Christian Slater v úlohe mladého chalana z New Yorku, je nútený sa presťahovať do malého mestečka v Arizone, kde jeho otec dostal skvelú prácu. Sám, bez kamarátov, bez priateľky, znudený životom, začne rozprávať do éteru cez krátkovlnnú vysielačku ktorú mu kúpil otec, aby mohol komunikovať s priateľmi. Jeho večerné monológy sa stanú populárne medzi miestnymi tínedžermi, a z obyčajného slušného chlapca cez deň, sa v noci stáva Dj HARD HARRY, idol miestnych tínedžerov a klinec v zadku riaditeľky strednej školy. Tvrdá hudba a oplzlé reči striedajú hlboké myšlienky o starostiach stredoškolákov. Silu svojho vplyvu si uvedomí, keď sa jeden z jeho poslucháčov zabije. Rozbieha sa tak sled udalostí, ktoré spravia z malého pokojného mestečka vriaci kotol, v ktorom vypláva na povrch veľa špinavostí.

Tento film je zo života amerických tínedžerov 90. rokov, ale načrtáva tu mnoho vecí ktoré budú asi aktuálne vždy. Harry v svojich vystúpeniach preberie samovraždu, zmysel života, pocity osamelosti a iné problémy, ktoré trápia mladých ľudí po celom svete. Filmu nechýba zmysel pre humor, no ale aj dramatický dej, napätie a optimistický ladený koniec, aj keď určite nie v zmysle klasického happyendu. (oPICKA3773)

snebka

Na jednu stranu tradiční teenagerovská komedie, která ale na druhou stranu není tak bezduchá a infantilní, jak se může na první pohled zdát. Příjemné překvapení 75/100 **** ()

rob_troy

Perfektní nadčasový snímek, který má v sobě hluboko skryto nekonečně možností, jak diváka oslovit. Kluk který se snaží vypořádat se současností, kdy je daleko od všech svých přátel a jediný způsob dorozumíváním pro něho byla vysílačka, která ovšem nefungovala tak, jak by chtěl. Naopak se dokázal napíchnout na místní frekvenci a stal se tak z něho místní DJ, který vysílal po dvaadvacáté hodině. Christian Slater je kluk, který vás plně osloví svým talentem promluvit a osloví tak i všechny posluchače a obyvatele města. Co netušil ale bude, že se z místní mládeže na škole, ve které dokonce i on sám studuje stane anarchistická skupina, která začne protestovat proti vedení školy a tím na sebe stáhne velikou pozornost školy i médií. Atmosféra a doba filmu vás naprosto zhltne a nechá vás v tom plavat a užívat si vše kolem toho. ()

Sennhie

Nejenže se snímku podařilo dokonale zachytit bezmoc a vztek, se kterou se každý druhý obyčejný středoškolák potýká, ale také dokázal bravurně zachytit školu jako prázdnou instituci. Instituci kázající svým studentům o ambicích, mít touhu a pro něco nadšení a jít si za tím, ale na druhé straně právě škola je místo, kde ambice a touhy častokrát vyšumí jako bublinky v limonádě. Ze začátku je jich tisíce, pomalu ale jistě jedna za druhou mizí až zbude několik, které světu dávají ještě nějakou tu chuť, protože kdyby i ony vyprchaly, svět by se stal hořkým. Nadčasový snímek, který Vás dokáže přimět zapřemýšlet nad věcmi a za to si jej vážím více. ()

Teachman

Námět a zápletka: 7/10 ... Vizuální stránka: 7/10 ... Soundtrack: 8/10 ... Didaktický potenciál: 5/10 ... Celkový dojem: 7/10. ()

sarkadc

Tenhle film funguje i po letech.... nejdřív mě totálně nadchl, když mi bylo 20 a viděla to poprvé, ale i teď po "pár" letech je pro mě stále hodně dobrej a dává smysl. ()

jjjerry

Tohle je jízda, starý dobrý devadesátky. Kazeťák, radio a hlavně snaha vyřvat svou pravdu do světa v době bez internetu =) Suprový děj, dobrý hlášky, není to nic povrchního i přes "kroužek na ocasu" =) ()

r007

Pro mě velké překvapení. Film mě minul pravděpodobně důsledkem porevoluční euforie v naší zemi. Objevila jsem ho pouze kvůli Cohenově hudbě . Christian Slater je úchvatný, jeho Mark je díky němu opravdu živá postava. Samantha mu vydatně pomáhá, aby tento film nezapadl někam hluboko mezi tisíce dalších. Příběh mě vzal za srdce , první půlku jsem se docela bavila a tu druhou jsem držela Markovi palce. Zajímalo by mě, jestli by měl co říct i dnešní generaci, budu ho muset otestovat na svých dětech. ()

onde

Tak tohle mě opravdu pobavilko i 19 let od natočení... Velmi nenápadný, milý film, který jako z učebnice "Jak má vypadat pozitivní fil pro teenagery" :) K tomu bravurní Christian Slater... ()

BaseDallas

Fantastický Christian Slater v úlohe nespokojného študenta, ktorého protestom je ilegálna rozhlasová relácia s necenzurovanými myšlienkami. Film je veľmi dobrý, istotne stojí za to vidieť ho. ()

CaptainPixel

Legracne aktualni vyobrazeni dzungle na nekterych kampusech. Slater se snazi ze slabsiho scenare dostat maximum. Skoda, ze ten sound mix nekdo delal spinacema misto faderu. A co jsem nejak nepochopil, odkud bere vsechnu tu muziku v dobe, kdy neexistuje zadnej internet a pritom nikdo nevi kdo on vlastne je..... jo a Cheryl Pollak je rozhodne vetsi kost ! ()

Sejkorka

Stejný režisér Allan Moyle jako moje oblíbené Empire Records a je to znát. Sice trochu nekvalitní kopie, hlavně zvuk a pomalý rozjezd, ale finále velmi poutavé. Zajímavá hudba, byť remaky (Kick out the jams mother fuckers od MC5), velmi dobrý výkon hlavních protagonistů Christian Slater, Samantha Mathis, . Amatérský DJ Mark na krátkovlnné vysílačce ovlivňuje životy svých vrstevníků. Jedna z nich , Nora, ho vystopuje a mimo jiné mu pomáhá s vysíláním, které musel přemístit do džípu. Fakt dobrý. ()