Kultovní komedie Karla Janáka o teenagerech Rendym a Jáchymovi, kteří hodlají pokořit zasněžené horské svahy a získat obdiv půvabných dívek. Rendy a Jáchym jsou v počítačové herně snowborďáckými rekordmany. Na opravdovém prkně dosud nestáli, ale věří, že v povánočním týdnu pokoří zasněžené svahy a udělají dojem na skvělé sexy dívky. K jejich zděšení je ale na hory doprovází neskutečně jedovatá Jáchymova sestra Marta. Bratranec a správce chaty, kde jsou zadarmo ubytováni, si je plete s námezdními silami a spolu s Martou se jim snaží udělat z pobytu peklo. Neodolatelné bohyně, do kterých se Rendy s Jáchymem zamilovali, obletuje drsná trojice místních snowborďáckých suverénů... Veleúspěšná teenagerovská komedie plná kiksů, trapasů, ale i splněných snů je filmovým debutem režiséra a scenáristy Karla Janáka a proslavila se v ní mladá herecká dvojice Vojta Kotek a Jiří Mádl. (Česká televize)

spikey1

Prcičky na český způsob, bez scénáře, který by dodal byť špetku humoru, duo Mádl a Kotek se tímto počinem stalo žádoucí odstranění! hvězda za poprsí Lucky Vondráčkové:) ()

Looser

Ale jo, jezdim na prkně takže mně film docela pobavil, neco ve stylo american pie u nas uz delsi dobu chybelo a tohle je ta spravna komedie z hor pro období před svátky. Je tam sice par nedomyslenosti okolo jezdeni na prkne, ale na to clovek nesmi moc myslet, hlasky jsou docela dobry a prirozeny a za zminku stoji hudba od Barty a Romana Holého. ()

solskjaer

POZOR PRO NĚKOHO MŮŽE BÝT SPOILER!!! Tak nám tu začíná vznikat nová éra. Éra nového českého žánru, který jsme doposud mohli vidět akorát v zahraničních filmech nejčastěji filmech o amerických pubertálních výrůstcích, které si získaly velký úspěch po kterém zatoužili i producenti snímku Snowboarďáci a že úspěch má , a nejspíše i půjde o kasovní trhák , jsme mohli vydedukovat z až otravného promotion a otravných reklam. A podle ohlasu musím říct, že producenti si mohou mnout ruce - po finanční stránce svůj cíl splnili, po té umělecké nikoliv. Ze začátku recenze většinou vyzdvihuji herecké výkony, v tomto filmu to bude jednoduché , neboť, kde nic není ani smrt nebere. Co naopak musím velmi vyzdvihnout je hudba. Ta mě docela překvapila a udávala filmu alespoň nějaký spád. Dan Bárta překvapil svou popovou proměnou a nazpíval hlavní songy pro tento film a musím uznat , ač tento styl hudby nemusím, že tato písnička se asi velmi chytne pro svůj chytlavý rytmus a v rádiích ji budeme slyšet do zblbnutí až nám půjde pěkně na nervy.Hudební stránku mají tvůrci splněnou a myslím že odvedli velice slušnou práci. Co je to ale platné, když film je prošpikován nejlacinějšími klišé, například rádoby hlášky bambán či bambeřice,dále matka v rozpacích když její syn objeví kondomy (v 16 letech) nebo když si stříká prkno a matka si myslí že onanuje a je z toho úplně mimo. Tyto scény, z kterých jde cítit že se měli hodně líbit, film sráží na kolena a když při štědrovečerní večeři zaskočila Brouskovi kost v krku, tak jsem už jen čekal dortovou přestřelku. Ta sice nepřišla,ale možná by filmu dodala tu správnou brakovitou příchuť. Co ale nemohu zcela pochopit jsou některé do očí bijící nedomyšlené detaily. Například nechápu ten babysiting. Kdo by si ho bral na dovolenou a kdo by si bral malé děti, které ho potřebují na zimní dovolenou a zrovna do takového zapadlého hotelu?A odkud by to dítě sledovali? Z lanovky? A myslíte si že psí jídlo je kořeněné? A proč by ho dělali pro psy kořeněné? Viděli jste někdy na Špindlu takové krátké fronty? To jsou jen některé nejasnosti, nad kterými jsem tedy alespoň já přemýšlel a hned mě bouchli do očí. No ale zase na druhou stranu bylo pár vzácných chvilek , kdy jsem se i já zasmál a někdy i upřímně. Scény z knedlíkem,stěhováním,vytahováním z díry a krádeží scooteru byli sice hodně "jednoduché" ale rozesmály mě a to u komedie očekávám. CO se ovšem Snowboarďákům povedlo je vyndat z té hromady sucharů jednu super scénu, která mě hodně rozesmála, a vlastně nebýt ji, tak film má ode mě ještě o hvězdu méně. Šlo o scénu kdy Langmajer to napasuje do sněhuláka z betonu. Snowboarďáci těží hlavně z dětinsky blboučkých tváří hlavních protagonistů a snaží se tak vzbudit zájem hlavně u mladších pubescentních diváků. A když se naplní očekávaný happyend, a Polákovo banda drsňáků začne honit naše miláčky pyrotechnickými světlicemi a zlobivá sestra , která si přeci nezaslouží být na Silvestra sama a kdy se konečně povede vymodlený a vytoužený sex, tak pak není debat pro koho je film určený. Co si ovšem mohli tvůrci odpustit je závěrečná scéna, kdy jsem Již ze začátku věděl, že na konci bude sex , a proto mě zajímalo, která holka zůstane na ocet, ale že se dvě poperou o Mádla to by mě nenapadlo ani ve snu. Co se filmu však nedá odepřít je ten fakt, že je to první film tohoto žánru tzv. "prcičkovské teenage komedie" - exemplárním příkladem je scéna s kálením do umyvadla, která se blíží zase "fekálním německým všichni to chtěj zase" A já jsem přesvědčený, že to spustí novou vlnu filmů, které se začnou točit. Ovšem zda-li je to dobré pro český film o tom již přesvědčený zdaleka nejsem. () (méně) (více)

