie strieľať. Celkovo sa jedná o film, na ktorý sa dá bez väčších problémov pozrieť, ale pravdepodobne neuspokojí milovníkov dobrodružných filmov a ani fanúšikov Norrisa, ktorý v tej dobe točil podstatne lepšie filmy. Objektívna kvalita filmu- 55%, film sa páči mne na 57%. ()

Grondal

Pri tomto filme som sa proste nedokázal ubrániť slzám. Bola tu hromada vecí na zaplakanie, od scenára, ktorý hádam ani neexistoval, cez kulisy až po výkony hercov, ktoré boli herecké menej ako by sa patrilo. Ale, napriek tomuto(alebo kvôli tomuto?) moje slzy boli slzy smiechu. Z každej scény je vidno, ako sa na tej hromade volovín bavia aj samotný herci, a veru sakra sa to na mňa prenieslo. Takže moje hodnotenie nie je v tomto prípade vôbec objektívne. ()

Danoboss

Neviem ako ostatní, ale ja mám Chucka Norrisa zafixovaného ako Walkera z rovnomenného seriálu. V tom seriáli je to nie len najlepší bitkár, ale zároveň najlepší strelec a jeho mužná kozia brada láka zástupy rebublikánskych krásiek, ktoré sú rádovo o 40 rokov mladšie ako on a preto mi Firewalker vôbec nesadol. Nie len, že Chuck je tu tak trocha idiot, takisto niekedy nemá pravdu, sú ľudia čo s ním dokážu vyhrať na argumenty, nevie strieľať a ani toho debilného indiána nevie dostať bez pomoci. Ak chcete vidieť pravého Norrisa vo filme, tak skúste Prezidentovho muža, Osamelého vlka Mcquada, Delfa Force či Nezvestení v akcii III, ale rozhodne nie Firewalkera. ()

T2

Rozpočet $-miliónovTržby USA $11,949,484Tržby Celosvetovo $-║ Dobrodružná naivita 80.rokov a ešte s nemastným-neslaným Chuckom Norrisom čo sa chcela zviesť na úspechu Indyho Jonesa, stačí spomenúť že do projektu bol pribratí aj John Rhys-Davies, ktorý sa v Indym objavil hneď 2x a bez tak celkovo v podobne ľadených projektoch nespočetne krát ale filmu sa fenoménu nedarí priblížiť ani zďaleka. Jeden z najslabších počinov čo sa snažia niekam dostať s nevýrazným hereckým obsadeným, nahnevá aj nevyužitý záporák v podobe Sonny Landhama. ()

• Ako značka vedúca k indiánskemu pokladu je použitý kresťanský symbol. (beso74)
  • Keď vstúpia dobrodruhovia po prvýkrát do jaskyne, stane sa tak za bieleho svetla. Keď stadiaľ približne po 5 minútach vychádzajú, je tmavá noc. (beso74)
  • Natáčalo sa od 9. júna do 5. septembra 1986 v Mexiku. (m.a.t.o.)