Reklama

Reklama

Zločiny v zahradách

(seriál)
  • Velká Británie Rosemary & Thyme (více)
Krimi / Drama / Mysteriózní
Velká Británie, 2003, 22x50 min

Kamera:

Paul Englefield

Hrají:

Pam Ferris, Felicity Kendal, Will Adamsdale, Therese Bradley, Matyelok Gibbs, Jenna Harrison, Stephen Lobo, Graham McTavish, David Gant, Margaret Tyzack (více)
(další profese)

VOD (1)

Obsahy(1)

Dendroložka Rosemary Boxerová právě dostala zakázku zachránit nemocnou alej v sídle bohatého Daniela Kellawaye. Sám Daniel trpí jakýmsi záhadným kožním onemocněním, které ho upoutalo na lůžko. Rosemary se ubytuje v místním hotelu, kde se vzápětí seznámí s nešťastnou Laurou Thymeovou, od které utekl manžel a Lauřin příbuzný Sam právě zahynul při autonehodě. Obě ženy spojí touha zjistit, proč Sam zemřel a jaké má jeho smrt spojení s nemocným Danielem. (TV Nova)

(více)

Recenze (56)

Cappuccino 

všechny recenze uživatele

Staré rašple záhradníčky ako detektívovia? Našim mamám, babičkám a manželkám sa to snáď môže zapáčiť čo by "oddychová, nedeľná pohoda", ale.. keďže niesom ani mama, ani babička, ani manželka a dokonca ani žena, tento seriál pre mňa znamená jedno veľké utrpenie. Dobre, dobre, nepopieram, že pár dielov uzrelo aj moje oko, no každopádne nemienim pri Zločinoch v záhradách zapustiť korene. Tých zopár častí, ktoré by ste bezproblémovo zrátali na jednej ruke vojnového zajatca z komunistickej Číny skutočne nestoja za reč. ()

Zevon 

všechny recenze uživatele

Anglický venkov je plný kouzelných zahrad (nearanžované záběry, opravdová pastva pro oči),jakož i bližních, prahnoucích po krvi jiných bližních. Jsem přesvědčen, že v každém ročníku zahradní školy je uřčitě i pár hodin výuky ohledávání mrtvol. Někdy mi fakt připadá, že je dost velké riziko vůbec zasadit macešku a netrefit přitom na nějakou dobře uloženou mňamku..Seriál je celkově dobrý a osobitý. Postavy jsou vtipné a výborně dabované. Možná je děj jednotlivých příběhů předvídatelný a sem tam prostoduchý, ale působí přirozeně a odvíjí se nenuceně. Nevadí mi, že zahradníci řeší více mordy, než trvalky, o tom to přece je ne? Žádný z dílů, co jsem viděl, nebyl únavný, nepůsobil dojmem nastavované kaše a navíc jsem si přišel fakt na své i pohledem do tolika zeleně (za tuto přidávám ještě 1/2). Není zapotřebí do toho špárat víc. ()

Reklama

Pulper 

všechny recenze uživatele

Hezké exteriéry a sympatické dámy jsou asi tak jediné dvě věci, co se mi na tomhle seriálu líbí. Scénář je příšerný a režie jen o něco lepší. Dejme tomu, že dvě naprosté amatérky mají takový fištrón, že na všechno přijdou samy. Ale aby byly u 95% všech důležitých situací včetně chytání zločinců, to už je moc. Nehledě k trendu, který je maximálně patrný v jiném seriálu a to, že jedna vražda nestačí. Autoři se snaží navodit dojem, že pokud ve vašem okolí násilnou smrtí zemřou 2-3 osoby, nic strašného se vlastně neděje a zbývá jen zjistit, kdo za tím stojí. Fuj. ()

Dzonysek odpad!

všechny recenze uživatele

Vcelku nápadité zápletky zločinů jsou snad tím jediným, co může seriál zachránit. To je však bohužel taky vše....naopak seriál spolehlivě zabíjí výkony hlavních představitelek, jejichž zoufalost vynikne zvlášť v současném českém dabingu. Ale pokud pomineme dabing, stejně je tenhle seriál pořád ztráta času. Když si představím, jaké jiné průměrné i výtečné detektivky dokáže ostrovní země produkovat, nezbývá mi než dát nejnižší hodnocení. ()

Muff 

všechny recenze uživatele

Slaboučký odvar klasických britských detektivek s béčkovými herci a docela snadno odhadnutelnou zápletkou a vrahem. Vyloženě nenáročná oddychovka po únavném dni, prima dabing s Eliškou Balzerovou a Alenou Vránovou, občas i nějaký vtipný moment. Říkal jsem si, že zaměstnávat tyhle dvě je vážně o kejhák, kde se vyskytnou, tam je dřív nebo později mrtvola. ()

Galerie (17)

Reklama

Reklama