Smileface

Takto plytký, jednoduchý, naivní a nevtipný film jsem už dlouho neviděl. Scénář je naprosto k uzoufání, situace trapné a nevěrohodné, herecké výkony průměrné(také nebylo co hrát) a ta jedna * je jen kvůli hudbě a tomu, že se autoři vyhnuli fekálnímu humoru, bohužel ho nenahradili zádným jiným :-( ()

Opsha

Čekal jsem absolutní, ale absolutní sračku. Proto mě tento nenáročný film překvapil. Pár opravdu dobrých hlášek(snad aspoň pošle čumkartu), a vtipných scén(cokoliv s šachtou na uhlí). Jen kdyby se tam nepletla ta trapná nymfomanka. To bych ale asi chtěl moc. ()

Chise

V rámci žánru a cílové skupiny diváků to není zas takový průšvih. Měli bychom si uvědomit, že mohlo být mnohem hůř. ()

Rousse

Film byl často srovnáván nebo uváděn, jako novodobé Sněženky a machři. Chyba lávky - toto je naprosto neadekvátní přirovnání - spíš jsem v tom viděla snahu o jakési české "American pie". Teda alespoň struktura je uplně stejná: náctiletí kluci se snaží sbalit roštěnky a u toho zažijí spoustu "dobrodružství". No - jak říkám, film je určen pro náctileté a do této skupiny já už nějaký ten pátek nepatřím, takže mě fakt neuchvátil. Ale věřím, že kdyby mi bylo nějakých 15, tak jsem nadšená:-) "No, slušnej vejlet." "Třeba pošle i pohlednici." ()

Lukoboss

Snaha udělat něco nového v českých luzích a hájích se sice cení, ale to by to muselo vypadat trochu jinak - na úrovni. Podobnost s filmy jako jsou napr. American Pie aspol. je více než jasná, herecké výkony neoslní (Kotka vážně nemusím!) a i ten vtip jaksi postrádá něco, co vás donutí k upřímnému smíchu. Ale za tu snahu tomu ten průměr dám ()

FeatherBoy

No zase dalsi komedie s Kokotkem a Mádlem. Oproti Kokotkovi si myslím, že Mádl umí aspoň hrát. Jinak dalo se na to docela dívat a občas sem se i zasmál (třeba hyperaktivitě toho malýho kluka...) ()

Thurin

Komedie pro teenagery, se vším co má komedie pro teenagery mít tzn.: dobrá hudba, mladí "hezcí" herci a herečky a tzv. civilní nebo chceteli přirozené herectví (to asi znamená, že nemumíte hrát, ale navíc na to ani nemáte školu :) ) a lechtivý humor. ()

Houda666

Bolo to vtipné a miestami trochu trápne. A prečo nie? Napriek tomu, že je to film trochu mimo mojej vekovej kategórie, dobre som sa nasmial. Mádlovi a Kotkovi patrí moja poklona. Hodnotenie: 70% ()

ranp

Je to slušný, rozhodně tříhvězdičkový, v žánru teenagerských komedií v Česku už napůl klasický, ale u Rafťáků jsem se pobavil víc. ()

vanderbart

Na českou scénu ještě v normě, ale ty 3* spíše slabší. Dobrá písnička od Dana Bárty (On my head) ještě možná stojí za scénu. Nehorázně mi vadila jako pěst na oko bijící reklama na jedno nejmenované rádio ()

Bathory – velkofilm po Československu

Bathory – velkofilm po Československu

25.02.2007

Stane se český Podfu(c)k (s)hitem?

Stane se český Podfu(c)k (s)hitem?

05.04.2006

Český lev je za námi